מבזקים
בית / קריות / חדשות קריות / חריגה בלוחות הזמנים לשיקום כיכר צייזל בקרית חיים

חריגה בלוחות הזמנים לשיקום כיכר צייזל בקרית חיים

העבודות לשיקום כיכר צייזל בקרית חיים (כיכר המזרקה) חורגות ביותר מחודשיים מלוח הזמנים עליו הודיעה עיריית חיפה וטרם נמסר על מועד משוער לסיומן. עבודות שיקום הכיכר נעשות באמצעות חברת יפה נוף והיו אמורות להימשך חצי שנה.

כיכר צייזל בקרית חיים, בצומת שמוביל אל השכונה המערבית של קרית חיים, נושאת את שמו של ראש עיריית חיפה לשעבר, ירוחם צייזל. במשך שנים רבות הייתה מוצבת במקום מזרקה אולם עקב בעיות תשתית קשות ועלות שיקום גבוהה היא לא פעלה במשך שנים אלא שימשה כציון דרך עבור הבאים לאזור.

עבודות שיקום בכיכר צייזל קרית חיים השבוע. צילום: דורון גולן
עבודות שיקום בכיכר צייזל קרית חיים השבוע. צילום: דורון גולן
כיכר צייזל המחודשת. הדמיה
כיכר צייזל המחודשת. הדמיה

בתחילת חודש אפריל האחרון עלו על הכיכר טרקטורים וציוד הנדסי כבד שהרסו את המזרקה ועיריית חיפה הודיעה כי במקום המכתש שנוצר במרכז הכיכר בו פעלה בעבר מזרקה, יבנה גן ציבורי ובראשו תוקם נקודת תצפית, אליה יוביל שביל הולכי רגל, עם פינות ישיבה וספסלים מוצלים. כמו כן יבוצע במקום פיתוח נופי נרחב הכולל שתילת עצים וגינון ותוקם מערכת תאורה דקורטיבית.

"הקמת הכיכר החדשה תמשך כחצי שנה" הודיעה אז העירייה. תקציב שיקום הכיכר עמד אז על 1.5 מיליון שקלים וחודשיים לאחר מכן הודיעה העירייה על הגדלת התקציב ל-1.7 מיליון שקלים תוך שהעבודות יסתיימו בחודש ספטמבר 2017.

אולם כיום, חודשיים לאחר מועד הסיום עליו הודיעה העירייה, טרם הסתיימו עבודות שיקום הכיכר, עבודות שאינן כרוכות בשינוי נתיבים או הפרעה לתנועה. בכמה פעמים השבוע הגיע "הד הקריות" לכיכר כדי לראות אם נערכות עבודות כלשהן אולם המקום היה ריק מפועלים ושקט מעבודה כלשהי.

מעיריית חיפה נמסר: "עבודות הפיתוח בכיכר צייזל הסתיימו אך לאחרונה, מלבד עבודות הגינון, אשר יחלו בימים הקרובים, ויכללו שתילת עצים והקמת מערכת תאורה דקורטיבית. בפיתוח הכיכר משקיעה עיריית חיפה 1.7 מיליון ש"ח לצורך שדרוג הכיכר והמתחם המסחרי הצמוד לה, בו יבוצעו  עבודות ריצוף, גינון ותאורה. במסגרת עבודות פיתוח הכיכר מוקם במרכזו גן ציבורי, הכולל נקודת תצפית, אליה מוביל שביל הולכי רגל עם פינות ישיבה וספסלים מוצלים".

עיריית חיפה לא מסרה התייחסות לעלות הכספית של החריגה בלוח הזמנים.

בדוק גם

דניאל המרכז לבריאות השן

דניאל המרכז לבריאות השן: שיקום הפה תוך 48 שעות

נראה שעוד מתקופת הילדות רובנו לא ממש מתלהבים ללכת לטיפולי שיניים: החשש שהטיפול יכאב, שהרופא יחטט לנו בפה בכל מיני מכשירים, אולי יעיר לנו שאנחנו אוכלים יותר מידי מתוקים. היות וטיפולי שיניים הם לא מותרות אלא חובה, אנחנו גם יודעים שנצטרך לשלם עליהם סכומים שעלולים להיות יקרים. אבל יש בעפולה מקום אחד שמבטל את כל החששות: דניאל- המרכז לבריאות השן ומעבדת שיניים יגרום לכם לשנות את כל מה שחשבתם על טיפולי שיניים. מדובר במקום נעים, מזמין, המעניק מגוון רחב של טיפולי אסתטיקה וכירורגיה, שירות מצוין של בעלי מקצוע מהשורה הראשונה ואפשרויות תשלום נוחות

אליאס ראשנד. צילום: דורון גולן

משחק החיים

הילדות בלבנון, הגירוש, החיים החדשים מגיל 12 בישראל, הגזענות הקשה, ההחלטה לא לשרת בצה"ל, האכזבה, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *