בית / עמקים / בית שאן / "אמא חסרה לי"

"אמא חסרה לי"

סהר כהן מהפועל בית שאן, חגג בסוף השבוע את יום הולדתו ה- 20. הכדורגלן הצעיר והמוכשר האמין כי בנקודת הזמן הזו, יהיה במקום אחר בקריירה שלו. "זו לא עונה מזהירה עבורי", מודה השחקן המוכשר, ששותף העונה רק ב- 7 משחקים, באף אחד מהם לא סיים 90 דקות מלאות, "קרו דברים שלא ציפיתי שיקרו והם פגעו בי מאוד, אבל אני אופטימי, מסתכל קדימה", הוא מסביר.

כשסהר כהן מדבר על דברים שקרו, הוא מתכוון למותה של אמו יעל חיה ז"ל, שנפטרה בגיל 38, לאחר מאבק בן חמש שנים במחלת הסרטן. "בעונה שעברה התחלתי להשתלב, כבשתי שני שערים, העונה חשבתי להמשיך להתקדם, במשחק הראשון של העונה הייתי בהרכב, ואז אמא שלי  נפטרה. זה החזיר אותי אחורה, שבר אותי, מאז אני לא מצליח להתאושש", הוא מודה במונולוג מרגש.

מתגעגע. סהר כהן (צילום ירון כהן)
מתגעגע. סהר כהן (צילום ירון כהן)

סהר כהן אומר ש"מותה של אמי היה מכה לא קלה עבורי. כשהיא הייתה בחיים הייתה מעורבת בקריירה שלי, היא עודדה אותי, תמיד רצתה שאצליח, היום זה נותן לי כוח להצליח למענה, להוכיח לה שאני שחקן טוב".

מותה של האם הותיר את משפחת כהן בהלם. האב אלי נותר עם שלושה ילדים בבית. "אנחנו מחוזקים, מגובשים מתמיד, ממשיכים למענה. יש לנו אחד את השני ואבא שלי מלווה אותי בכל מגרש, מגיע למשחקים גם כשאני לא משחק, מעודד ותומך", הוא אומר.

יעל חיה כהן ז"ל (צילום עצמי)
יעל חיה כהן ז"ל (צילום עצמי)

-כמה אמא חסרה לך?

"המון, תמיד, זה דבר שאי אפשר להתגבר עליו, היה לנו קשר מיוחד, היינו כמו חבר וחברה, היא הייתה מספרת לי סודות ואני לה, זה חלק שלא ירפא לעולם. לפני כל משחק אני מסתכל לשמיים ומבקש ממנה עזרה. אני עונד שרשרת עם הדיוקן שלה ולובש חולצת טריקו מתחת לחולצה עם תמונה שלה. כשאבקיע שער אקדיש לה אותו, אסתכל לשמיים ומאמין שהיא תראה מלמעלה ותהיה גאה בי".

בדוק גם

שמריה הראל והזוג נתניהו

החבר של ביבי

איך זה שמכל האנשים בעולם, בחר ראש הממשלה בנימין נתניהו בשליח חב"ד מנצרת עילית לעמוד לצדו באירוע פתיחת שגרירות ארה"ב בירושלים? "אנחנו חברים", מסביר שמריה הראל ומספר לראשונה על החברות האמיצה עם ביבי עוד מתקופת השירות הצבאי המשותף בסיירת מטכ"ל והלימודים בבוסטון.

מתוך הסרט בית בגליל צילום דוד רודוי

בית בגליל: בין שני העולמות של אסף סבן

"יש איזה רגע שהמציאות דופקת בדלת או לפחות מתחילה לשאול שאלות. לא סתם המחאה החברתית התחילה על רקע של דיור. החלום של בית משלך זה משהו שנהיה יותר דחוף". אסף סבן, שסרטו עטור הפרסים "בית בגליל" מוקרן בימים אלה בבתי הקולנוע בארץ, מספר איך נולד הרעיון לסרט ומדוע בחר לצלם אותו בבית של אחיו, ההולך ונבנה ביישוב הררית, בו גדל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *