בית / שרון / בנימינה / התנגדות לתכנית המתאר של בנימינה

התנגדות לתכנית המתאר של בנימינה

תכנית המתאר החדשה של בנימינה, שהוצגה לציבור ועומדת לפני הפקדה, מעוררת התנגדות ומחלוקת בבנימינה. חבר המועצה שלומי סלמה יוצא נגדה: "זו תכנית הרסנית של בנייה לגובה בכל אזור מערב בנימינה (צומת ברניצקי, נ"ש), בניית מרכזים מסחריים באזור שכונת זרעוניה במערב בנימינה.

לצערי הרב, נגנזה התכנית לפיתוח אזור התעשייה כרמל ליד אורט השומרון. כבישים ראשיים יחצו את בקעת הנדיב ויפגעו בכל אורח החיים של בנימינה. יש חלופות, אך בתכנון לא מתייחסים אליהן, ואנחנו, תושבי בנימינה, אומרים את שלנו, בעיקר בשכונות זרעוניה וכרמי בנימינה. קבוצות גדולות של תושבים מתנגדות לכך, ומתחילים בצעדים אופרטיביים כמו החתמת תושבים על התנגדויות לוועדה".

עוד מוסיף סלמה: "בנימינה היא חלק מהדי אן איי שלי, אך אני חושב איך לעשות טוב בתושבים ולא לפגוע בהם, ואני משוכנע שרובם מתנגדים לתכנית". לדברי סלמה, ידוע לו על כאלף תושבים הפעילים בקבוצות נגד התכנית.

סלמה מוסיף וטוען כי התכנית לא אושרה במליאת המועצה ולא הוצגה בפניה, אלא נדונה בהנהלה בלבד, וכי הדבר מהווה חריגה מכללי המנהל התקין. "בכוונתי לפנות בהקדם לממונה על המחוז ולמבקר המדינה בבקשה להחזיר את התכניות לישיבת המועצה ולא לנסות דרך עוקפת".

כאן תתפשט עיר? שלומי סלמה בשטח במערב בנימינה המיועד לבנייה (צילום: עצמי)
כאן תתפשט עיר? שלומי סלמה בשטח במערב בנימינה המיועד לבנייה (צילום: עצמי)

הקולות המתנגדים לתכנית אכן חורגים בהרבה ממסדרונות המועצה. תושבת בנימינה הפעילה בהתנגדות לתכנית מספרת: "התארגנה קבוצה גדולה של תושבים מהשכונות שעומדים לבנות בהן, גבעת הפועל, המושבה הוותיקה, זרעוניה וכרמי בנימינה, וגם תושבי מזרח בנימינה מבינים שזה פוגע בצביון הכפרי הכללי של היישוב וההשלכות יחולו גם עליהם. השכונות יהיו מוקפות בכבישים מקומיים וחיצוניים, כלואות עם נוף לשטחי מסחר, בניינים בעלי חמש קומות ומעלה וכבישים שישרתו את תושבי זכרון יעקב והסביבה ויפתרו להם את מצוקת ההגעה לכביש 4. תשתיות הביוב, המדרכות והכבישים בשכונות החדשות של בנימינה לא מספקות את צרכי האוכלוסייה שגרה בהן כעת, ומה יקרה כשתהיה פה בנייה מסיבית בהתאם לתכנית המתאר?

"בנימינה אכן זקוקה לתכנית מתאר מסודרת, אבל תכנית המתאר הזאת הופכת את בנימינה ממושבה כפרית ופסטורלית למושבה שבה הצד המזרחי שומר עדיין על הצביון והצד המערבי חוטף בניינים גבוהים, שטחי מסחר וכבישים מהירים. הייתי מצפה מראש המועצה המכהן שילמד את נושאי הפנים של בנימינה וישפר את הקיים. בהצגת תכנית המתאר בפני הציבור אמר ראש המועצה בעצמו שהוא עדיין לומד את התכנית, והוא וצוותו לא ידעו לענות על חלק גדול משאלות התושבים. זה צורם ומדאיג. אנחנו מרגישים שאין לנו ייצוג במועצה ולא משתפים אותנו בתהליכים. צוות התכנון צריך לצאת מהמשרד, לדבר עם ועדי השכונות והתושבים ולהבין איך אפשר לשפר את התכנית בעזרת התושבים".

ממועצת בנימינה גבעת עדה טרם התקבלה תגובה

בדוק גם

צביקה גרינגולד (7) רפרודוקציה אלכס הובר

"מישהו שכח שיום כיפור ובטעות פתח רדיו, ואז הוא שומע שיש מלחמה"

  יום הכיפורים מסמל לרבים מאיתנו את המלחמה ההיא שפרצה ביום המקודש ליהדות. מלחמת יום …

במהלך האליפות גברה הקבוצה בשלב הבתים על אלופת רומניה 1:3, סיימה בתיקו 3:3 עם אלופת בוסניה, נוצחה 3:2 על ידי אלופת הונגריה וגברה על אלופת אזרבייג'ן 3:4. בשלב רבע הגמר גברה "און גל יונדאי" על אלופת צ'כיה 0:2. במשחק חצי הגמר התמודדה הקבוצה מול אלופת שוויץ. המשחק הסתיים בתיקו 2:2 והוכרע בפנדלים 7:6 לזכות שוויץ. במשחק על המקום השלישי הביסה קבוצתו של נחמני את אלופת בולגריה 2:9. סגל הקבוצה כלל את: אבי נחמני, אופיר טובול, מוטי קדוש, קיקו עמרה, קיקו כהן, עומר לוינזון, מאור לוי, יניב הראל, אלירן אלקובי, רפאל ביטון. כולם מהקריות. ביטון סיים את הטורניר כמלך השערים של הקבוצה, עם 9 שערים. עומר לוינזון 7, מוטי קדוש 6, קיקו עמרה 3, אבי נחמני וקיקו כהן 1 כ"א, השלימו את מכסת השערים. בתום הטורניר קיבלה הקבוצה גביע מטעם הליגה האירופית.

כדורגל 6X6: מקום 3 ל"און גל יונדאי" בליגת האלופות

70 קבוצות השתתפו בסלובניה באליפות אירופה בכדורגל 6X6 דרג שני. קבוצתו של אבי נחמני מקרית ביאליק עשתה הישג ענק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *