בית / קריות / חדשות קריות / התופרת תפרה את האצבע

התופרת תפרה את האצבע

למחלקה לאבחון דחוף, שמפעילה כללית בקרית הבריאות זבולון, נכנסה בבהלה אישה, בת 54, מלווה בבתה, והציגה אצבע שעמוק בתוכה נעוצה סיכת מכונת תפירה. התברר, שהאישה, תופרת במקצועה, הפעילה בטעות את דוושת מכונת התפירה בעת שניסתה להשחיל חוט בקוף המחט, וכתוצאה מכך ננעצה המחט באצבעה. היא הגיעה למחלקת טראומה בזבולון כאובה מאד ובעיקר מבוהלת.

מחט באצבע. צילום: דוברות כללית
מחט באצבע. צילום: דוברות כללית

צוות המחלקה – ד"ר רומן ברמן הטראומטולוג והאחות חדווה גוטרמן – החל מיד בטיפול. נערכה בדיקה של כיפוף האצבעות ובדיקות נוספות, כדי לוודא שאין פגיעה עצבית. כשזו נשללה, ניתנה זריקת הרדמה והסיכה נשלפה במיומנות. אז בוצע צילום, כדי לוודא שאין שבר בעצם, והתברר שהכול תקין. על כן, קיבלה התופרת חיסון טטנוס, נחבשה והופנתה להמשך טיפול ומעקב במרפאתה.

האישה אסירת תודה על כך שבתוך זמן קצר קיבלה את מלוא הטיפול במרפאת כללית, באווירה הנינוחה במרפאה. לשמחתה, ציינה, הייתה לה כתובת קרוב לבית לקבלת הטיפול ולא נאלצה להרחיק עד לחדר מיון ולהמתין שם זמן רב לטיפול.

בדוק גם

חשיבה יזמית ואומץ ניהולי. ד"ר הראל (צילום: משרד החינוך)

"לא באתי לשנות, באתי להמשיך"

ד"ר סער הראל, המנהל החדש של מחוז חיפה של משרד החינוך, רואה את המערכת משני צידיה: מהצד המקצועי ומהצד ההורי, שכן הוא אב לילדים שעדיין בבית הספר. "אני מכיר את הדינמיקה המקצועית אבל גם ההורית שלי, וזה משהו שמאפשר לי רלוונטיות"

תעודת כבוד. וקנין (צילום: הילה מלמד)

הכי ערכיים: תיכון קרית חיים ולוינסון קרית ים

שני בתי הספר הקרייתים נבחרו למצטיינים זו השנה השנייה ברציפות. מנהל תיכון קרית חיים: "ההישגים נבעו מהשקעה יוצאת מגדר הרגיל של צוות בית הספר". אבן צור: "לוינסון הוא מרכז חינוך מעורר השראה"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *