בית / שרון / חדשות שרון / ביבי אנחנו נחנקים

ביבי אנחנו נחנקים

למעלה ממאה מתושבי הסביבה הפגינו  היום (שלישי) השבוע בשעות הצהריים בכניסה לחריש נגד אוזלת היד של הממשלה במאבק במפחמות. ההפגנה התקיימה במקביל לביקורו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בחריש. המפגינים נשאו שלטים "נאבקים בעשן המפחמות", "המפחמות הורגות אותנו" ועוד. חלקם נשאו מסיכות חמצן על פניהם.

לאחר שהוגש בג"צ על ידי ראשי רשויות בשרון הצפוני שיישוביהם סובלים ממפגע המפחמות:  מועצת פרדס חנה כרכור, מועצת אזורית מנשה, מועצת בנימינה גבעת עדה ומטה המאבק במפחמות, הוחלט בבג"צ  על הקמת ועדה בין משרדית הכוללת את משרדי איכות הסביבה, הבריאות, האוצר והחקלאות, כדי לבסס פתרון מהיר למפגע המפחמות. בספטמבר הוקמה הוועדה, אך – כך טוענים פעילי המאבק – אוזלת ידה ניכרת בשטח, ותוצאות ממשיות – אין.

מרסלו איידלמן, תושב קיבוץ מצר, פעיל במטה המאבק במפחמות, נכח בהפגנה, ובפיו מלים חריפות: "איש מפמליית המבקרים של נתניהו לא דיבר איתנו. כולם מתעלמים מהצרה הצרורה שיש באזור. מעניין אותם רק לשווק את העיר חריש, אבל הם לא יצליחו לשווק אותה, כי היא אפופה בעשן מהמפחמות כל ערב. עד שיטפלו בבעיה, תושבי האזור ימשיכו להיחנק. החלטת הבג"צ האחרונה הנחתה את הממשלה להקים ועדה בין משרדית, להתחיל להתייחס לעניין כאילו הם עצמם היו גרים פה, ולפתור את הבעיה, בכך שממשלת ישראל תאכוף את אי מעבר הגזם לגדה. בפועל, הוועדה הוקמה, מדברים בה, אך לא עושים דבר".

הפגנת תושבים במחאה על מפגע המפחמות. (צילום: שלומי גבאי)
הפגנת תושבים במחאה על מפגע המפחמות. (צילום: שלומי גבאי)

בדוק גם

הפנינג ססגוני. יריד חוגים (צילום: פנאי העיר)

הצלחה מסחררת לירידי החוגים של פנאי העיר

ירידי החוגים של עמותת פנאי העיר זוכים עד כה להצלחה חסרת תקדים. מאות ילדים והורים …

שני ילדים נחבלו, ופארק החבלים נסגר

הפארק בבית הספר בגין בקרית מוצקין נסגר בהחלטה משותפת של ההנהלה וועד ההורים. העירייה: "פארק החבלים החדש עומד בכל התקנים הבטיחותיים הנדרשים"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *