מבזקים
בית / שרון / חדרה / חדרה: סטודנטים יקבלו מלגה תמורת מעורבות בקהילה

חדרה: סטודנטים יקבלו מלגה תמורת מעורבות בקהילה

 

בישיבת המועצה האחרונה בישר ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן על חלוקת מלגות לסטודנטים מחדרה בתמורה למעורבות ועשייה חברתית וקהילתית. הענקת המלגות, אשר תתקיים באמצעות מרכז הצעירים העירוני, מתאפשרת הודות לתרומה משמעותית בגובה 450 אלף שקלים שנועדה למלגות לצעירי העיר ותחולק לאורך שלוש שנים, 150 אלף לשנה.

במסגרת הפגישה עם התורם, אותה יזם וקידם מנכ"ל העירייה יעקב זיגדון, הוצגה על-ידי צוות מרכז הצעירים ויועצת ראש העיר לענייני חינוך והשכלה גבוהה ד"ר עדנה חידקל, תוכנית לחלוקת המלגות, בדגש על מעורבות ותרומה לקהילה של הסטודנטים מקבלי המלגה.

עיריית חדרה
עיריית חדרה (צילום: שלומי גבאי)

מנהלת מרכז הצעירים העירוני הדר מרום מציינת כי, מטרת התוכנית, כפי שהוצגה ואושרה לתורם, היא לפתח מצוינות אישית וחברתית של סטודנטים חדרתיים, תוך עידוד מעורבותם בעיר באמצעות עשייה ולקיחת אחריות.

מתווה העשייה מתמקד בארבעה צירי פעילות מרכזיים: א. פיתוח אישי, מתן כלים מקצועיים להתפתחות אישית של הצעיר במסגרת שירותי המרכז; ב. פעילות בקבוצה ומפגשים קבועים; ג. מודעות וידע חברתי, היכרות עם מושגים ונושאים חברתיים, היכרות עם העיר חדרה; ד. עשייה חברתית מקצועית במסגרת מרכז הצעירים העירוני.  

המלגות יחולקו לסטודנטים שיהיו נכונים לעבור הכשרה, להשתתף במפגשים, ובהמשך לפתח ולממש פרויקטים למען צעירים, קידומם והעצמתם בעיר.למלגה שתתפרסם בקרוב במרכז הצעירים, ייבחרו סטודנטים שיעמדו בקריטריונים שיוצגו, עם עדיפות לבעלי ניסיון בתרומה חברתית, שירות לאומי/צבאי משמעותי, בעלי מוטיבציה ורצון להשפיע ולהוביל שינוי חברתי בעיר חדרה.

לעדכונים, קריטריונים ומועדי הגשה, מומלץ לעקוב אחר הפייסבוק של מרכז הצעירים העירוני "נתיב". גנדלמן ביצעה העירייה איגום מלגות, במטרה לייעל ולמקסם את אפשרויות החלוקה לסטודנטים מחדרה, וריכוזן במרכז הצעירים העירוני. גנדלמן היוזמה נולדה במטרה לסייע לסטודנטים תושבי חדרה לקדם את רכישת ההשכלה הגבוהה ולהגביר את זיקתם וגאוותם של הסטודנטים לעיר חדרה.

החל משנת 2016 כל המלגות ירוכזו תחת קורת גג אחת, במרכז הצעירים העירוני, שם גיבשו תוכנית חינוכית שמטרתה עידוד מקבלי המלגות להירתם לפעילות למען הקהילה.

בדוק גם

עו"ד עדיאל גוהר. צילום: דורון גולן

זיכרון מן העבר

בשבועות האחרונים, נחשפו תושבי נהריה לקבוצת הפייסבוק "זיכרונות ילדות מנהריה" שקמה, כמו בכל הארץ וגרמה לאנשים לשתף את זיכרונותיהם. אחד מהכוכבי הדף הנהרייני, הוא עו"ד עדיאל גוהר, שזיכרונותיו צלולים כאילו קרו אתמול. עורך הדין המכובד, מתרפק על העבר, מספר על העלייה מעיראק, הילדות במעברה עד ההצלחה הכבירה. כרוניקה של נוסטלגיה

יניב דרי (צילום: עצמי)

דרי למשרד הפנים: "חייבו את גנדלמן על הפסד כספי לקופת העירייה"

נמשכת ההתכתשות בין חבר מועצת העיר עו"ד יניב דרי לראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן. ביום …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *