בית / שרון / חדרה / חדרה: עשרות אלפי שקלים פיצוי על נזקי ההצפה

חדרה: עשרות אלפי שקלים פיצוי על נזקי ההצפה

נראה שבכל שנה, כשיש קצת יותר גשם מהרגיל, יש חדרתים הסובלים מכך באופן קבוע, עבור אחד מהם לפחות מגיע פיצוי על כך. עיריית חדרה תפצה בעל עסק אשר עסקו הוצף בשנת 2015 בסך של 38,000 אלף שקל, עסקו ניזק עקב ירידת גשמים ובין היתר הוצפו באופן חמור מחסני החברה, מבנה ותכולת החנות.
בעל העסק  תבע את חברת הביטוח "הפניקס" אשר ביטחה את עיריית חדרה, על נזקיו הרבים, באמצעות עו"ד צפריר ביטון.
ביום 25.10.15, הוצפה החנות של בעל העסק כתוצאה מירידת גשם, ובין היתר הוצפו באופן חמור מחסני החברה, מבנה ותכולת החנות. היות ובשנת 2013 ארעה הצפה דומה בעסקו, חברות הביטוח סירבו לבטח את בעל העסק בשנית ובגין כך נותר הוא ללא ביטוח לעסקו.
בעל העסק פנה לעיריית חדרה בגין ההצפה בעסקו עוד בשנת 2015 בכדי לפצותו על הנזקים הרבים אשר נגרמו לעסקו ואף בכדי שעיריית חדרה תתקן את מחדלה בכדי שבשלישית לא תגרם הצפה נוספת לעסקו, באזור בו עסקו ממוקם, אך עיריית חדרה דחתה והכחישה את פניותיו של בעל העסק שוב ושוב בטענה של חוסר אשמה מצדה.
בכדי להעריך את נזקיו, פנה בעל העסק לשמאי מטעמו אשר קבע חד משמעית כי, "המחסן הוצף עקב הגשמים הרבים שירדו ובעיות הניקוז העירוני".
עוד פנה בעל העסק לגיאוגרף וכאגרו-מטאולוג אשר קבע כי: "צינורות הניקוז הונחו בתקופה טרום המלצות 2007 ולא התאימו לגודל אירוע הגשם, ובמידה ובכל זאת הצינורות היו בגודל מתאים לאירוע אזי יתכן והיו סתומות ולא קלטו מי נגר הגשמים".
לכן גם השמאי וגם הגיאוגרף ו/או כאגרו-מטאולוג קבעו שניהם במפורש בחוות דעתם כי עיריית חדרה התרשלה ולא פעלה כפי שרשות סבירה הייתה צריכה לנקוט.
נזקיו של בעל העסק הסתכמו בסך של 33,000 ש"ח לא כולל הוצאות, עוגמת נפש וכו'.
"עיריית חדרה אחראית להצפה ולנזקים שנגרמו לבעל העסק בעקבותיה, משום שלא השתמשה במידת המיומנות והזהירות אשר רשות סבירה הייתה נוקטת באותן הנסיבות, ובכך לא תכננה באורח סביר את מערכות הניקוז ומערכת קולטי מי הגשמים בתחום שיפוטה ולא דאגה לאמצעי ניקוז חליפיים, זאת בניגוד לסעיף 35 לפקודת הנזיקין (נוסח חדש)", אמר עו"ד צפריר ביטון, "במסגרת פשרה שהושגה בין הצדדים מחוץ לכותלי בית המשפט, קיבל בעל העסק סכום פיצויים של כ- 38 אלף אלף שקלים. עיריית חדרה השכילה להבין כי התרשלה בגין אי תקינות מערכות הניקוז, וגרמה לנזקי ההצפה בשנת 2015".

 

בדוק גם

קרדיט צילום: מארק ניימן/ לע"מ

ריבלין: "הגליל הוא הבטחה גדולה, ואהבה גדולה כמו ירושלים"

               "מעלות-תרשיחא היא התגלמותו של חזון ארצישראלי שצריך לשמש השראה לכולנו. מודל לשכנות טובה ודוגמה נהדרת לערים מעורבות נוספות - אל מול האיומים מולנו לא נשכח גם ברגעים אלה את רגעי אסונה של מעלות-תרשיחא והשנים הרבות שבהן אתם הייתם העורף הקשה והאיתן של מדינת ישראל"

לנה יקימצ'וק (צילום: גדעון רוזנשטיין)

מופסדים אף מרוצים: מנשה/חדרה/עמק חפר נשים הפסידה בחצי גמר גביע המדינה

קבוצת הנשים מכבי מנשה/חדרה/עמק חפר אומנם הפסידה בחצי גמר גביע המדינה למכבי חיפה 3:1, אבל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *