מבזקים
בית / כללי / היכל אמנויות הבמה של קרית ים יוצא לדרך

היכל אמנויות הבמה של קרית ים יוצא לדרך

 

בימים אלה הולכות ונשלמות ההכנות לקראת הקמתו של המרכז לאמנויות הבמה והאודיטוריום העירוני בקרית ים. הפרויקט, חלק מחזונו של ראש העירייה דוד אבן צור לפיתוח עירוני, מתוכנן על ידי האדריכל אילן פיבקו, אשר עומד מאחורי תכנונם של כמה מהמבנים הבולטים בארץ וגם מחוצה לה.

נודע, כי בימים אלה משקיע אבן צור מאמצים לגיוס כספים למען הפרויקט. חלקו של התקציב יגיע ממפעל הפיס ומשרדי ממשלה וחלקו מנדבנים ותורמים. הסכום הדרוש להקמת המבנה הוא כ~80 מיליון שקלים.

היכל התרבות של קרית ים (הדמיה אילן פיבקו)
היכל התרבות של קרית ים (הדמיה: אילן פיבקו)

ההיכל החדש, כ~3000 מ"ר בנוי, יקום מול פארק איינשטיין על חוף הים. הוא יכלול מרכז כנסים, ובו יותר מ~700 מקומות ישיבה וכן חדרי לימוד והדרכה, פינות יצירה, גלריה, קפטריה, מרפסות נוף ורחבת כניסה מעוצבת.

אבן צור: "קרית ים היא העיר היחידה באזור שאין לה מרכז תרבותי קהילתי המסוגל להכיל את כל אירועי התרבות המרכזיים של העיר ויש צורך דחוף במרכז כזה. אני  סמוך ובטוח, כי לאחר שיושלם המקום, הוא יהפוך לאבן שואבת לאירועים לאומיים ובינלאומיים שיבקשו להתקיים במקום הן בשל ייחודו של המבנה והן בשל מיקומו הצופה על כל מפרץ חיפה".

בעירייה מתכננים להשלים את התכנון ולקבל כל האישורים בתוך פחות משנה. בניית הפרויקט אמורה להסתיים בתוך כשלוש שנים.

השבוע ביקר בקרית ים יו"ר ועדת הרפורמות של הכנסת, ח"כ אלי כהן (כולנו) אשר פועל בצורה נמרצת לקידום פרויקט ההתחדשות העירונית. מהעירייה נמסר: "ח"כ כהן הבטיח להתגייס לעזרת קרית ים כדי לקדם את הפרויקט. בסיור שערכנו בשטח הוא הבין עד כמה חיוני הפרויקט הזה לצורך פיתוח העיר והבטיח לרתום למשימה גם את שר האוצר משה כחלון".

אבן צור וח"כ כהן דנים בהתחדשות העירונית (צילום: עיריית קרית ים)
אבן צור וח"כ כהן דנים בהתחדשות העירונית (צילום: עיריית קרית ים)

בדוק גם

שירן שטרקמן ומיכאלה צילום: דורון גולן

קריירה, אמהות וביכורים

ברוח חג שבועות קיבצנו להפקה מיוחדת תינוקות מהגליל המערבי שנולדו בשנה האחרונה ביחד עם אימותיהם …

כי נולדתי בשבועות. רותי אגמון צילום עצמי

רות עבור.

לאחר שרות המואביה מתאלמנת מבעלה היא הולכת בעקבות נעמי חמותה לבית לחם. היא מתגיירת, נישאת לבועז יולדת את עובד שהוא סבו של דוד המלך. לכן אומרים על רות שהיא אמה של מלכות. הסיפור מתרחש בשבועות שהוא תחילת קציר שעורים ועל פי המסורת דוד המלך נולד ומת בשבועות. לכבוד השבועות פגשתי נשים שנושאות את השם רות שאלתי על משמעות השם שהפך נדיר בעת הזאת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *