בית / קריות / חדשות קריות / יהב: "הנמל החדש יוציא את חיפה מצמיחה איטית"

יהב: "הנמל החדש יוציא את חיפה מצמיחה איטית"

כנס השקת השדולה למען פיתוח הצפון התקיים אתמול בחיפה בהשתתפות ראש עיריית חיפה יונה יהב, שורה ארוכה של חברי כנסת אנשי ציבור, תעשיינים ואנשי הייטק, אנשי חינוך ואקדמיה. בין חברי הכנסת שהשתתפו באירוע ההשקה היו אראל מרגלית, עמרם מצנע, יצחק הרצוג, איילת שקד, איציק שמולי, חיליק בר, עומר ברלב. כן השתתפו מולי אדן נשיא אינטל ישראל , ד"ר שלמה מרקל, יוסי מלכה מנכ"ל מכללת תל חי, עימאד תלחמי, מנכ"ל בנקום סנטרס עו"ד רוית דום מנכ"ל קבוצת עמל ועוד.

ראש עיריית חיפה, יונה יהב
יהב חותם על אמנת הצפון. (צילום: צבי ריגר)

הנוכחים חתמו על "אמנת הצפון" שבה נכתב כי הצפון הינו חלק אינטגרלי ממדינת ישראל. תושבי הצפון, בני כל הדתות חייבים לקבל ממשלת ישראל תמיכה, סיוע וגיבוי כדי להפוך את האזור כולו למשגשג ופורח. הצפון הוא יעד לאומי"

ראש העיר חיפה יונה יהב אמר: "הכרעת סוגיית מיקום הנמל העתידי של מדינת ישראל הינה גורלית ובעלת משמעות היסטורית לעתידה של העיר חיפה וצפון המדינה. מדינת ישראל מתכוונת להקים בזמן הקרוב נמל שיאפשר כניסת אוניות גדולות המסוגלות להוביל 12-18 אלף מכולות (TEU). אוניות אלו ייצרו במקום עגינתן פעילות נמלית נוספת של אוניות מזינות ויביאו להקמתם של מרכזים לוגיסטיים ופעילות תומכת נוספת בעורף הנמל.

בראייה לאומית כלכלית וחברתית יש להעדיף את הקמת נמל המפרץ בחיפה על פני נמל הדרום באשדוד. בעוד שהעיר אשדוד צמחה בעשורים האחרונים בקצב מואץ, יחד עם הפיתוח בתל-אביב ובגוש דן כולו, סבלה העיר חיפה מצמיחה איטית ביחס לצמיחת המשק הלאומי תוך איבוד אוכלוסייה משמעותי למרכז ולתל אביב".

בדוק גם

"כל יום הבנות שלי ביקשו לא ללכת לצהרון, וכבר שבועיים אני לא ישנה". האם ובנותיה צילום: דורון גולן

"הגננת תפסה את הבת שלי מהרגליים והידיים ואמרה לילד שיבוא להחזיר לה"

כשברקע מותה המצמרר של התינוקת יסמין וינטה בגן בפתח תקווה והורים ברחבי הארץ יוצאים להפגין למען הגברת הפיקוח בגנים, התקבלה ב"הד הקריות" עדות על המתרחש בצהרון בקרית אתא * ד', אם לתאומות בצהרון: "הבנתי מהבנות שלי שהגננת משתמשת בכוח. הן היו אומרות: 'אמא היא לוחצת עליי בכיסא, לא אמרת לה שאסור להרביץ?'" * רשת המתנ"סים בתגובה: "בשלב זה הנושא נמצא בחקירה משטרתית ואנו נמשיך לפעול בהתאם להוראות המשטרה"

IMG-20180224-WA0375

התחזית: שלג בכרמיאל בחודש יולי

נשמע כמו חלום? תלוי איך מסתכלים על זה. הבלט הלאומי הרוסי על הקרח סנט פטרסבורג יעלה בפסטיבל כרמיאל הקרוב את "מפצח האגוזים", הקלאסיקה של כל הזמנים, בהפקה מושקעת שלא נראתה כמותה. יותר מ-40 רקדנים בתלבושות הוט קוטור, תפאורה מרהיבה שנבנתה בעבודת יד וסיפור אחד קסום על ילדה שקיבלה במתנה בובה מיוחדת במינה. אם תרצו, אין זו אגדה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *