מבזקים
בית / שרון / חדרה / חדרה בין העותרות לבג"ץ נגד שדה תעופה בשרון

חדרה בין העותרות לבג"ץ נגד שדה תעופה בשרון

שש רשויות מקומיות בשרון, וחדרה ביניהן, הגישו עתירה לבג"ץ נגד המדינה בטענה כי אין מקום מבחינת הסמכות של הוועדה לתשתיות לאומיות (ות"ל) לדון בהקמת שדה תעופה כללי, מאחר שאין מדובר ב"תשתית לאומית", אלא ב"קיצור דרך" ומפנה תקדימי מבחינת סמכות הות"ל לקבוע מיקומו של שדה תעופה חדש.

שש הרשויות הן המועצה האזורית עמק חפר, המועצה האזורית לב השרון, עיריית חדרה, עיריית כפר יונה, המועצה האזורית מנשה ועיריית טירה. העתירה היא נגד הוועדה לתשתיות לאומיות, המועצה הארצית לתכנון ולבנייה, הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מחוז מרכז, רשות שדות התעופה ומשרד התחבורה בטענה שאין בסמכות הות"ל לדון בהקמת שדה תעופה חלופי לשדה התעופה של הרצליה.

מפגינים נגד הקמת שדה התעופה בעמק חפר במרס האחרון (צילום: עצמי)
מפגינים נגד הקמת שדה התעופה בעמק חפר במרס האחרון (צילום: עצמי)

בתקופה האחרונה דנים במוסדות התכנון על מציאת חלופה לשדה התעופה הקיים כיום בהרצליה. אחת החלופות שנבחנות היא עמק חפר. מדובר בשדה תעופה המשמש בעיקרו למטוסים פרטיים, בתי ספר לטיסה, מטוסי צילום ומטוסי ריסוס וחקלאות, וככזה הוא אינו משרת את הציבור הרחב אלא ציבור ספציפי ומוגדר שהינו הנהנה הבלעדי מקיומו של שדה התעופה.

לאור כך, טוענים העותרים, באמצעות עו"ד ענת בירן, עו"ד דפנה תמיר ועו"ד דורון שי ממשרד עורכי הדין ענת בירן, כי קיים ספק רב האם שדה תעופה זה ראוי להיות מוגדר כ"תשתית לאומית".

לטענת העותרים, קידום הקמתו של שדה התעופה בות"ל פירושו "קיצור דרך", כלומר, במקום לקדם את הקמת שדה התעופה במועצה הארצית שם קודמה תכנית המתאר הארצית לשדות תעופה ושהיא הבסיס לקביעת מיקום שדות התעופה, מבקשים להעביר את הדיון לות"ל ובכך לקצרו.

בנוסף, העותרים טוענים, כי המועצה הארצית לתכנון ולבנייה ניחנה בראייה רחבה וכוללת נוכח הרכבה המיוחד, הכולל נציגי רשויות להם היכולת להביא לידי ביטוי את הרגישות התכנונית, הערכית והאנושית במכלול השיקולים זאת לעומת הות"ל, שחרף יתרונותיה הרבים ומעמדה הפורמלי אינה יכולה להביא גורמים אלו לידי ביטוי נוכח הרכבה המקצועי ומכוון הביצוע.

בדוק גם

הטבעת שהוצאה מאפבה של הילדה. צילום: דוברות כללית

טבעת הוצאה מאפה של ילדה אחרי שנתיים

למרפאתו של ד"ר וליד ערמוש, מומחה אף אוזן וגרון במרפאת כללית במחוז חיפה וגליל מערבי, …

הרב יוסף אוחנה. צילום: דוברות העירייה

הלך לעולמו הרב יוסף אוחנה הרב הספרדי הראשי בקרית מוצקין

בשבוע שעבר הלך לעולמו בגיל 82 הרב הספרדי הראשי של קרית מוצקין, הרב יוסף אוחנה, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *