מבזקים
בית / שרון / בנימינה / התושבים ניצחו, הצביון הכפרי יישמר

התושבים ניצחו, הצביון הכפרי יישמר

 

הישג מרשים למועצה ולתושבים בבנימינה~גבעת עדה: ועדת המשנה להתנגדויות של הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה החליטה לקבל את מרבית התנגדויות שהגישו תושבים, המועצה ושירותי בריאות כללית לתוכנית ש/1359/א לשינוי אזור מלאכה למגורים ומסחר באזור שבין הרחובות דרך ניל"י, דרך פיק"א, רחוב ההגנה ורחוב היסמין, על שטח של כ-20 דונם במרכז היישוב, ולהכניס בתוכנית דרישות והגבלות.

השטח המיועד לבנייה (צילום: דוברות בנימינה-גבעת עדה)
השטח המיועד לבנייה (צילום: דוברות בנימינה-גבעת עדה)

 

התוכנית, שפורסמה להפקדה על ידי רשות מקרקעי ישראל ב-13.7.2015, הציעה שינוי ייעוד של אזור מלאכה שלא התפתח לאזור מגורים עם חזית מסחרית ומגרש חנייה, אולם גובה המבנים והצפיפות שהוצעו בתוכנית עלולים היו להוות שינוי משמעותי לאופי הסביבה והמרקם הרגיש בלב המושבה. התנגדויות הוגשו על ידי מועצת בנימינה-גבעת עדה, שירותי בריאות כללית, 170 תושבים פרטיים בבנימינה-גבעת עדה והוועדה המקומית לתכנון ובנייה השומרון. מטעם המועצה נדרש בדיון, שהתקיים בחודש האחרון, להימחק מהרישום כמגישת התוכנית וכן להגביל את מספר הקומות בה ל-2 בחזית לרחוב פיק"א ול-3 בחזית לרחוב ניל"י, והגבלות נוספות הקשורות לבנייה, להסדרי תנועה, למיקום החניון המתוכנן ועוד. התושבים טענו שהתוכנית תפגע באופי השכונה ותיצור צפיפות, עומסי תנועה ופגיעה באיכות חייהם. כללית ביקשה לקבוע הוראות מחייבות יותר להסדרי החנייה.

הוועדה המקומית שינתה אץ היקפי הבנייה והודיעה על צמצום הבינוי לאורך רחוב פיק"א, הורידה את גובה הבנייה כך שלא יעלה על 2 קומות ועליית גג וקבעה שבתוכנית החדשה יוקצו 20 אחוז ממספר היחידות לדיור ציבורי ולזוגות צעירים. הבינוי המוצע לאורך רח' ניל"י ימשיך לשמש למסחר ולמגורים, אך גודל שטחי המסחר לא יעלה על 150 מ"ר ויופנה כלפי דרך ניל"י בלבד. גם הכניסה לפריקה וטעינה למסחר תהיה מרחוב ניל"י בלבד וישונו הסדרי החנייה.

 

 

 

בדוק גם

פארק דונלד טראמפ. הדמיה: חברת אלו את ניצן

נשיא ארצות הברית מגיע לקרית ים

הודעתו של נשיא ארצות הברית על הכרה אמריקנית בירושלים כבירת ישראל, עוררה גלים בכל העולם …

יפתח זיו (צילום: מנהלת הליגה)

הפסד שני ברציפות לנהריה בחמישה ימים

עירוני נהריה רשמה אתמול (שלישי) הפסד שני ברציפות בחמישה ימים כשאירחה את מכבי תל אביב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *