בית / גליל מערבי / ח"כ בן ראובן: "50 אחוז מהתושבים אינם ממוגנים בצפון"

ח"כ בן ראובן: "50 אחוז מהתושבים אינם ממוגנים בצפון"

 

התקריות האחרונות בגבול המחישו לנו עד כמה שביר השקט באזור, ובעת מלחמה אזור קו העימות ורמת הגולן צפויים להיות תחת אש מסיבית שתקשה על פתיחת חלון זמן להתארגנות אזרחית יעילה. אלא שבצפון 50 אחוז מהתושבים אינם ממוגנים.

לפני מספר ימים פנה ח"כ  איל בן ראובן המשמש גם חבר בוועדת חוץ וביטחון, לשר הביטחון אביגדור ליברמן: " ערכתי ביקור בכפר ורדים ונפגשתי עם ראש המועצה, סיון יחיאלי, המכהן גם כיו"ר פורום יישובי קו העימות. בפגישתנו עלתה פעם נוספת סוגיית המוכנות של יישובי הצפון לעימות האפשרי שעשויי להתפתח בגבולנו הצפוני. עם זאת, כידוע לך כי 35-40 אחוז מתושבי קו העימות חסרים מענה מיגון, המקליטים הציבוריים והפרטיים אינם ערוכים לשהייה ממשוכת במענים של מים זורמים, שירותים, מיזוג אוויר ותיקי עזרה ראשונה. המשאבים שממשלת ישראל נמנעת מלהקצות, מקשים על הכנה טובה של האוכלוסייה למצב של עימות אפשרי. ככלל, לא מתקיימת הלימה בין האיום לבין מוכנות המרחב והמענה הנדרש ממשרדי הממשלה. נוסף על סוגיית המיגון, נאמר לי כי טרם הותקנה מערכת להתרעה על ירי מרגמות מהסוג הקיים באזור עזה".

אייל בן ראובן
אייל בן ראובן (צילום אלכס הובר)

ח"כ בן ראובן הסביר: "היום כאשר מדברים בלי הרף על המצב הביטחוני בצפון בין שלצורך ובין אין כזה,  קיימת עודף 'פיטפוטיזציה' של הפוליטיקאים לגבי איראן שלא מביאה תועלת.  צריך לעשות יותר ולדבר פחות, המבחן הוא התוצאה. כשזה נוגע לביטחון אני עוסק בימין ושמאל אלא מה שנכון למדינת ישראל.  50 אחוז מהתושבים אינם ממוגנים, אחרי שהממשלה הקציבה 250 מיליון שקלים כאשר הצורך הוא 2.5 מיליארד על מנת לגשר על הפערים, זהו לעג לרש. אוכלוסייה חזקה בגבול הצפון היא ערובה לחוסן הלאומי וליכולת העמידה של מדינת ישראל וצה"ל במקרה של מלחמה בצפון".

 

 

בדוק גם

צביקה גרינגולד (7) רפרודוקציה אלכס הובר

"מישהו שכח שיום כיפור ובטעות פתח רדיו, ואז הוא שומע שיש מלחמה"

  יום הכיפורים מסמל לרבים מאיתנו את המלחמה ההיא שפרצה ביום המקודש ליהדות. מלחמת יום …

במהלך האליפות גברה הקבוצה בשלב הבתים על אלופת רומניה 1:3, סיימה בתיקו 3:3 עם אלופת בוסניה, נוצחה 3:2 על ידי אלופת הונגריה וגברה על אלופת אזרבייג'ן 3:4. בשלב רבע הגמר גברה "און גל יונדאי" על אלופת צ'כיה 0:2. במשחק חצי הגמר התמודדה הקבוצה מול אלופת שוויץ. המשחק הסתיים בתיקו 2:2 והוכרע בפנדלים 7:6 לזכות שוויץ. במשחק על המקום השלישי הביסה קבוצתו של נחמני את אלופת בולגריה 2:9. סגל הקבוצה כלל את: אבי נחמני, אופיר טובול, מוטי קדוש, קיקו עמרה, קיקו כהן, עומר לוינזון, מאור לוי, יניב הראל, אלירן אלקובי, רפאל ביטון. כולם מהקריות. ביטון סיים את הטורניר כמלך השערים של הקבוצה, עם 9 שערים. עומר לוינזון 7, מוטי קדוש 6, קיקו עמרה 3, אבי נחמני וקיקו כהן 1 כ"א, השלימו את מכסת השערים. בתום הטורניר קיבלה הקבוצה גביע מטעם הליגה האירופית.

כדורגל 6X6: מקום 3 ל"און גל יונדאי" בליגת האלופות

70 קבוצות השתתפו בסלובניה באליפות אירופה בכדורגל 6X6 דרג שני. קבוצתו של אבי נחמני מקרית ביאליק עשתה הישג ענק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *