בית / שרון / חדרה / העיר הכי מסוכנת: חדרה מובילה במעורבות ילדים בתאונות דרכים

העיר הכי מסוכנת: חדרה מובילה במעורבות ילדים בתאונות דרכים

עוד כמה ימים זה מתחיל: החופש הגדול, שמביא עימו הרבה זמן פנוי, מרחב חופשי וגם סכנות אפשריות בדרכים.

לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מהשנים 2013-2017 שעובדו על ידי עמותת אור ירוק, תושבי חדרה עלולים להיות מודאגים מתמיד שכן מהנתונים עולה כי חדרה היא העיר המובילה בישראל במעורבות ילדים עד גיל 14 בתאונות דרכים בחופש הגדול, כשהיא מותירה מאחור עירם גדולות ממנה כמו תל אביב יפו וחיפה.
הנה המספרים: 63 ילדים עד גיל 14 נפגעו בתאונות דרכים בחופש בין השנים 2013-2017 , ממוצע של 12.6 לשנה ושיעור של 0.6 נפגעים לאלף ילדים.

אחרי חדרה במקום השני אבל עם כמות פחותה משמעותית של נפגעים היא קרית אתא, עם 32 נפגעים בשנים אלו יצוין כי לפני שנתיים הציגה העמותה נתון דומה לאחר שערכה בדיקה זהה בנוגע לשנים 2015-2010, וגם אז חדרה הובילה בדירוג הארצי.
63 ילדים וילדות היו מעורבים בתאונות דרכים בשנים הללו בחדרה, ובחיפה עמד מספרם על 110.

 

מעיריית חדרה נמסר כי היא: "פועלת לאורך כל השנה ובמאמץ רב באמצעות המטה העירוני לבטיחות בדרכים עם שיתופי פעולה של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים ומשטרת חדרה במגוון הנושאים ולכל שכבות האוכלוסייה, החל מפעילות בגני הילדים דרך בתי הספר היסודיים, העל-יסודיים, נהגים צעירים, נהגי דו-גלגלי וכן לאוכלוסייה השלישית.

יום פעילות ברוגוזין קרית אתא נגד תאונות דרכים (צילום:רפי עשור)
יום פעילות ברוגוזין קרית אתא נגד תאונות דרכים (צילום:רפי עשור)

"בחודשים האחרונים הגברנו פעילות בתחום הולכי הרגל הן מצד הנהג והן מצד הולך הרגל, הן בהסברה והן באכיפה. העירייה יזמה פעילות 'נשק וסע' בבתי הספר, וכן הגברנו פעילות בתחום הדו-גלגלי לרבות אופניים חשמליים. אנו פועלים עפ"י נתוני הרלב"ד המסתמכים על נתוני הלמ"ס ושונים מנתוני עמותת אור ירוק. אנו מכירים ומנתחים את נתוני התאונות והנפגעים בחדרה ועל-פיהם מכינים את תוכנית העבודה למניעת תאונות הדרכים".

בדוק גם

צביקה גרינגולד (7) רפרודוקציה אלכס הובר

"מישהו שכח שיום כיפור ובטעות פתח רדיו, ואז הוא שומע שיש מלחמה"

  יום הכיפורים מסמל לרבים מאיתנו את המלחמה ההיא שפרצה ביום המקודש ליהדות. מלחמת יום …

במהלך האליפות גברה הקבוצה בשלב הבתים על אלופת רומניה 1:3, סיימה בתיקו 3:3 עם אלופת בוסניה, נוצחה 3:2 על ידי אלופת הונגריה וגברה על אלופת אזרבייג'ן 3:4. בשלב רבע הגמר גברה "און גל יונדאי" על אלופת צ'כיה 0:2. במשחק חצי הגמר התמודדה הקבוצה מול אלופת שוויץ. המשחק הסתיים בתיקו 2:2 והוכרע בפנדלים 7:6 לזכות שוויץ. במשחק על המקום השלישי הביסה קבוצתו של נחמני את אלופת בולגריה 2:9. סגל הקבוצה כלל את: אבי נחמני, אופיר טובול, מוטי קדוש, קיקו עמרה, קיקו כהן, עומר לוינזון, מאור לוי, יניב הראל, אלירן אלקובי, רפאל ביטון. כולם מהקריות. ביטון סיים את הטורניר כמלך השערים של הקבוצה, עם 9 שערים. עומר לוינזון 7, מוטי קדוש 6, קיקו עמרה 3, אבי נחמני וקיקו כהן 1 כ"א, השלימו את מכסת השערים. בתום הטורניר קיבלה הקבוצה גביע מטעם הליגה האירופית.

כדורגל 6X6: מקום 3 ל"און גל יונדאי" בליגת האלופות

70 קבוצות השתתפו בסלובניה באליפות אירופה בכדורגל 6X6 דרג שני. קבוצתו של אבי נחמני מקרית ביאליק עשתה הישג ענק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *