בית / גליל מערבי / בחירות מקומיות בגליל המערבי / יו"ר ועדת הבחירות דחה עתירה של גרינברג ומתח עליה ביקורת נוקבת

יו"ר ועדת הבחירות דחה עתירה של גרינברג ומתח עליה ביקורת נוקבת

 

שלט חוצות משה קונינסקי - צילום יחצ
שלט חוצות משה קונינסקי – צילום יחצ

יו"ר ועדת הבחירות האזורית בחיפה, השופט יצחק כהן, מתח ביקורת נוקבת על עתירה בנושא שילוט, שהגישה רינה גרינברג נגד המועמד לראשות עיריית כרמיאל משה קונינסקי. השופט כהן דחה את עתירתה של גרינברג, ובין הנימוקים להחלטתו כתב: "…מי שמלינה על גודל המודעות הנתלות מטעמו של המשיב, חייבת קודם כל להקפיד עם עצמה ולהסיר כל מודעה שחורגת מהגודל המותר קודם שתגיש את עתירתה… הנני דוחה את טענות העותרת ביחס לתעמולת הבחירות, הנעשית מטעם המשיב באמצעות פרסום בשלטי חוצות…".

השופט כהן  ציין עוד בהחלטתו: "מכל מקום, כיוון שנחשפתי להפרת חוק מצידה של העותרת, אינני יכול להתעלם מכך, ועל כן בסיפא להחלטה זו יינתן צו המורה לעותרת לתקן את ההפרות".

והשופט הוסיף: "מהתמונות שצורפו, דווקא מטעמה של העותרת, נתלו מודעות החורגות מהגודל המותר, כגון מודעות שנתלו במטה הבחירות שלה בחריגה גדולה מהמותר ומודעות שנתלו בחזית חנות מחשבים (נדל"ן מסחרי)… הנני דוחה טענות העותרת ביחס לתעמולת הבחירות, הנעשית מטעם המשיב באמצעות  פרסום בשלטי חוצות. הנני מצווה על העותרת  להסיר כל מודעה שנתלתה על דירות מגורים ובמטה הבחירות החורגת מגודל של 50 ס"מ על 70 ס"מ וכן הנני מצווה עליה להסיר כל מודעה שנתלתה בנדל"ן מסחרי וזאת עד ליום א', 19 באוגוסט בשעה 16:00".

השופט קיבל את עמדתו של קונינסקי, וכך הוא כתב: "מתשובת המשיב לעתירה, והתמונות שצורפו לה, עולה שאף מטעמה של העותרת נתלו שלטי תעמולה, בעברית וברוסית, בניגוד לחוק. יהיה זה לא נכון ולא צודק לאכוף את הוראת החוק על המשיב בלבד, ובאותה העת להתעלם מהפרת סעיף זה על ידי העותרת עצמה".

קונינסקי הביע את שביעות רצונו מהחלטת יו"ר ועדת הבחירות: "מצער שרינה גרינברג ממשיכה לעסוק בטפל ופעולותיה מעוררות תמיהה. כנראה שאין לה תוכן משמעותי להציג לתושבים והיא מעדיפה לשחק משחקים מיותרים, שעליהם כבוד השופט הביע את דעתו. אני אמשיך לעסוק בתוכניות למען פיתוחה ושגשוגה של  כרמיאל".

ממטה גרינברג נמסר בתגובה: "הנטען בכתבה אינו אמת ובוודאי שאינו כל האמת. האמת היא שהשופט דחה את כל טענות הסף של קונינסקי וקיבל את עיקר העתירה שמשמעותה הסרת השילוט הבלתי חוקי שתלה קונינסקי במרחב הציבורי. לצערנו, כתוצאה ממסך עשן שפיזר בחוסר תום לב המתמודד קונינסקי, השופט שגה קשות ופסק בעניין השלטים של רינה גרינברג, התלויים במרחב הפרטי – בדירות מגורים – כאילו הם אסורים לתלייה בגין הגודל והורה להורידם בתוך שמונה ימים. רינה גרינברג, בניגוד למתמודד קונינסקי, מקפידה לשמור על החוק ללא מתן הנחות לעצמה. לצערנו, השופט הנכבד קיבל החלטה שגויה בניגוד לחוק ולהלכה הפסוקה, ועל כן כבר היום, הוגש ערר לוועדת הבחירות המרכזית, ואין ספק מה תהייה תוצאת הערר.

בדוק גם

צביקה גרינגולד (7) רפרודוקציה אלכס הובר

"מישהו שכח שיום כיפור ובטעות פתח רדיו, ואז הוא שומע שיש מלחמה"

  יום הכיפורים מסמל לרבים מאיתנו את המלחמה ההיא שפרצה ביום המקודש ליהדות. מלחמת יום …

במהלך האליפות גברה הקבוצה בשלב הבתים על אלופת רומניה 1:3, סיימה בתיקו 3:3 עם אלופת בוסניה, נוצחה 3:2 על ידי אלופת הונגריה וגברה על אלופת אזרבייג'ן 3:4. בשלב רבע הגמר גברה "און גל יונדאי" על אלופת צ'כיה 0:2. במשחק חצי הגמר התמודדה הקבוצה מול אלופת שוויץ. המשחק הסתיים בתיקו 2:2 והוכרע בפנדלים 7:6 לזכות שוויץ. במשחק על המקום השלישי הביסה קבוצתו של נחמני את אלופת בולגריה 2:9. סגל הקבוצה כלל את: אבי נחמני, אופיר טובול, מוטי קדוש, קיקו עמרה, קיקו כהן, עומר לוינזון, מאור לוי, יניב הראל, אלירן אלקובי, רפאל ביטון. כולם מהקריות. ביטון סיים את הטורניר כמלך השערים של הקבוצה, עם 9 שערים. עומר לוינזון 7, מוטי קדוש 6, קיקו עמרה 3, אבי נחמני וקיקו כהן 1 כ"א, השלימו את מכסת השערים. בתום הטורניר קיבלה הקבוצה גביע מטעם הליגה האירופית.

כדורגל 6X6: מקום 3 ל"און גל יונדאי" בליגת האלופות

70 קבוצות השתתפו בסלובניה באליפות אירופה בכדורגל 6X6 דרג שני. קבוצתו של אבי נחמני מקרית ביאליק עשתה הישג ענק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *