בית / קריות / חדשות קריות / "הילדים היו בהיסטריה, היינו שם להרגיע אותם"

"הילדים היו בהיסטריה, היינו שם להרגיע אותם"

הדס שגיא (23) מקרית ביאליק התנדבה בבית ספר במקסיקו סיטי בזמן  שאירעה אתמול (שבת) רעידת אדמה קשה, השלישית בחודש.

שגיא הגיעה למקסיקו במסגרת ארגון "לוחמים ללא גבולות", שממנפת את תשתית התרמילאים יוצאי הצבא בעולם, לטובת התנדבות הומניטארית באוכלוסיות נחלשות בעולם.

בזמן רעש האדמה שהו חברי המשלחת בקומה השלישית בבית הספר, דקות לפני שנכנסו לשיעור.

שגיא מלמדת בבית הספר במקסיקו (צילום
שגיא מלמדת בבית הספר במקסיקו (צילום

"התחילה הרעידה והילדים שהיינו איתם, זו הייתה הפעם הראשונה שהם חווים רעידת אדמה, כי הרעידה הראשונה שהייתה קרתה בלילה ורוב האנשים לא הרגישו אותה. הרגשנו את הבניין מתנדנד, הרמנו את הראש והבנו שמדובר ברעידת אדמה", סיפרה שגיא ממקסיקו.

"הקטע הוא שבדיוק 32 שנים לפני כן, באותו התאריך, הייתה רעידת האדמה הכי גדולה במקסיקו בה נהרגו כ5000 איש ושעתיים לפני רעידת האדמה, היה תרגיל בכל המדינה, בו גם אנחנו השתתפנו".

מהר מאוד התעשתו חברי המשלחת והחלו לסייע למורים להרגיע את הילדים. "היו ילדים שלא ממש הבינו מה קרה, אבל אלה שכן הבינו נכנסו להיסטריה ואנחנו היינו שם כדי להרגיע אותם".

לדבריה, מאחר ובית הספר ממוקם באזור מסוכן של העיר, הוא מגודר ומסורג ושעריו נעולים. "שעה אחרי הרעידה התחלנו לשמוע דפיקות מאוד גדולות על השערים, הורים הגיעו לקחת את הילדים הביתה. בית הספר התחיל להתרוקן, אבל היו ילדים שההורים שלהם לא הגיעו, לא ענו לטלפון ולא הגיבו להודעות ושם התחילה היסטריה"..

הכתבה המורחבת ביום שישי ב"הד הקריות"

בדוק גם

הפגנת הורים במעון נעמת קרית ים. צילום: דורון גולן

הורים במעון בקרית ים: "גרמו לפגיעה נפשית ורגשית לילדים שלנו"

הורים  התאגדו השבוע מחוץ למעון בשכונת סביוני ים, תלו שלטים ומחו על פיטורי המטפלת הראשית, חודש לפני סיום השנה, על רקע אי הסכמות כספיות עם ההנהלה. לטענת ההורים, רובם נרשמו לשנה הבאה בשל העובדה שרשת המתנ"סים פרסמה את אותה מטפלת ולאחר שפוטרה, נאלצו לנדוד לשכונות חדשות בחיפוש אחר גן הולם לילדיהם

מחריף המאבק. סבג (צילום יעקב רביבו)

חברי האופוזיציה לא הוזמנו לטקס חתימת הסכם הגג בנהריה

שישה חברי האופוזיציה בנהריה: שרית מולכו, אייל וייזר, גוסטבו ספקטור, אורן סודאי, יוסי זיגלמן ואור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *