בית / בחירות מקומיות 2018 / בג"צ חקירת שוחד הבחירות בנהריה: האם המסמך הסודי יטרוף את הקלפים?

בג"צ חקירת שוחד הבחירות בנהריה: האם המסמך הסודי יטרוף את הקלפים?

ז'קי סבג (צילום: עיריית נהריה)
ז'קי סבג (צילום: עיריית נהריה)

אחרי ארבע שנים ועשרה חודשים הודיעה פרקליטות המדינה לבית המשפט העליון כי חקירתו של ראש עיריית נהריה ז'קי סבג נמצא בסדר עדיפויות גבוה. במהלך דיון שהתקיים ביום חמישי בבג"צ בפני השופטים עמית, וילנר, אמרה פרקליטות המדינה כי חקירת סבג  נמצאת "בטיפול ובסדר עדיפות גבוה". יצוין כי טרם ניתנה החלטה בתיק.

תזכורת: ב-31 ליולי 2017  הגישו "כ יעל כהן פארן ותושבי נהריה באמצעות עוה"ד אורי כהנא ואורי קידר, ממשרד כבירי נבו קידר בלום עתירה בדרישה לסיים את החקירה בפרשת הטיית בבחירות 2013 לכאורה על ידי סבג.  בעתירה נכתב כי עולים לכאורה חשדות לשוחד. בחירות לראשות עיריית נהריה הסתיימו בניצחון דחוק של סבג, בפער של 400 קולות בלבד מסיבוב שני. במהלך שנת 2014 קיבלה משטרת ישראל תלונות הכוללות חומר ראיות, בהם מסמכים הקלטות וצילומים, המתעדים סדרה של אירועים מיום הבחירות בעיריית נהריה.

בעתירה שהוגשה נכתב בין היתר כי סבג חילק לכאורה במהלך הקמפיין תלושי מזון שקיבלה העירייה ממשרד הרווחה על מנת לקדם את בחירתו, כי מטה ראש העיר אירגן שינוע של תושבי מרכז קליטה מהקהילה האתיופית, מדריכים שהינם גם עובדי עירייה, תוך הפעלת לחץ פסול ובמקרים מסוימים גם כוח פיזי על מנת שיצביעו לראש העיר. כן דווח על פעילות עובדי עירייה רבים, גם במטה הבחירות של ראש העיר, במקביל לתפקידם בעירייה, בניגוד לחוק ועל הנחייה מטעם ראש העיר, לפקחי העירייה להימנע ממתן דו"חות חניה בסמוך לבחירות. כן תועדו עובדי עירייה מסיעים קשישים באמבולנסים של מד"א לקלפיות, תוך שימוש ברשימות הקשישים שבמחלקת הרווחה, בניגוד לדין ועוד.

לאחר הגשת העתירה, הפרקליטות קיבלה מבית המשפט העליון עוד תשעה וחצי חודשים להשלמות חקירה.  במהלך הדיון  השבוע הגישה הפרקליטות מסמך חסוי, אשר הוצג לעיני שופטי בג"צ בלבד. לאור הצהרת הפרקליטות כי הנושא בטיפול ובסדר עדיפות גבוהה, ולאחר ששופטי בג"צ עיינו במסמך החסוי, ובהמלצת בית המשפט, החליטו העותרים למשוך את העתירה. מהעותרים נאמר כי בחרו לשמור על טענותיהם במידה ותידרש עתירה נוספת. טרם ניתנה החלטת השופטים.

 

בדוק גם

שמרית ציון, נורית לוי, מיכל ויצמן, עמית טליאס, יובל שטרית (צילום: דורון גולן)

אחותי המתולתלת

רצה הגורל ושיער חלק לא היה מנת חלקן. הן נולדו עם רעמת תלתלים, לא תמיד אהבו אותה, ניסו להערים עליה ולהחליק אותה, עד שלבסוף הבינו שתלתלים זה הכי-הכי. קבלו את הקרייתיות יובל שטרית, מיכל ויצמן, עמית טליאס, שמרית ציון ונורית לוי שהתקבצו לשיח מתולתלות ומאושרות ומכריזות: תלתלים זה אופי

אבי רוטמן, פתיחת מסע הבחירות. צילום: דורון גולן

אבי רוטמן הודיע רשמית על התמודדות לראשות עיריית קרית מוצקין

בחצר ביתו בשכונת נווה גנים בקרית מוצקין, הודיע ביום שלישי השבוע חבר מועצת העיר, אבי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *