בית / שרון / חדרה / חדרה בין העותרות לבג"ץ נגד שדה תעופה בשרון

חדרה בין העותרות לבג"ץ נגד שדה תעופה בשרון

שש רשויות מקומיות בשרון, וחדרה ביניהן, הגישו עתירה לבג"ץ נגד המדינה בטענה כי אין מקום מבחינת הסמכות של הוועדה לתשתיות לאומיות (ות"ל) לדון בהקמת שדה תעופה כללי, מאחר שאין מדובר ב"תשתית לאומית", אלא ב"קיצור דרך" ומפנה תקדימי מבחינת סמכות הות"ל לקבוע מיקומו של שדה תעופה חדש.

שש הרשויות הן המועצה האזורית עמק חפר, המועצה האזורית לב השרון, עיריית חדרה, עיריית כפר יונה, המועצה האזורית מנשה ועיריית טירה. העתירה היא נגד הוועדה לתשתיות לאומיות, המועצה הארצית לתכנון ולבנייה, הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מחוז מרכז, רשות שדות התעופה ומשרד התחבורה בטענה שאין בסמכות הות"ל לדון בהקמת שדה תעופה חלופי לשדה התעופה של הרצליה.

מפגינים נגד הקמת שדה התעופה בעמק חפר במרס האחרון (צילום: עצמי)
מפגינים נגד הקמת שדה התעופה בעמק חפר במרס האחרון (צילום: עצמי)

בתקופה האחרונה דנים במוסדות התכנון על מציאת חלופה לשדה התעופה הקיים כיום בהרצליה. אחת החלופות שנבחנות היא עמק חפר. מדובר בשדה תעופה המשמש בעיקרו למטוסים פרטיים, בתי ספר לטיסה, מטוסי צילום ומטוסי ריסוס וחקלאות, וככזה הוא אינו משרת את הציבור הרחב אלא ציבור ספציפי ומוגדר שהינו הנהנה הבלעדי מקיומו של שדה התעופה.

לאור כך, טוענים העותרים, באמצעות עו"ד ענת בירן, עו"ד דפנה תמיר ועו"ד דורון שי ממשרד עורכי הדין ענת בירן, כי קיים ספק רב האם שדה תעופה זה ראוי להיות מוגדר כ"תשתית לאומית".

לטענת העותרים, קידום הקמתו של שדה התעופה בות"ל פירושו "קיצור דרך", כלומר, במקום לקדם את הקמת שדה התעופה במועצה הארצית שם קודמה תכנית המתאר הארצית לשדות תעופה ושהיא הבסיס לקביעת מיקום שדות התעופה, מבקשים להעביר את הדיון לות"ל ובכך לקצרו.

בנוסף, העותרים טוענים, כי המועצה הארצית לתכנון ולבנייה ניחנה בראייה רחבה וכוללת נוכח הרכבה המיוחד, הכולל נציגי רשויות להם היכולת להביא לידי ביטוי את הרגישות התכנונית, הערכית והאנושית במכלול השיקולים זאת לעומת הות"ל, שחרף יתרונותיה הרבים ומעמדה הפורמלי אינה יכולה להביא גורמים אלו לידי ביטוי נוכח הרכבה המקצועי ומכוון הביצוע.

בדוק גם

צביקה גרינגולד (7) רפרודוקציה אלכס הובר

"מישהו שכח שיום כיפור ובטעות פתח רדיו, ואז הוא שומע שיש מלחמה"

  יום הכיפורים מסמל לרבים מאיתנו את המלחמה ההיא שפרצה ביום המקודש ליהדות. מלחמת יום …

במהלך האליפות גברה הקבוצה בשלב הבתים על אלופת רומניה 1:3, סיימה בתיקו 3:3 עם אלופת בוסניה, נוצחה 3:2 על ידי אלופת הונגריה וגברה על אלופת אזרבייג'ן 3:4. בשלב רבע הגמר גברה "און גל יונדאי" על אלופת צ'כיה 0:2. במשחק חצי הגמר התמודדה הקבוצה מול אלופת שוויץ. המשחק הסתיים בתיקו 2:2 והוכרע בפנדלים 7:6 לזכות שוויץ. במשחק על המקום השלישי הביסה קבוצתו של נחמני את אלופת בולגריה 2:9. סגל הקבוצה כלל את: אבי נחמני, אופיר טובול, מוטי קדוש, קיקו עמרה, קיקו כהן, עומר לוינזון, מאור לוי, יניב הראל, אלירן אלקובי, רפאל ביטון. כולם מהקריות. ביטון סיים את הטורניר כמלך השערים של הקבוצה, עם 9 שערים. עומר לוינזון 7, מוטי קדוש 6, קיקו עמרה 3, אבי נחמני וקיקו כהן 1 כ"א, השלימו את מכסת השערים. בתום הטורניר קיבלה הקבוצה גביע מטעם הליגה האירופית.

כדורגל 6X6: מקום 3 ל"און גל יונדאי" בליגת האלופות

70 קבוצות השתתפו בסלובניה באליפות אירופה בכדורגל 6X6 דרג שני. קבוצתו של אבי נחמני מקרית ביאליק עשתה הישג ענק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *