בית / שרון / חדשות שרון / הישג למאבק: עדיפות לטיפול בגז בים

הישג למאבק: עדיפות לטיפול בגז בים

רני אידן (צילום: רותי ברמן)
רני אידן (צילום: רותי ברמן)

בבג"צ אותו הגישה מועצת עמק חפר ומועצות אחרות נגד המועצה הארצית לתכנון ובניה, ממשלת ישראל שר האנרגיה והמים עמק חפר נקבע היום כי בתכנית הקמת מתקני הטיפול בגז שאושרה יש פגמים וכי המועצה הארצית חייבת לתת עדיפות לטיפול הגז בים.

החלטת בג"צ שפורסמה היום מחזירה את נושא הטיפול בגז למוסדות התכנון. המדינה ביקשה לתת עדיפות להחלטות המתכנן ובתוך כך האפשרות לטיפול בגז ביבשה, היום בא בג"צ וקובע כי יש להחזיר את תכנית הגז לוועדות התכנון ולתת עדיפות לטיפול הגז בים.

בתכנית המקורית קבע משרד התשתיות היכן יטופל הגז ללא התחייבות לאשר את הנושא במועצה הארצית. בית המשפט חייב את משרד התשתיות לאשר את תמהיל הפיתוח במועצה הארצית. המשמעות היא שאם עד עכשיו משרד התשתיות הוא זה שעל פיו ישק דבר, כעת, המועצה הארצית שמורכבת גם מנציגי ציבור וגם מנציגי המועצות המקומיות, היא זו שתקבל את ההחלטה.

למעלה מ-1,000 איש הגיוע להפגין (צילום: מטה המאבק)
למעלה מאלף אנשים בהפגנות (צילום: מטה המאבק)

למועצה הארצית הוקצבו 18 חודשים לתקן את הפגמים בתכנית ולהביאה לדיון. במידה והפגמים לא יתוקנו, תבוטל התכנית. בנוסף, הושתו הוצאות בסך של 60 אלף שקלים על המדינה.

ראש מועצת עמק חפר רני אידן: "כבר שלוש שנים שאנחנו צועקים שהטיפול בגז צריך להיעשות בים. מוסדות התכנון ומשרד התשתיות מסיבות השמורות איתם, סירבו להקשיב לנו ואילצו אותנו לפנות לבג"צ. אני שמח שבג"צ קיבל היום באופן נחרץ את עמדתנו כי יש לתת עדיפות לטיפול בגז בים ולא לפגוע בבריאות התושבים ובאיכות הסביבה. אני שמח שבית המשפט פסק לטובתנו, חבל שהיינו צריכים להיאבק על המובן מאילו שלוש שנים. אם היו מקשיבים לנו ומוכנים לדבר איתנו, התכניות האלה כבר מזמן היו ברות ביצוע. כמו כן אני שמח שבג"צ  הורה למדינה להחזיר למועצה חלק מהוצאותיה מה שנותן משנה תוקף להחלטתו".

בדוק גם

יש בי המון תקווה. בלוך עם רם וביתה (צילום:

"אני מאמינה שבגורל של רם יש גם את ישראל ואותי"

מאז נפרדה מילד האומנה הסודני, רם, בסיפור שריגש מדינה שלמה, הספיקה שרון בלוך לעזוב את חדרה, לסגור את רשת גני הילדים שלה, ליפול, לקום ולבחור בשמחה כדרך חיים, שזה גם נושא ספריה וההרצאות שהיא מעבירה ברחבי הארץ. בחודש הבא היא תיסע לפגוש את רם, אותו לא ראתה יותר מארבע שנים

ד"ר אורנה שמחון צילום: אדריאן הרבשטיין

"בבית ספרי הפוליטיקה לא נכנסת"

אומרים שהיא האשה הכי חזקה בצפון,  היא לא מפחדת מעבודה קשה, הצליחה לגרום למשרדי ממשלה לגייס תקציב של 400 מיליון שקלים לבניית קרית ממשלה בנצרת, כזאת שתשרת את כל תושבי הצפון.  היא סוגרת עשור בתפקידה כמנהלת מחוז צפון במשרד החינוך והיא אומרת שמתחילים לראות מהפכה בחינוך בארץ. ד"ר אורנה שמחון, ראיון.  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *