בית / שרון / בחירות מקומיות בשרון / חברי מועצת גבעת חביבה יוצאים נגד חוק הלאום

חברי מועצת גבעת חביבה יוצאים נגד חוק הלאום

חברי המועצה הציבורית של גבעת חביבה לקידום חיים משותפים בישראל יצאו ביום חמישי האחרון בהצהרה ראשונה כנגד חוק הלאום ולקראת ההפגנה הגדולה שנערכה במוצאי שבת. על ההצהרה חתומים יושבי הראש המשותפים של המועצה איימן סייף ופרופ' צבי אקשטיין, מנכ"ל גבעת חביבה יניב שגיא, ומוחמד דראושה, מנהל תחום תכנון, שיווין וחיים משותפים בגבעת חביבה.

כך כותבים החברים בהצהרה: "אנו, חברי המועצה הציבורית של גבעת חביבה מחזקים את ידיהם של כל אלו המובילים יחדיו גם בימים קשים אלו נוכח חוק הלאום סדר יום ליצירת חברה משותפת בישראל. חברה ישראלית המושתתת על שוויון אזרחי, דמוקרטיה מהותית והגנה למיעוטים – ערכים שבאים לידי ביטוים הנחרץ במגילת העצמאות של מדינת ישראל.

"אנו מתנגדים באופן מוחלט לחוק הלאום הדורסני שחקיקתו הנחפזת יצרה קרע עמוק בין האזרחים הערבים לבין המדינה ומבקשים לבטלו לאלתר. זהו חוק מפלג הפוגע אנושות בחוסן החברתי של כולנו ושומט את הלגיטימיות מאזרחותם של כ-20 אחוזים מאוכלוסיית המדינה. חוק המבטל את עיקרון השוויון המהווה מרכיב קריטי במאמצינו לכינונה של חברה משותפת בישראל ופוגע ביסודות הדו-קיום השוויוני עליהם אנחנו עמלים מזה כ-70 שנה.

לצד החששות הקשים, אנו שואבים עידוד ותקווה מהקולות הרבים של אזרחים ואזרחיות המוחים נגד החוק – נקודות אור בחשכה שנכפתה על כולנו – ומתגייסים יחד עם כלל הארגונים הפועלים בתחום כדי לחזק את המחאה האזרחית ולהעצים את קולה”.

 

יניב שגיא צילום פרטי
יניב שגיא צילום פרטי

החברים קוראים לציבור היהודי בישראל "להושיט יד תומכת לאזרחים הערבים כשותפי אמת במאבק ובחתירה לאזרחות שוויונית ומשותפת, ולהדגים זאת בעשיה אישית וציבורית. אנו קוראים לציבור הערבי בישראל לפעול איתנו בכל הדרכים החוקיות האפשריות למען ביטול החוק, ולהמשיך ולתמוך בעשיה היהודית-ערבית המשותפת ליצירת מדינה ערכית, דמוקרטית ושוויונית.

"גבעת חביבה – המרכז לקידום חיים משותפים בישראל תמשיך לפעול, לחנך ולבנות, ללא ייאוש ומתוך אמונה גדולה, חברה מלוכדת ומכילה לכל אזרח ואזרחית באשר הם ברוח האמונה באדם וערכי מגילת העצמאות".

בדוק גם

צביקה גרינגולד (7) רפרודוקציה אלכס הובר

"מישהו שכח שיום כיפור ובטעות פתח רדיו, ואז הוא שומע שיש מלחמה"

  יום הכיפורים מסמל לרבים מאיתנו את המלחמה ההיא שפרצה ביום המקודש ליהדות. מלחמת יום …

במהלך האליפות גברה הקבוצה בשלב הבתים על אלופת רומניה 1:3, סיימה בתיקו 3:3 עם אלופת בוסניה, נוצחה 3:2 על ידי אלופת הונגריה וגברה על אלופת אזרבייג'ן 3:4. בשלב רבע הגמר גברה "און גל יונדאי" על אלופת צ'כיה 0:2. במשחק חצי הגמר התמודדה הקבוצה מול אלופת שוויץ. המשחק הסתיים בתיקו 2:2 והוכרע בפנדלים 7:6 לזכות שוויץ. במשחק על המקום השלישי הביסה קבוצתו של נחמני את אלופת בולגריה 2:9. סגל הקבוצה כלל את: אבי נחמני, אופיר טובול, מוטי קדוש, קיקו עמרה, קיקו כהן, עומר לוינזון, מאור לוי, יניב הראל, אלירן אלקובי, רפאל ביטון. כולם מהקריות. ביטון סיים את הטורניר כמלך השערים של הקבוצה, עם 9 שערים. עומר לוינזון 7, מוטי קדוש 6, קיקו עמרה 3, אבי נחמני וקיקו כהן 1 כ"א, השלימו את מכסת השערים. בתום הטורניר קיבלה הקבוצה גביע מטעם הליגה האירופית.

כדורגל 6X6: מקום 3 ל"און גל יונדאי" בליגת האלופות

70 קבוצות השתתפו בסלובניה באליפות אירופה בכדורגל 6X6 דרג שני. קבוצתו של אבי נחמני מקרית ביאליק עשתה הישג ענק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *