מבזקים

איך מתחילים?

מאת: רונית שלס

איך מתחילים אחרת את השנה כדי שהיא תיראה אחרת? פתח של שנה חדשה הוא תמיד הזדמנות לזמן לעצמכם שנה מופלאה. אז השנה אתם לא לבד. קבלו 10 דיברות שיעזרו לכם להתחיל מחדש ושונה בדרך להצלחה.

1. להגיד תודה – על מה שיש וקיים ונוכח. שום דבר הוא לא מובן מאליו, ואם יש מה ומי שגורם לכם יותר לחייך השנה, אפשר בהחלט ורצוי להגיד תודה.

2. להחליט – להפסיק לקרוא מאמרים של "איך תביא אלפי לקוחות מ…" _ לא רלוונטי, לא מציאותי ובעיקר, רוב הסיכויים – לא אמיתי. כן לקרוא מידע, שמלמד ומקדם אתכם קדימה.

3. להבין – שהצלחה ואושר הן שתי מילות נפרדות שהחיבור ביניהן הוא שילוב שיעשה לכם הכי טוב.

דברו בחיובית. רונית שלס (צילום: פרטי)
דברו בחיובית. רונית שלס (צילום: פרטי)

4. לצאת מהשגרה – היומן מלא פגישות עבודה? להחליט שהשבוע מפנים זמן למי שבאמת חשוב לנו _ ליקרים לנו, למישהו שלא ראינו הרבה זמן ומחכה שנתפנה.

5. לצאת מאזור הנוחות – לעשות פעולה אחת בחודש שהיא לא אתם. אחת. רוצים רעיונות? בעמוד הפייסבוק של הכותבת יש הרבה.

6. ללכת ימינה במקום שמאלה _ בעסק, בעבודה, בכל מקום שהלכתם בנתיב מסוים, נסו נתיב אחר. תחשבו "איך אני עושה להיפך" ותעשו  צעד. הקשבה לאדם שלא הקשבתם לפני, נסיעה למקום אחר כדי לבצע מפגש, תיעדוף שיחות טלפון במקום להיות זמין לכל שיחה.

7. לפתוח את השבוע אחרת – להחליט שאת יום ראשון פותחים אחרת או מסיימים אחרת _ ביותר רגוע, בפינוק קטן. לא תאמינו כמה שזה משנה את שאר ימי השבוע.

8. לוותר על החדשות – ובמקום זאת לעשות משהו שעושה לכם טוב – הליכה, יוגה, שחייה, זמן איכות עם מי שאוהבים, כשהטלוויזיה לא ברקע (להחליף למוזיקה, לשקט, לשיחה נעימה).

9. להתייעץ עם אנשים חיוביים – אנשים שעברו בדיוק את מה שעברתם – ולא כאלו שמעולם לא היו בנעליים שלכם (במיוחד עם אתם בעלי עסק, או פותחים עסק).

10. להשתמש במילים חיוביות – השפה העברית עמוסה במילים שמכוונות לחיוביות. אמצו אותן. אגב, "הלוואי" היא מילה שמקטינה, לא מילה שבאה מאמונה.

ועוד המלצה אחת – ואולי החשובה ביותר – לנשום, לנשום, לנשום.

מאחלת לכם את כל הטוב שבעולם ואפילו קצת יותר.

© הכותבת היא מנטורית לעסקים, www.or4u2.com

 

 

 

 

 

בדוק גם

חשוב שהחשיפה תהיה בזמן אמת (צילום: פוטוליה)

מיהו מטריד

אין ספק שהטרדות מיניות מהסוג הכוחני שנחשפו לאחרונה בארצות הברית ובארץ, בתוך מערכות של אנשי …

חוג לכל ילד, שר החינוך עם ילדי ביס אופק

בנט חנך את פרויקט חוג לכל ילד בכרמיאל

שר החינוך נפתלי בנט חנך את תכנית חוג לכל ילדה וילד בכרמיאל במסגרת תכנית השר …

2 תגובות

  1. שגיא אבי

    רוני ,עצות מועילות ביותר ונכונות. הכל מסתכם בלצאת מהריבוע לחשוב ולעשות אחרת .צריך אומץ לצאת מאיזור הנוחות. אבל שעושים זאת מגיעים לתוצאות מדהימות ולהרגשת סיפוק ובטחון עצמי.. תודה שהראית לנו את הדרך.

  2. רונית יקרה, מאמר מצוין!
    תודה על כל הטיפים… מאמצת את מה שטרם עשיתי.
    חיבוק גדול ושנה מבורכת ושופעת כל טוב,
    חלי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *