בית / כללי / "גם אנחנו חיים במדינה הזו"

"גם אנחנו חיים במדינה הזו"

למרות ש-40 אחוזים מהגברים בכפר הדרוזי ירכא גויסו בצו 8, היהודים הפסיקו לערוך קניות בכפר ובעלי העסקים מדווחים על ירידה חדה במכירות. בעל קניון כנעאן בכפר ירכא, סלאח כנעאן, מספר שעם התחלת המבצע בעזה לפני כשבועיים, החלו בירכא להרגיש בירידה במספר הקונים מהאוכלוסייה היהודית שמגיעה בימים כתיקונם.

"גם אנחנו חיים במדינה הזו והמצב בכל המדינה לא בסדר", אמר השבוע כנעאן, "אני לא יודע למה היהודים לא מגיעים. אנחנו כפר של דרוזים ו~40 אחוזים מתושבי הכפר הם אנשי כוחות מצאים בעזה, שלושה חברים שלי, אחים שלי, כולם נמצאים בתוך עזה והרבה קרובי משפחה, כולם גויסו בצו 8".

לדברי כנעאן, הירידההביטחון. הבנים שלנו נ במכירות החלה לפני כשבועיים, עם תחילת המבצע הצבאי ברצועת עזה. "עדיין מגיעים אבל לא בכמויות שאנחנו מכירים", אומר כנעאן,"בשבתות אנחנו הכי מרגישים את ההבדל, היו מגיעים הרבה מאוד יהודים ועכשיו לא. ירכא הוא יישוב של דרוזים. אנחנו יודעים שזה זמני וגם בזמן אינתיפאדה הרגשנו את הירידה הזו ואחר כך זה חזר בגדול".

כנעאן מנסה להרגיע את ציבור היהודים ולהבטיח שירכא הוא מקום בטוח. "הכל בטוח פה, אף פעם לא היתה אצלנו אפילו הפגנה, אנחנו נגד הדברים האלה, מעבר לזה, כשיש הפגנה בישראל, רוב השוטרים ששומרים על הסדר הם דרוזים". לדברי כנעאן, יחד עם הירידה במכירות בשל היעדרות הקונים היהודים מהכפר, ניצבת בפני הדרוזים בעיה נוספת. "כל הערבים המוסלמים מתנפלים עלינו בפייסבוק כבר כמה ימים, מקללים את העדה הדרוזית, אנחנו סובלים מאוד. אנחנו סובלים משני הצדדים, גם מהמוסלמים וגם מהיהודים".

הכתבה גם בסופ"ש בעיתון "הד הקריות"

בדוק גם

אורן גולן, ראש העיר צביקה גנדלמן וניסו אביטן, צילום: שלומי גבאי הפועל חדרה

גולן אחרי העלייה לליגת העל: "יש לנו התחייבות מגנדלמן לתקציב ראוי"

  אחד מהאנשים האחראים לעלייה ההיסטורית של הפועל חדרה הוא  הספונסר ויו"ר הקבוצה; אורן גולן, …

דניאל-מהרט-צילום-רותי-ברמן

דניאל מהרט פורש מסיעת למען נתניה: "הקהילה האתיופית תציג רשימה חזקה"

  חבר מועצת העיר דניאל מהרט הודיע השבוע שהוא פורש מסיעת "למען נתניה" בראשות עופר …

2 תגובות

  1. כנעאן אתה צודק וזה באמת לא הוגן. זה נובע בעיקר מבורות ואולי גם מהעובדה שיש ירידות במכירות בכל הארץ גם אצל יהודים. לאנשים פשוט אין חשק…
    אני שכן שלך ליד ירכא ואני ממשיך לבוא ולקנות אצלכם. אני גם מרגיש בטוח ותמיד מתקבל בברכה. העדה הדרוזית קיבלה על עצמה החלטה מעט אחרי קום המדינה והפכה לבעלת ברית אמיתית ואמיצה. אנחנו שותפים שווים במלחמה נגד ההתעוררות המוסלמית הקיצונית.
    יישר כח!

  2. אני ממשיך לבוא לירכא תמיד קונה בירכא אתם אחים לנשק ובדם אני מאמין שלא קשור ללאום אולי כי ירכא מוקפת כפרים שגורמים לאנשים רתיעה לבוא לשם אני מקווה שזה יעבור במהרה .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *