בית / חדשות מקומיות / האם אתם באמת מכירים את הילדים שלכם?

האם אתם באמת מכירים את הילדים שלכם?

היא מדריכת הורים העובדת בעיקר בצורה פרטנית, עושה ייעוץ וליווי רגשי בעיקר לנשים, מנחת קבוצות בעיקר להורים, עובדת סוציאלית במגזר הפרטי, בוגרת מכון אדלר ומתמחה בטיפול בבעיות קשב וריכוז ובמיומנויות חברתיות. אבל עיקר עבודתה של טלי וולף, בת 42, נשואה ואם ל~3 מפרדס חנה, הוא ליווי נשים והדרכת הורים, בעיקר אחד על אחד.

"מטפל הוא סך כל הניסיון שצבר", אומרת וולף, "עבדתי הרבה עם מבוגרים ומתבגרים. למדתי את גישת אדלר, ואני עובדת איתה בקליניקה. בשיטה הזו מקבעים עקרונות של עקביות וסדר יום ויוצרים רוטינה שהילד מתכנס לתוכה. ההורה לומד גם לזהות את מאבקי הכוח והריטואלים הקבועים שהוא נכנס אליהם עם הילד".

בגובה העיניים

וולף מביאה דבר נוסף שמוסיף על הכלים של שיטת אדלר: "יש מקרים שבהם ההורה מבין שעליו להתנהל באופן אסוף ורגוע ולא לאבד את השליטה מול הילד, אבל הוא מרגיש שהוא עדיין לא מצליח ליישם את זה בבית. במקרה כזה, אם ההורה מסכים לכך, אני יורדת איתו עוד רובד לעומק ברמה הרגשית. כל משבר, כל מאבק, נתפסים אצלי כהזדמנות להתקרבות וליצירת דיאלוג חדש בין ההורה לילד. אם מסתכלים רק על הסימפטום _ 'הילד לא נכנס למקלחת', 'הילד לא מכין שיעורים' _ ומגיבים לו באופן קונקרטי, זה יכול להיות מאוד יעיל, אבל אם אתה לא בוחן את רגשותיך ורואה את הילד בגובה העיניים, אתה כבר מניח את הקרקע למאבק הבא".

הכתבה המלאה ביום שישי ב"כל הפרדס

"תעמדו לצידו של הילד ולא מולו". טלי וולף (צילום: הילה אייזינגר)
"תעמדו לצידו של הילד ולא מולו". טלי וולף (צילום: הילה אייזינגר)

 

בדוק גם

מצלמות אבטחה, גן אברמסקי. צילום: דוברות העירייה

מצלמות הותקנו בגני המשחקים הציבוריים בקרית אתא

עיריית קרית אתא מרחיבה את מערך מצלמות האבטחה העירוניות לאור העובדה  שהעירייה משקיעה משאבים רבים …

בהחלט יכול וצריך לנסות מערכים שונים. פרד רוטן צילום: אדריאן הרבשטיין

יש עוד הרבה עבודה

מכבי חיפה אמנם הבטיחה השבוע את עלייתה לחצי גמר גביע הטוטו, אבל למאמן פרד רוטן יש עוד מספיק עבודה. ההולנדי צריך לקחת סגל שהגיע בעונה שעברה למקום העשירי, וכמעט לא עבר שינוי, ולהביא אותו למקום גבוה יותר, ואם בדרך הוא יצליח למצות חלק מהפוטנציאל שגלום בשחקנים שלו אז בכלל מצוין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *