בית / שרון / חדשות שרון / הופקדה תוכנית מתאר לנתניה: 35 אלף דירות ו-7700 חדרי מלון

הופקדה תוכנית מתאר לנתניה: 35 אלף דירות ו-7700 חדרי מלון

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז שבמנהל התכנון, החליטה להפקיד תוכנית מתאר לעיר נתניה הכוללת תוספת של 35 אלף יחידות דיור תוך מתן מענה להיקף אוכלוסייה של כ-350 אלף נפש.

בנוסף למגורים, התוכנית כוללת בסה"כ 800 אלף מ"ר עבור שטחי ציבור, כ-7,880,000 מ"ר עבור תעסוקה ומסחר, וכ-7700 חדרי מלון. התוכנית קובעת כלים תכנוניים להתחדשות עירונית בשכונות העיר הוותיקות בעיקר במרכז העיר ובאזורי התעסוקה. התוכנית מאפשרת העצמת אזורי התעסוקה של העיר וזאת על ידי תוספת שטחי תעסוקה לצד מגורים. התוכנית מעודדת בנייה לגובה לאורך צירים ראשיים.  התוכנית הוגשה ע"י עיריית נתניה ונערכה ע"י משרד יער אדריכלים.

רחוב הרצל (צילום: רותי ברמן)
רחוב הרצל (צילום: רותי ברמן)

במסגרת התוכנית יוקמו צירי תחבורה עירוניים שיאחדו את העיר הנחצית ע"י כביש החוף, ליחידה עירונית אחת. מדובר בצירים עירוניים שיחברו את מזרח העיר עם מערבה. כמו כן, יוקם ציר עבור מערכת תחבורה עתירת נוסעים ממזרח לכביש החוף, שיחצה את העיר מצפון לדרום ויעבור באזור התעשייה.  התוכנית קובעת רצף של שטחים פתוחים ("צירים ירוקים") שיחצו את העיר ממזרח למערב לטובת הציבור: שדרה אורבנית היסטורית לאורך רחוב הרצל – התוכנית רואה חשיבות בפיתוח מרכז העיר כמוקד משיכה תיירותי בדגש על רחוב הרצל והפיכתו לאזור שוקק חיים הכולל מסחר, בילוי, מגורים, מבני תרבות וציבור. ציר הכולל את חורשת הסרג'נטים, הקריה האוניברסיטאית והפארק העירוני המרכזי "פארק הלב הירוק" ומסתיים בחוף הים. ציר המתחיל בשטחי אזור הנופש המטרופוליני אילנות ועובר דרך המכללה, שלולית החורף, שמורת האירוסים ושמורת פולג.  לאורך צירים אלה יוקמו שבילי אופניים והולכי רגל.

 

בדוק גם

קרדיט צילום: מארק ניימן/ לע"מ

ריבלין: "הגליל הוא הבטחה גדולה, ואהבה גדולה כמו ירושלים"

               "מעלות-תרשיחא היא התגלמותו של חזון ארצישראלי שצריך לשמש השראה לכולנו. מודל לשכנות טובה ודוגמה נהדרת לערים מעורבות נוספות - אל מול האיומים מולנו לא נשכח גם ברגעים אלה את רגעי אסונה של מעלות-תרשיחא והשנים הרבות שבהן אתם הייתם העורף הקשה והאיתן של מדינת ישראל"

שירלי עודד-דורן (צילום: שלומי גבאי)

קובלנה פלילית הוגשה נגד ראש עירית חדרה צביקה גנדלמן

שירלי עודד, חברת מועצת העיר חדרה, יו"ר סיעת שקיפות, הגישה קובלנה פלילית, שהיא למעשה כתב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *