מבזקים
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / בעכו מתחננים להשאיר את הטבות המס

בעכו מתחננים להשאיר את הטבות המס

ראש עיריית עכו שמעון לנקרי מבקש מראש הממשלה בנימין נתניהו ומשר האוצר משה כחלון להתנגד בכל תוקף למתווה החדש, לבחון את מפת ההטבות באופן שקול ואחראי ולהותיר לתושבי העיר עכו את הטבות המס כפי שהם זוכים לו כיום.

בשבוע שעבר דנה ועדת הכספים של הכנסת במתווה החדש של מפת הטבות המס והחליטה לצרף אליה יישובים נוספים ולקצץ בקיימים, וביניהם העיר עכו. "לצערי הרב, המתווה החדש מהווה בשורה רעה לתושבי העיר עכו", כותב לנקרי לראש הממשלה ולשר האוצר, "על פי מפת ההטבות החדשה יגדל מספר היישובים שיזכו להטבות מס, אולם תושבי העיר עכו שנהנו עד כה מהטבת מס בשיעור של 11 אחוז ייפגעו מעתה פגיעה אנושה וחמורה, שעשויה להמיט אסון וחורבן על בתים רבים".

נזק אדיר להמשך התפתחות העיר. שמעון לנקרי (צילום: אדריאן הרבשטיין)
נזק אדיר להמשך התפתחות העיר. שמעון לנקרי (צילום: אדריאן הרבשטיין)

על פי המתווה החדש, יקוצץ שיעור ההטבות הניתן לתושבי עכו בארבעה אחוזים והוא יעמוד על 7 אחוזים, כאשר התקרה השנתית תהיה 120 אלף שקלים במקום 160 אלף שקלים שניתנו עד כה.

במכתבו מציין לנקרי: "בשנים האחרונות התפתחה העיר עכו בקצב ענק, מפעלים רבים העתיקו את מקומם לעיר עכו ותושבים חדשים היגרו אליה. כיום מונה העיר עכו כ-54 אלף תושבים והטבת המס שניתנה לעיר סייעה רבות בשיפור מעמדה של העיר, התחדשותה והפיכתה לעיר אטרקטיבית שמושכת אליה אוכלוסיות חזקות".

לדברי לנקרי, המתווה החדש, כפי שהוצג בוועדת הכספים הוא בבחינת אסון לעיר עכו, שעלול להסב נזק אדיר להמשך התפתחותה של העיר וביסוסה ולגרום להגירה שלילית מהעיר. 
"עכו נמצאת כיום בתנופת צמיחה חסרת תקדים, ולכן יש לעשות הכל שלא להחזירה לימים אפלים וחשוכים", הוסיף לנקרי.

 

 

בדוק גם

עו"ד עדיאל גוהר. צילום: דורון גולן

זיכרון מן העבר

בשבועות האחרונים, נחשפו תושבי נהריה לקבוצת הפייסבוק "זיכרונות ילדות מנהריה" שקמה, כמו בכל הארץ וגרמה לאנשים לשתף את זיכרונותיהם. אחד מהכוכבי הדף הנהרייני, הוא עו"ד עדיאל גוהר, שזיכרונותיו צלולים כאילו קרו אתמול. עורך הדין המכובד, מתרפק על העבר, מספר על העלייה מעיראק, הילדות במעברה עד ההצלחה הכבירה. כרוניקה של נוסטלגיה

יניב דרי (צילום: עצמי)

דרי למשרד הפנים: "חייבו את גנדלמן על הפסד כספי לקופת העירייה"

נמשכת ההתכתשות בין חבר מועצת העיר עו"ד יניב דרי לראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן. ביום …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *