יום רביעי , ספטמבר 26 2018
בית / שרון / חדרה / חדרה: סטודנטים יקבלו מלגה תמורת מעורבות בקהילה

חדרה: סטודנטים יקבלו מלגה תמורת מעורבות בקהילה

 

בישיבת המועצה האחרונה בישר ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן על חלוקת מלגות לסטודנטים מחדרה בתמורה למעורבות ועשייה חברתית וקהילתית. הענקת המלגות, אשר תתקיים באמצעות מרכז הצעירים העירוני, מתאפשרת הודות לתרומה משמעותית בגובה 450 אלף שקלים שנועדה למלגות לצעירי העיר ותחולק לאורך שלוש שנים, 150 אלף לשנה.

במסגרת הפגישה עם התורם, אותה יזם וקידם מנכ"ל העירייה יעקב זיגדון, הוצגה על-ידי צוות מרכז הצעירים ויועצת ראש העיר לענייני חינוך והשכלה גבוהה ד"ר עדנה חידקל, תוכנית לחלוקת המלגות, בדגש על מעורבות ותרומה לקהילה של הסטודנטים מקבלי המלגה.

עיריית חדרה
עיריית חדרה (צילום: שלומי גבאי)

מנהלת מרכז הצעירים העירוני הדר מרום מציינת כי, מטרת התוכנית, כפי שהוצגה ואושרה לתורם, היא לפתח מצוינות אישית וחברתית של סטודנטים חדרתיים, תוך עידוד מעורבותם בעיר באמצעות עשייה ולקיחת אחריות.

מתווה העשייה מתמקד בארבעה צירי פעילות מרכזיים: א. פיתוח אישי, מתן כלים מקצועיים להתפתחות אישית של הצעיר במסגרת שירותי המרכז; ב. פעילות בקבוצה ומפגשים קבועים; ג. מודעות וידע חברתי, היכרות עם מושגים ונושאים חברתיים, היכרות עם העיר חדרה; ד. עשייה חברתית מקצועית במסגרת מרכז הצעירים העירוני.  

המלגות יחולקו לסטודנטים שיהיו נכונים לעבור הכשרה, להשתתף במפגשים, ובהמשך לפתח ולממש פרויקטים למען צעירים, קידומם והעצמתם בעיר.למלגה שתתפרסם בקרוב במרכז הצעירים, ייבחרו סטודנטים שיעמדו בקריטריונים שיוצגו, עם עדיפות לבעלי ניסיון בתרומה חברתית, שירות לאומי/צבאי משמעותי, בעלי מוטיבציה ורצון להשפיע ולהוביל שינוי חברתי בעיר חדרה.

לעדכונים, קריטריונים ומועדי הגשה, מומלץ לעקוב אחר הפייסבוק של מרכז הצעירים העירוני "נתיב". גנדלמן ביצעה העירייה איגום מלגות, במטרה לייעל ולמקסם את אפשרויות החלוקה לסטודנטים מחדרה, וריכוזן במרכז הצעירים העירוני. גנדלמן היוזמה נולדה במטרה לסייע לסטודנטים תושבי חדרה לקדם את רכישת ההשכלה הגבוהה ולהגביר את זיקתם וגאוותם של הסטודנטים לעיר חדרה.

החל משנת 2016 כל המלגות ירוכזו תחת קורת גג אחת, במרכז הצעירים העירוני, שם גיבשו תוכנית חינוכית שמטרתה עידוד מקבלי המלגות להירתם לפעילות למען הקהילה.

בדוק גם

מימין: שושי בורובסקי, תמי ברק, דוד עציוני, יעקב פינגולד ואיתמר צ'יזיק. צילום: מטה "מהפך"

אופוזיציה ליונה יהב: דוד עציוני הכריז על איחוד עם סיעת "מהפך" בחיפה

המועמד לראשות העיר הודיע על ריצה משותפת עם סיעת "מהפך" של יעקב פיינגולד, שיוצב שני ברשימה. שושי בורובסקי, אשתו של מייסד הרשימה, תוצב אף היא ברשימה

טליה נחמיאס (צילום: אדריאן הרבשטיין)

אז מי לוקח מרלי, סבג או סודאי?

טליה נחמיאס, המדיום שחזתה את חזרתו של גלעד שליט ואת רצח רבין, צופה קרב בחירות מעניין בנהריה ובמעלות ומהפך במעלה יוסף. ממשלת ישראל והנשיא טראמפ יישארו על כנם והאדמה לא תרעד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *