בית / חדשות מקומיות / הסוף לפקקים? רכבל יחצה את כביש החוף ברחיפה

הסוף לפקקים? רכבל יחצה את כביש החוף ברחיפה

הועדה המקומית לתכנון ובנייה אישרה להפקדה בועדה המחוזית רכבל ייחודי מסוג סקייטרן שיעבור ברחיפה מקרית נורדאו מעל כביש החוף ועד לתחנת הרכבת ספיר.

סקייטרן הדמייה באדיבות עיריית נתניה
סקייטרן הדמייה באדיבות עיריית נתניה

לדברי ממלא מקום ראש העירייה אלי דלל, סקייטרן הוא סטארט אפ אמריקאי שמקודם בישראל בשיתוף פעולה עם חטיבת כלי טיס צבאיים במפעל להב של התעשייה האווירית.

"מדובר בקרוניות "קפסולה" בהן מקום לשני אנשים שינועו ברחיפה מגנטית. התב"ע היא לא דרך ולא מסילה. זה ניסיון ראשון בארץ ואם זה יצליח זה יכול להיות בכל מקום. מרחק הרחיפה הוא כ-650 מטר והמהירות יכולה להגיע ל300 קמ"ש. זה נראה כמו חלום. אנחנו מסתכלים על המערכת התחבורתית בנתניה כמו עורקים. אי אפשר להכניס רכבת לתוך עיר, ורכבת תחתית דורשת הרבה עבודה. הרכבל הייחודי יכול להתבצע בקלות, כמעט בכל רחוב. מדובר במערכת חדישה ויחודית המוצעת כמערכת להסעת המונים. עקרון המערכת הוא ליצור רשת קוים עילית המתמרת לגובה של 25 מטר מעל הקרקע של 'קפסולות טקסי' המכילה בין שניים לארבעה נוסעים בטכנולוגיה ירוקה במסילה עילית לתנועה אוירית".

התכנית קובעת התוויה והנחיות להקמת מסילה עילית על גבי עמודים וגשר החוצה את כביש 2 ומעל רחוב הבונים, ומתקנים נוספים המהווים חלק ממערך התשתית עבור הסקייטרן. מדובר באישור שטחים לרצועת המסילה, תחנות להעלאה והורדת נוסעים, מבנים ומתקנים ומרכז תחזוקה ותפעול הקפסולות.

בדוק גם

צביקה גרינגולד (7) רפרודוקציה אלכס הובר

"מישהו שכח שיום כיפור ובטעות פתח רדיו, ואז הוא שומע שיש מלחמה"

  יום הכיפורים מסמל לרבים מאיתנו את המלחמה ההיא שפרצה ביום המקודש ליהדות. מלחמת יום …

במהלך האליפות גברה הקבוצה בשלב הבתים על אלופת רומניה 1:3, סיימה בתיקו 3:3 עם אלופת בוסניה, נוצחה 3:2 על ידי אלופת הונגריה וגברה על אלופת אזרבייג'ן 3:4. בשלב רבע הגמר גברה "און גל יונדאי" על אלופת צ'כיה 0:2. במשחק חצי הגמר התמודדה הקבוצה מול אלופת שוויץ. המשחק הסתיים בתיקו 2:2 והוכרע בפנדלים 7:6 לזכות שוויץ. במשחק על המקום השלישי הביסה קבוצתו של נחמני את אלופת בולגריה 2:9. סגל הקבוצה כלל את: אבי נחמני, אופיר טובול, מוטי קדוש, קיקו עמרה, קיקו כהן, עומר לוינזון, מאור לוי, יניב הראל, אלירן אלקובי, רפאל ביטון. כולם מהקריות. ביטון סיים את הטורניר כמלך השערים של הקבוצה, עם 9 שערים. עומר לוינזון 7, מוטי קדוש 6, קיקו עמרה 3, אבי נחמני וקיקו כהן 1 כ"א, השלימו את מכסת השערים. בתום הטורניר קיבלה הקבוצה גביע מטעם הליגה האירופית.

כדורגל 6X6: מקום 3 ל"און גל יונדאי" בליגת האלופות

70 קבוצות השתתפו בסלובניה באליפות אירופה בכדורגל 6X6 דרג שני. קבוצתו של אבי נחמני מקרית ביאליק עשתה הישג ענק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *