בית / שרון / חדרה / חדרה: התקיים דיון ראשון בעתירה נגד חסימת תושבים בפייסבוק

חדרה: התקיים דיון ראשון בעתירה נגד חסימת תושבים בפייסבוק

במסגרת העתירה טענו העותרים כי כבר תקופה ארוכה שהתקבלה בעירייה החלטה לפיה יש לחסום תושבים המביעים ביקורת במסגרת דפי פייסבוק המנוהלים על ידי העירייה ועל ידי צביקה גנדלמן, ראש העיר. עודד(השייכת לאופוזיציה) טוענת כי תושבים שכתבו דבר ביקורת שלילי לכאורה על ראש העיר צביקה גנדלמן ו/או העירייה בדף הפייסבוק העירוני, או אפילו שאינם מפרגנים לו, נחסמו כך שאינם יכולים להגיב יותר על הדף האמור להיות ציבורי וממומן מכספי העירייה.

התגובה לעתירה הוגשה באמצעות עורך הדין עדו עינת ממשרד עורכי הדין כהן וילצ'יק ושות', ובמסגרה הבהירו העירייה וראש העיר כי מעולם לא התקבלה על ידם החלטה כזו וכי אין כל חסימה של דברי ביקורת בדפי הפייסבוק להבדיל מחסימות של תכנים מסיתים או פוגעניים, או הצפה של תגובות. כמו כן הובהר בתגובה כי על אף היותו של דף הפייסבוק של גנדלמן דף פרטי, הממומן על-ידו אישית, חלות על דף פייסבוק זה נורמות של דף ציבורי, ומתאפשרת העלאת ביקורת אף במסגרתו של דף פייסבוק זה, שכן חופש הביטוי הוא נר לרגלי העירייה והעומד בראשה.

מהעירייה נמסר עוד כי: "מיותר לציין שהעותרים לא ביקשו עד עצם היום הזה להסיר את החסימה שלטענתם נחסמו.במעמד הדיון בעתירה בבית המשפט המחוזי בחיפה ניסו העותרים לשנות כיוון ולטעון כי הוראות התקנונים של שני דפי הפייסבוק אינן מיושמות. ניסיון זה נחסם על ידי בית המשפט לאחר שהתברר כי מדובר בטענה חדשה שכלל לא נטענה בעתירה. לאור האמור, הבהיר בית המשפט כי לא ניתן לנהל דיון כלשהו על בסיס העתירה, והשית על העותרים הוצאות בסך של 3,500 שקלים, תוך מתן אפשרות לעותרים להגיש בקשה להגשת עתירה מתוקנת.
בית המשפט רמז לא אחת כי לא יאפשר לעשות פוליטיקה בבית המשפט, דבר המחזק את עמדת העירייה כי מדובר בעתירה חסרת כל בסיס משפטי אשר כל מטרתה התנגחות פוליטית על רקע קיומן של בחירות מוניציפליות בסוף שנה זו”.

עודד : "מבחינתנו הדיון היום הוא ניצחון מתוק-וזו רק ההתחלה. במהלך הדיון חזרו בו בהם המשיבים מן הטענה שדף הפייסבוק הציבורי של ראש העירייה הוא "דף פרטי". עו"ד עידו עינת הצהיר לפרוטוקול כי הדף בניהול ראש העירייה הוא ציבורי ולא פרטי, ומכאן שחלים עליו הוראות מבקר המדינה. לבקשת היועצת המשפטית חויבנו להוצאות בגין דיון שלא מוצא הלכה למעשה. פעלנו לפי הצעת בית המשפט, ותוגש הבהרה בסוגיה שנוגעת לתקנון דפי הפייסבוק ביחס להנחיות מבקר המדינה בנושא, כפי שהוצגה בכתב ההגנה. הבהרה תוגש תוך 30 יום”.

בדוק גם

קרדיט צילום: מארק ניימן/ לע"מ

ריבלין: "הגליל הוא הבטחה גדולה, ואהבה גדולה כמו ירושלים"

               "מעלות-תרשיחא היא התגלמותו של חזון ארצישראלי שצריך לשמש השראה לכולנו. מודל לשכנות טובה ודוגמה נהדרת לערים מעורבות נוספות - אל מול האיומים מולנו לא נשכח גם ברגעים אלה את רגעי אסונה של מעלות-תרשיחא והשנים הרבות שבהן אתם הייתם העורף הקשה והאיתן של מדינת ישראל"

לנה יקימצ'וק (צילום: גדעון רוזנשטיין)

מופסדים אף מרוצים: מנשה/חדרה/עמק חפר נשים הפסידה בחצי גמר גביע המדינה

קבוצת הנשים מכבי מנשה/חדרה/עמק חפר אומנם הפסידה בחצי גמר גביע המדינה למכבי חיפה 3:1, אבל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *