בית / חדשות מקומיות / אמיל אלייב רוצה להיות רופא

אמיל אלייב רוצה להיות רופא

תכירו את אמיל אלייב, 18 שסיים את אורט גוטמן בהצטיינות יתרה עם 45 יחידות בגרות.

אלייב שבר אולי שיא ארצי  בנתניה ועל פעילות התנדבותית שהוא עושה,  הוענק לו פרס על הצטיינות יוצאת דופן לזכרו של ד"ר מאיר פרשטמן ז"ל מנהלו הראשון של בית הספר.

בימים אלה אלייב מתמיין בצה"ל לעתודה האקדמאית במטרה ללמוד רפואה. וזה לא מפליא כי בנוסף לאביו יש במשפחת אלייב עוד מספר רופאים: "אם לא אתקבל לרפואה אלך לקורס פארמדיקים צבאי".

אלייב סיים מגמת ביוטכנולוגיה בצירוף מקצועות מדעי ביולוגיה-כימיה-פיזיקה. זהו צירוף נדיר המתאים לתלמידים מצוינים בעלי אהבה עזה ללימודי מדעים. כבר בחטיבת הביניים החל אמיל ללמוד באוניברסיטת תל-אביב, בתכנית "אלפא" למחוננים ומצטיינים במתמטיקה, במסגרתה סיים בהצטיינות בחינת הבגרות במתמטיקה 5 יח"ל בסוף כיתה י'.

במהלך כיתה י"א הוא הגיש עבודת גמר בהיקף של עוד 5 יחידות לימוד. העבודה נעשתה בהנחיית מרצים מהפקולטה למדעי החיים באוניברסיטת ת"א. סה"כ צבר אמיל שבעה מקצועות של 5 יחידות לימוד. לראשונה באורט גוטמן ועוד חמישה מקצועות של 2 יחידות לימוד  שהן מקצועות חובה וכל זאת ביחד נותן לו תעודת בגרות בהיקף נדיר של 45 יחידות לימוד.

אלייב עלה ארצה מרוסיה עם אביו הרופא ואימו מורה למתימטיקה כשהיה בן שנה. הוא למד בבית הספר ביאליק וכשהמשפחה עברה לקרית השרון החל את לימודיו שם בבית הספר הרצוג. הוא למד באורט גוטמן בתכנית מחוננים  בכיתת מצויינות באורט גוטמן שהיא כיתה מדעית ובתכנית מחוננים "מטמון" של העיריה.

רוצה להיות רופא: אמיל אלייב מתנדב במדא
רוצה להיות רופא: אמיל אלייב מתנדב במדא

מה אתה עושה בזמנך הפנוי?

"אני מתנדב במספר מסגרות באופן קבוע שלוש שנים. אני מתנדב במד"א לפחות במשמרת אחת או שתיים בשבוע ומרכז את כל קורסי ההדרכה של בני הנוער במד"א נתניה ומדריך בהם בעצמי. "ההתנדבות במד"א מבגרת מאד ומשנה פרספקטיבה על החיים".

טל בר מעוז מנהלת אורט גוטמן: "אמיל הוא דוגמא נהדרת לשילוב מנצח של מצוינות לימודית ביחד עם מצוינות חברתית-ערכית, זוהי מבחינתנו מצוינות יוצאת דופן לה ראוי אמיל לפרס ע"ש מנהלה הראשון של בית ספר אורט גוטמן ד"ר מאיר פרשטמן ז"ל, והמלגה על שמו היא דרך בה בחרנו להנציח את שמו ולהזכירו מדי שנה. על תרומתו החברתית זכה אמיל בפרס אורטוב לפעיל מצטיין. לפני כחודשיים נתבשרנו כי אמיל נבחר כמצטיין התכנית "אקדמיה בתיכון", מה שמעיד שגם בלימודיו האקדמיים הוא מצטיין".

האם הבחינות הרבות פגעו באיכות החופש הגדול שלך?

"הבחינות לא פגעו בחופש שלי ולא מההנאה שלי בלימודים. אני נהנה ללמוד וגם יודע איך לנהל את הזמן שלי וגם מוצא זמן להתנדב. אני זוכה ליחס נהדר מהמורים והמנהלים ומודה להם על כך שנלחמו בשבילי כדי שאוכל לעשות כל כך הרבה יחידות. אני שמח שבזמני הפנוי אני גם יכול לעזור לחברים שלי".

מה התחביבים שלך?

"קורא ספרים, רואה סדרות מדע בדיוני, פנטזיות וקומדיות"

בדוק גם

צביקה גרינגולד (7) רפרודוקציה אלכס הובר

"מישהו שכח שיום כיפור ובטעות פתח רדיו, ואז הוא שומע שיש מלחמה"

  יום הכיפורים מסמל לרבים מאיתנו את המלחמה ההיא שפרצה ביום המקודש ליהדות. מלחמת יום …

במהלך האליפות גברה הקבוצה בשלב הבתים על אלופת רומניה 1:3, סיימה בתיקו 3:3 עם אלופת בוסניה, נוצחה 3:2 על ידי אלופת הונגריה וגברה על אלופת אזרבייג'ן 3:4. בשלב רבע הגמר גברה "און גל יונדאי" על אלופת צ'כיה 0:2. במשחק חצי הגמר התמודדה הקבוצה מול אלופת שוויץ. המשחק הסתיים בתיקו 2:2 והוכרע בפנדלים 7:6 לזכות שוויץ. במשחק על המקום השלישי הביסה קבוצתו של נחמני את אלופת בולגריה 2:9. סגל הקבוצה כלל את: אבי נחמני, אופיר טובול, מוטי קדוש, קיקו עמרה, קיקו כהן, עומר לוינזון, מאור לוי, יניב הראל, אלירן אלקובי, רפאל ביטון. כולם מהקריות. ביטון סיים את הטורניר כמלך השערים של הקבוצה, עם 9 שערים. עומר לוינזון 7, מוטי קדוש 6, קיקו עמרה 3, אבי נחמני וקיקו כהן 1 כ"א, השלימו את מכסת השערים. בתום הטורניר קיבלה הקבוצה גביע מטעם הליגה האירופית.

כדורגל 6X6: מקום 3 ל"און גל יונדאי" בליגת האלופות

70 קבוצות השתתפו בסלובניה באליפות אירופה בכדורגל 6X6 דרג שני. קבוצתו של אבי נחמני מקרית ביאליק עשתה הישג ענק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *