יום שלישי , נובמבר 13 2018
בית / חדשות מקומיות / בית המשפט המחוזי דחה את העתירה: קליש מחוץ למרוץ לראשות עיריית חיפה
עינת קליש רותם
עינת קליש רותם באדיבות רשימת חיים בחיפה

בית המשפט המחוזי דחה את העתירה: קליש מחוץ למרוץ לראשות עיריית חיפה

דרמה פוליטית בחיפה.  בית המשפט המחוזי בחיפה דחה  היום (חמישי) את העתירה שהגישה המועמדת לראשות עיריית חיפה עינת קליש – רותם לאחר שנפסלה רשימתה (חיים בחיפה) על ידי ועדת הבחירות כתוצאה מהגשה כפולה של שני מועמדים לראשות העירייה על ידי מפלגת העבודה. המועמד לראשות העירייה ישראל סביון זכה אף הוא לתמיכת המפלגה. רשימתו לא נפסלה כיוון שהוגשה עם סיעת אוהבי חיפה. בית המשפט קבע כי  הגשת שתי רשימות  מועמדים מטעם מפלגת העבודה עמדה בניגוד להוראות חוק הבחירות. הערכות: קליש לא תוותר ותעתור לבג"ץ.

נשיא בית המשפט המחוזי השופט רון שפירא כותב בהחלטה: "פסק דין זה נחתם בכאב לב. לנגד עיני עומדת התוצאה הקשה של מניעת התמודדות בבחירות, תוצאה שהיא קשה למועמדים ולציבור הבוחרים.  במקרה שהובא לפני התוצאה קשה הן לרשימה שביקשה להתמודד, הן למועמדת שביקשה להיבחר לראשות העיר והן לציבור תומכיה.  ואולם החובה לאכוף את החוק בקפידה מובילה לתוצאה אליה הגעתי.

"יש להצר על על כך שמפלגת העבודה והעותרים לא מילאו אחר הוראות החוק והנחיה ברורה של מהפקח הארצי של הבחירות כפי שפירטה במכתב שנשלח אליהם ובמקום  להסדיר את הגשת הרשימות בצורה תקינה בחרו לנהוג כפי שבחרו. התנהגותם שניתן להגדירה כהתחכמות אינה ראויה בהליך חשוב ביותר בשיטת המשטר הדמוקרטית. אין אלא להצר על הדרך שבחרו ועל התוצאה הקשה שנובעת מהתנהלות זו, תוצאה שלמרבה הצער הביאו על עצמם ועל תומכיהם".

 

בדוק גם

מימין: קליש, עומד משמאל: יו"ר הוועדה איתמר בן דוד (צילום: הפורום הישראלי לשמירה על החופים)

חיפה: קליש נגד יו"ר הוועדה המחוזית

ביום שני שעבר התקיים דיון בהתנגדויות לתוכנית נמל המפרץ בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז חיפה, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *