מבזקים
בית / שרון / חדרה / "אני מעט מאוכזב שהפסדתי בחצי הגמר כי יכולתי לנצח"

"אני מעט מאוכזב שהפסדתי בחצי הגמר כי יכולתי לנצח"

הצלחה גדולה לנבחרת ישראל בג'ודו, בטורניר הבינלאומי באבו דאבי. חמישה ג'ודוקאים חזרו עם מדליות מאחת התחרויות האיכותיות ביותר בסבב. הסיפור מאחורי התחרות היה העובדה שנבחרת ישראל הופיעה ללא דגל ישראל וללא ההמנון

אחד הספורטאים שייצג את ישראל הוא טוהר בוטבול בן ה-24 מחדרה, הנחשב ל'דבר הבא' בג'ודו הישראלי. בוטבול זכה במקום השלישי בקטגוריית המשקל עד 73 ק"ג לאחר שגבר על האלוף האולימפי האיטלקי באזילה. מדובר בטורניר הפריצה של בוטבול, לאחר שבשנים האחרונות הוא מעט התקשה לפרוץ ברמות הגבוהות.

בתקופה האחרונה הוא שימש כיריב האימונים של שגיא מוקי לפני האולימפיאדה בריו, עד שמוקי עלה בקטגוריית משקל. כעת הוא הופך לג'ודאי בכיר בפני עצמו. מיד עם נחיתתו בישראל התפנה בוטבול לראיון בלעדי ל"חדשות חדרה".

טוהר בוטבול (צילום: איגוד הגודו ארכיון)
טוהר בוטבול (צילום: איגוד הגודו ארכיון)

איך אתה מסכם את התחרות באב ודאבי?

"בגדול אני מעט מאוכזב שהפסדתי בחצי הגמר כי יכולתי לנצח שם אבל אני מרוצה מאוד מהתוצאה. לסיים במקום השלישי בתחרות כזאת, זה הישג מצוין ואני מתקדם קדימה".

מה היה סוד ההצלחה בתחרות הזאת?

"אני חושב שלא היה שום דבר שונה בתחרות הזאת משאר התחרויות. בכל תחרות אני בא לתת את המאה אחוז שלי ולהילחם עד השנייה האחרונה".

איך הייתה הרגשה להתחרות בלי דגל ישראל ובלי המנון?

"מצד הצוות המקצועי בראשות אורן וסגל המאמנים לא נתנו לכל הפוליטיקה מסביב להשפיע באים לעשות את העבודה בצורה מקצועית בלי יחס לכל השאר אם או בלי דגל והמנון זה לא משנה לנו".

איפה אתה מסמן את התחרות הזאת בהכנות לטוקיו?

" התחרות הזו חשובה גם בכדי לצבור בטחון וגם בכדי לבסס את מעמדי בדירוג העולמי כרגע אני מדורג 7 בקטגורית המשקל שלי עד 73 ק"ג".

האם בעקבות ההצלחה, יש צפי למדליה בטוקיו?

"לגבי מדליה בטוקיו אני לא רוצה להצהיר אבל אני אעבוד מאוד קשה ואתן הכל כדי להגיע לשם הכי מוכן שאפשר!".

בדוק גם

יניב קקון

הסדר טיעון ליניב קקון מכרמיאל

בית המשפט המחוזי בחיפה קיבל היום (ב') הסדר טיעון בין הפרקליטות לבין יניב קקון, המורה …

צביקה פליפ, ועד הורים בי"ס סביונים קרית ים. צילום: דורון גולן

כוח צביקה

כשהוא לא נוהג בקטר של רכבת המשא, צביקה פיליפ עסוק בעיקר בנתינה. בתפקידו, כיו"ר ועד ההורים המוסדי של בית הספר סביונים בקרית ים, הוא מקדיש את כל מרצו וזמנו הפנוי לתלמידים ולהוריהם, מארגן עבורם מופעים ושלל פעילויות ייחודיות, מאחד שורות ופותר בעיות, אבל מתמקד בדבר אחד: הקניית ערכים לדור העתיד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *