בית / שרון / חדרה / הכרישים הגיעו לחדרה

הכרישים הגיעו לחדרה

אולי החוף, שכמה מטרים לדרומו נמצאות ארבע הארובות הגבוהות של תחנת הכוח הוא לא בדיוק המקום שבו נצפה לראות טורפי- על אבל לד"ר אבי ברנס, ביולוג ימי שמתמחה בדגים וב'כרישים באופן מיוחד' כהגדרתו, יש הסברים לכך:

"בגלל תחנת הכוח ששם, יש הזרמת מים חמים, מים חמים זה מושך דגים וכשיש הרבה דגים זה אומר הרבה מזון לכרישים ולכן הם מתרכזים שם באזור כי יש להם מזון בשפע בלי מאמץ", אומר ד"ר ברנס, “הם באים מהים התיכון, חים באזור ולא מפריעים לאף אחד, זו לא הפתעה עבורי שהכרישים או הכרישות הגיעו לשם, פשוט הכריש הוא דג טורף, הכרישות שמשריצות מגדלות את העובר ברחמן, כמו אצלנו היונקים, וכשהן משריצות אותם יש דם במים וזה מושך זכרים כי הנקבות בזמן ההשרצה לא אוכלות ועל מנת שהזכרים לא יתקרבו לצאצאים הנקבות הולכות להשריץ באזור רדוד שלזכרים לא נוח להגיע לשם, זה וגם העובדה שהמים שם חמים מסבירים מדוע להקת הכרישות שוחה שם".

כריש. (צילום ארכיון)
כריש. (צילום ארכיון)

הוא מזכיר כי זו אומנם אטרציה עבורנו, אבל נא לא להפריע לכרישות. “צריך לזכור שלכרישים אין הגנה אחרת מעבר לשיניים שלהם ואם ינסו להציק להם ולנשוך להם בזנב, כמו שקרה בעבר אין ספק שהם יגיבו באגרסיביות, מכיוון שהם הפכו לאטרצקיה אנשים באים, נושכים להם בזנב ולכרישים אין ברירה אחרת אלא להגיב. הנשיכה של כריש מסוכנת בגלל איבוד דם, לא מסוכנת מעצם הנזק שנגרם כי כריש לא ניזוק מבני אדם. כריש נושך אדם כשהוא רוצה להגן על עצמו, מה שקורה זה שיש בדרך כלל הרבה איבוד דם ואם לא מטפלים מיד בפצוע רוב המקרים שמי שינשך ימות בגלל איבוד דם".

 

בדוק גם

בהפועל חדרה מבהירים: "לא רק שלא נתפרק, אלא נקבל ניהול תקין"

במועדון קיבלו בבוקר את התשובה הסופית מרשם העמותות ומכינים תגובה משפטית. בחדרה לא מתכוונים להתחייב לדקות משחק של אבו פאני ובן דוד. אביטן טס לחו"ל

הפגנת הורים במעון נעמת קרית ים. צילום: דורון גולן

הורים במעון בקרית ים: "גרמו לפגיעה נפשית ורגשית לילדים שלנו"

הורים  התאגדו השבוע מחוץ למעון בשכונת סביוני ים, תלו שלטים ומחו על פיטורי המטפלת הראשית, חודש לפני סיום השנה, על רקע אי הסכמות כספיות עם ההנהלה. לטענת ההורים, רובם נרשמו לשנה הבאה בשל העובדה שרשת המתנ"סים פרסמה את אותה מטפלת ולאחר שפוטרה, נאלצו לנדוד לשכונות חדשות בחיפוש אחר גן הולם לילדיהם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *