בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / התלמידה לחברי הפאנל: באתי לשמוע תשובות ולא להתבייש בנציגי העם

התלמידה לחברי הפאנל: באתי לשמוע תשובות ולא להתבייש בנציגי העם

בבית הספר למדעים ואמנויות בנהריה התקיים פאנל בחירות בהשתתפות אורלי לוי-אבקסיס מישראל ביתנו, ח"כ אכרם חסון מקדימה, עמרם מצנע מהתנועה, ד"ר נילי שריון מעוצמה לישראל, סאלח סעד מהעבודה, מאיר בן חיים מעם שלם ופנינה תמנו-שטה מיש עתיד .

פאנל בחירות תיכון מדעים ואמנויות
הרוחות סערו. משתתפי הפאנל בתיכון מדעים ואמנויות (צילום: דניאל רוברמן)

רכזת האזרחות גלית טולדנו הפנתה שאלה לכל אחד מחברי הפאנל ולאחר מכן הגיע תורם של התלמידים להעלות שאלות. המועמדים נשאלו על פועלם האישי, מדוע פנו לעשייה ציבורית ונכנסו לפוליטיקה, וכל אחד מהם דיבר גם על עיקרון אחד חשוב מתוך המצע של מפלגתו.

עמרם מצנע דיבר על הפערים החברתיים והבידוד הפוליטי של ישראל בעולם. סאעד סאלח דיבר על המצב הכלכלי והמחאה החברתית ועל התפקיד שמילאה מפלגת העבודה מאז קום המדינה. אכרם חסון דיבר על השוויון בנטל הגיוס והזכיר את צורכי המגזר הדרוזי ותרומתו לחברה הישראלית. פנינה תמנו-שטה דיברה על הצורך בשוויון בחברה ועל אפלייתם של האתיופים. מאיר בן חיים הציג את הרעיון של יהדות מתונה וקירוב לבבות; ד"ר נילי שריון הדגישה את הצורף בסיפוח השטחים והחלת החוק הישראלי על התושבים ואולם ללא שתי זכויות מרכזיות: הזכות לבחור ולהיבחר. אורלי לוי אבקסיס הדגישה את התרומה של הליכוד וישראל ביתנו למחוסרי הדיור.

בתשובה לשאלה על הצורך בשינוי שיטת הממשל וכיצד יש לעשות זאת, אמר חסון, כי קדימה תפעל ליצירת גוש אחד של מרכז-שמאל כמענה לגוש הימין.

הוא האשים את הליכוד בריבוי שרים וסגני שרים ובכניעה לסחטנות של ש"ס. לדבריו התפרצה לוי-אבקסיס ואמרה, כי הסיבה שהממשלה לא יכלה לעשות הרבה בנידון בנושאים שונים, היא כי זו ירושה של הממשלות הקודמות. מצנע לקח את המיקרופון לידיו וציין כי ב-30 השנים האחרונות, למעט הפסקות קצרות, הליכוד הוא זה ששלט והנהיג, כך שהטענה של לוי-אבקסיס לא מקובלת עליו. עם זאת הוא ציין לשבח את פועלה של לוי-אבקסיס כחברת כנסת.

הרוחות סערו בפאנל עד כדי כך שהתלמידה ירדן וקנין מי"ב קמה על רגליה באמצע האולם, הוכיחה את הפאנל על ההתלהמות והצעקות והדגישה שבאה לשמוע תשובות ולא להתבייש בנציגי העם על התנהגותם. דבריה גררו מחיאות כפיים סוערות ותגובה מתנצלת מצד חברי הפאנל.

מנהל בית הספר יגאל גושן הודה לאורחים על בואם וציין כי התלמידים זכו לפרק חשוב באזרחות ובדמוקרטיה. הוא ציין כי בעוד כשבועיים יתקיים בתיכון הליך בחירות מקדים, שיסכם את התהליך שעברו תלמידי י"ב בשבועות האחרונים בנושא הבחירות.

 

בדוק גם

מצלמות אבטחה, גן אברמסקי. צילום: דוברות העירייה

מצלמות הותקנו בגני המשחקים הציבוריים בקרית אתא

עיריית קרית אתא מרחיבה את מערך מצלמות האבטחה העירוניות לאור העובדה  שהעירייה משקיעה משאבים רבים …

בהחלט יכול וצריך לנסות מערכים שונים. פרד רוטן צילום: אדריאן הרבשטיין

יש עוד הרבה עבודה

מכבי חיפה אמנם הבטיחה השבוע את עלייתה לחצי גמר גביע הטוטו, אבל למאמן פרד רוטן יש עוד מספיק עבודה. ההולנדי צריך לקחת סגל שהגיע בעונה שעברה למקום העשירי, וכמעט לא עבר שינוי, ולהביא אותו למקום גבוה יותר, ואם בדרך הוא יצליח למצות חלק מהפוטנציאל שגלום בשחקנים שלו אז בכלל מצוין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *