בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / "אמריקה חזרה לתקופת האבן"

"אמריקה חזרה לתקופת האבן"

שי חג'ג, בן 29 מעכו,  מתגורר במיאמי במשך ארבע שנים ולא חזה שאמריקה הגדולה תצטרך ביום מן הימים  להתמודד בשנית עם סופת ההוריקן  אירמה הגדולה בהיסטוריה.  מיליוני תושבים במחוז פלורידה עזבו את בתיהם וממתפללים שהסופה תחלוף במהרה.  חג'ג מנהל מסעדה בחוף במיאמי, מסביר בשיחה עם צפון -1  שגם המסעדה נסגרה, ולמעשה כל הצד המערבי מנותק מהציביליזציה.

חג'ג: "עזבתי ביום רביעי  שעבר את מיאמי בנסיעה לאלאבמה. כרגע  אני חי  במוטל דרכים ומחכה לעדכונים.  יש כאוס אחד גדול , אמריקה חזרה לתקופת האבן.  אנחנו לא רגילים למצב כזה, האמריקאים בהלם. מים אזלו בכל חור שלא נדבר על דלק. היו כמה אמיצים שנשארו.

חשבת לחזור לארץ?

"עבר לי בראש ברור  כמו להרבה אחרים . יש מספר ישראלים שאני מכיר שחזרו. כרגע כולם פה במתח תמידי, גם כל המצחקקים שאמרו הסופה לא פוגעת ביהודים. בתורה כתוב: 'ושמרתם מאוד לנפשותיכם'".

אין מים, אין חשמל. שי חג'ג (צילום עצמי)
אין מים, אין חשמל. שי חג'ג (צילום עצמי)

מה לקחת איתך מהדירה?

"לקחתי איתי מזוודה קטנה עם קצת בגדים וכלי רחצה, כמה קופסאות טונה ומים, כל המסמכים החשובים ואת המחשב. השארתי את כל שאר הדברים מאחור. היה לי חשוב לצאת מהר מפלורידה כי כולם נכנסו לפאניקה אז הכבישים היו קטסטרופה והחרדה הגדולה שהסופה לא תתפוס אותי בדרך. המסעדה שבה אני עובד כמובן נסגרה, כמו כל שאר המקומות והאזור על המים אז בכלל הסיכון גבוה בהרבה".

אתה בקשר עם המשפחה בארץ?

"המשפחה בארץ על קוצים כמובן דואגים לי מאד.  יש להם את כל המידע שהם צריכים. כל שאר הישראלים התפצלו לערים שונות והקהילה מאוד חמה. אפילו פתחו קבוצה בפייסבוק שנקראת "ישראלים מארחים באטלנטה בעקבות הסופה" , הם עזרו להרבה משפחות עם ילדים לברוח ממיאמי בכך שאירחו אותם בביתם".

מה התוכניות?

"תלוי איך הסופה תתקדם. בשלב זה  היא משנה כיוון כל 12 שעות וצריך להיות צמוד לחדשות".

אתה חושב שאם היתה סופה כזאת בארץ היו מתנהלים אחרת?

"בדרך כלל יש לי תשובות , על זאת אין לי, לא רוצה לדמיין תרחיש בסדר גודל כזה".

בדוק גם

"הרחבתי את שעות קבלת הקהל במשרדי ואני משתדל להגיע לכולם". ויסברג (צילום: הילה אייזינגר)

מראשות המתנ"ס לראשות המועצה

כנראה שגם בחלומותיו השאפתניים ביותר, איתי ויסברג לא תיאר לעצמו שבשנים הקרובות ירוץ לראשות מועצת בנימינה גבעת עדה וגם יזכה. אבל החיים זה מה שקורה בזמן שבן אדם עסוק בלתכנן תוכניות, ומותו הפתאומי של פינקי זוארץ טרף את הקלפים. רגע לפני כניסת השנה החדשה, ויסברג מסכם 72 ימים בתפקיד ומסמן מטרות לשנים הבאות כנראה שגם בחלומותיו השאפתניים ביותר, איתי ויסברג לא תיאר לעצמו שבשנים הקרובות ירוץ לראשות מועצת בנימינה גבעת עדה וגם יזכה. אבל החיים זה מה שקורה בזמן שבן אדם עסוק בלתכנן תוכניות, ומותו הפתאומי של פינקי זוארץ טרף את הקלפים. רגע לפני כניסת השנה החדשה, ויסברג מסכם 72 ימים בתפקיד ומסמן מטרות לשנים הבאות

מטפלים בפצועה לפני הפינוי במסוק (צילום מד"א)

תלמיד המתנדב במד"א הציל מורה שהתמוטט בבית הספר

מורה בן 60, התמוטט במוסד חינוכי באזור השרון. מתנדב נוער מד"א הלומד בבית הספר החל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *