בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / בעכו מתחננים להשאיר את הטבות המס

בעכו מתחננים להשאיר את הטבות המס

ראש עיריית עכו שמעון לנקרי מבקש מראש הממשלה בנימין נתניהו ומשר האוצר משה כחלון להתנגד בכל תוקף למתווה החדש, לבחון את מפת ההטבות באופן שקול ואחראי ולהותיר לתושבי העיר עכו את הטבות המס כפי שהם זוכים לו כיום.

בשבוע שעבר דנה ועדת הכספים של הכנסת במתווה החדש של מפת הטבות המס והחליטה לצרף אליה יישובים נוספים ולקצץ בקיימים, וביניהם העיר עכו. "לצערי הרב, המתווה החדש מהווה בשורה רעה לתושבי העיר עכו", כותב לנקרי לראש הממשלה ולשר האוצר, "על פי מפת ההטבות החדשה יגדל מספר היישובים שיזכו להטבות מס, אולם תושבי העיר עכו שנהנו עד כה מהטבת מס בשיעור של 11 אחוז ייפגעו מעתה פגיעה אנושה וחמורה, שעשויה להמיט אסון וחורבן על בתים רבים".

נזק אדיר להמשך התפתחות העיר. שמעון לנקרי (צילום: אדריאן הרבשטיין)
נזק אדיר להמשך התפתחות העיר. שמעון לנקרי (צילום: אדריאן הרבשטיין)

על פי המתווה החדש, יקוצץ שיעור ההטבות הניתן לתושבי עכו בארבעה אחוזים והוא יעמוד על 7 אחוזים, כאשר התקרה השנתית תהיה 120 אלף שקלים במקום 160 אלף שקלים שניתנו עד כה.

במכתבו מציין לנקרי: "בשנים האחרונות התפתחה העיר עכו בקצב ענק, מפעלים רבים העתיקו את מקומם לעיר עכו ותושבים חדשים היגרו אליה. כיום מונה העיר עכו כ-54 אלף תושבים והטבת המס שניתנה לעיר סייעה רבות בשיפור מעמדה של העיר, התחדשותה והפיכתה לעיר אטרקטיבית שמושכת אליה אוכלוסיות חזקות".

לדברי לנקרי, המתווה החדש, כפי שהוצג בוועדת הכספים הוא בבחינת אסון לעיר עכו, שעלול להסב נזק אדיר להמשך התפתחותה של העיר וביסוסה ולגרום להגירה שלילית מהעיר. 
"עכו נמצאת כיום בתנופת צמיחה חסרת תקדים, ולכן יש לעשות הכל שלא להחזירה לימים אפלים וחשוכים", הוסיף לנקרי.

 

 

בדוק גם

מצלמות אבטחה, גן אברמסקי. צילום: דוברות העירייה

מצלמות הותקנו בגני המשחקים הציבוריים בקרית אתא

עיריית קרית אתא מרחיבה את מערך מצלמות האבטחה העירוניות לאור העובדה  שהעירייה משקיעה משאבים רבים …

בהחלט יכול וצריך לנסות מערכים שונים. פרד רוטן צילום: אדריאן הרבשטיין

יש עוד הרבה עבודה

מכבי חיפה אמנם הבטיחה השבוע את עלייתה לחצי גמר גביע הטוטו, אבל למאמן פרד רוטן יש עוד מספיק עבודה. ההולנדי צריך לקחת סגל שהגיע בעונה שעברה למקום העשירי, וכמעט לא עבר שינוי, ולהביא אותו למקום גבוה יותר, ואם בדרך הוא יצליח למצות חלק מהפוטנציאל שגלום בשחקנים שלו אז בכלל מצוין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *