בית / עמקים / חדשות עמקים / זוג נכים ממגדל העמק זקוק לקלנועית

זוג נכים ממגדל העמק זקוק לקלנועית

כמעט ואין תושב במגדל-העמק, שלא נתקל במחזה קורע-לב של זוג-נכים שקט ומופנם, צבי (ולדימיר) ומרינה איסקוס, כשהאישה (בת 52) מרותקת לכיסא גלגלים פשוט, ובעלה שגם הוא נכה ברגליו ובידיו, מתקשה לדחוף את כיסא הגלגלים במעלה רחוב העצמאות, בדרכם לקופת חולים, או לנפוש מעט בפארק הראשונים, כאשר כעבור כל 20-30 מטר הוא נעצר למנוחה.

עד לא מזמן הוא היה עובר מרחק גדול יותר בין מנוחה למנוחה, אך גילו (55) ומצב בריאותו מכתיבים לו את מרחקי המנוחה המתקצרים והולכים בחלוף הזמן.

הם עולים חדשים יחסית, 6 שנים בארץ, דוברי רוסית. הזוג, שהבעל גורר בקושי את רגליו, זקוק לקלנועית-זוגית שתשרת את שניהם, ובנוסף יש צורך לבנות להם צמוד לכניסה לביתם, מחסן קטן 3X4 מטר, לאחסון הקלנועית עם מערכת-טעינה.

סגן ראש העיר מגדל העמק, אלי בקסיס, מנסה לסייע להם לקבל כיסא גלגלים ממונע ועוד זכויות להם זכאים על-פי דין מהבטוח-הלאומי ולא קיבלו עד היום, באין להם יד מכוונת, (והם גם לא יקבלו רטרואקטיבית, כי זהו החוק והנוהל).

הציבור מתבקש לעזור להם (צילום עצמי)
הציבור מתבקש לעזור להם (צילום עצמי)

לזוג אין ילדים כלל ואין קרובי-משפחה בעיר או בסביבה. אך צביקה-ולדימיר, הינו אדם פיקח מחושב ושקול, מנהל את כלכלת הבית בתבונה רבה ובתכנון קפדני, והוא מחזיק בתיק מסודר את כל חשבונותיו וחישוביו, מאז עלו לארץ. הם חיים בצמצום, כאשר הכנסותיהם אינן מכסים את ההוצאות, עקב צרכיהם המיוחדים.

קלנועית   אינו פריט רפואי ואינו נכלל ברשימת זכויות הנכים בכלל. תושב העיר, אליהו מלול, שמנסה לסייע לזוג, פנה לחיים מ"קלנועיות מזרע". "הם הפגינו מיד נכונות לסייע ככל האפשר ברכישת קלנועית חדשה או משופצת", אומר מלול ומוסיף: "אנו פונים בזאת לציבור, לקבוצות, למוסדות, לבעלי עסקים ולמפעלים, להרים את הכפפה, לזכות במצווה ובמעשה-חסד גדול, ולתרום להם קלנועית-זוגית. כמו-כן פונים לקבלנים, שאחד מהם יואיל לבנות להם מחסן לקלנועית, ולחשמלאים, לחבר להם מע' חשמל לטעינת הקלנועית."

לבירורים : אליהו מלול 050/8104082, ישראל ואקנין 054/4641111, איגור 054/4473532

 

בדוק גם

אחד החזקים בהתאחדות. אבי לוי (צילום עצמי)

אבי לוי מבית שאן ימונה לסמנכ"ל ההתאחדות לכדורגל

לוי נחשב לאדם יסודי ומוערך, שעשה מהפכה של ממש בליגות הנמוכות. בחודשים האחרונים קיבל מספר הצעות עבודה מפתות, שזירזו את יו"ר ההתאחדות, עופר עיני, להגיע להחלטה שהוא צריך לעשות כל מאמץ כדי להשאיר במערכת את אחד האנשים היותר מוכשרים בהתאחדות. בין לביו חיזק אבי לוי את מעמדו באופ"א, ההתאחדות לכדורגל האירופית וכיום הוא נחשב שם לאחד הכוחות העולים.

מעניקים לדוידוביץ את הפרס

פרס המורה והמחנך המצטיין ברשת אורט למורה מנצרת עילית

גיל דוידוביץ הגיע לנצרת עילית מכרמיאל לפני כעשר שנים, הוא מהנדס שעשה הסבת אקדמאית להוראה וכניסתו לתחום החינוך באה מתוך שליחות. "במסגרת המגמה מכניקה הנדסית שהוא מרכז, גיל פועל רבות לעידוד התלמידים ללמידה בתכנית טו"ב (מסלול טכנולוגיה ובגרות) ופועל להצלחתה"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *