בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / אזרחות כבוד לעדי אלדר מהעיר התאומה בגרמניה

אזרחות כבוד לעדי אלדר מהעיר התאומה בגרמניה

אזרחות כבוד לעדי אלדר מהעיר התאומה בגרמניה

בביקור שקיים אלדר בשבוע שעבר בברלין, הוא לא שיער שעמיתו, ראש העירייה המקומי, יפתיע אותו ויעניק לו בטקס ומרשים את התואר

ביקור של עדי בברלין צילום דוברות עיריית כרמיאל 1
ביקור של עדי בברלין צילום דוברות עיריית כרמיאל 1

כרמיאל ורובע וימלסדורף המרכזי בברלין מקיימים ברית ערים תאומות זה כ-40 שנה, מתקופת ראש העירייה הראשון, ברוך ונגר ז"ל. עם נפילת החומות ואיחוד העיר ברלין הצטרף לברית גם רובע שרלוטסבורג, ומאז, שני הרבעים המרכזיים ביותר בעיר הגרמנית, בהם מתגוררים כ-350 אלף איש, מקיימים קשרי ידידות עמוקים עם כרמיאל הכוללים חילופי משלחות נוער, חילופי משלחות עובדים סוציאליים וביקורים שנתיים של ראש העירייה, ריינהרט נאומן, בכרמיאל.

בביקור הגומלין שקיים בשבוע שעבר ראש העירייה עדי אלדר בברלין, הוא לא שיער שחברו ריינהרט יפתיע אותו, ובלי הכנה מוקדמת יעניק לו בטקס רשמי ומרשים, בנוכחות נציגי שגרירות ישראל, את תואר אזרח הכבוד של העיר.

"אני רואה חשיבות רבה בפרויקט הערים התאומות, המאפשר לנו להציג את ישראל בפנים אחרות המוצגות בתקשורת העולמית וחושף את העולם לעירנו היפה כרמיאל", אמר אלדר השבוע עם שובו, לאחר שהוסבר לו כי אין תקדים לתואר דומה שניתן לראש רשות מקומית בישראל על ידי עיר תאומה.

אלדר: "במסגרת השותפות עם ברלין אנו מקיימים ומקדמים פרויקטים רבים, מחילופי משלחות נוער וצעירים ועד לחנוכת 'כיכר כרמיאל' בברלין. ידידי היקר ריינהרט הפתיע וריגש אותי עד מאוד ואני מאמין כי מחליפי בתפקיד יוכל להעמיק את קשרי הידידות ושיתוף הפעולה בין הערים".

בדוק גם

צביקה גרינגולד (7) רפרודוקציה אלכס הובר

"מישהו שכח שיום כיפור ובטעות פתח רדיו, ואז הוא שומע שיש מלחמה"

  יום הכיפורים מסמל לרבים מאיתנו את המלחמה ההיא שפרצה ביום המקודש ליהדות. מלחמת יום …

במהלך האליפות גברה הקבוצה בשלב הבתים על אלופת רומניה 1:3, סיימה בתיקו 3:3 עם אלופת בוסניה, נוצחה 3:2 על ידי אלופת הונגריה וגברה על אלופת אזרבייג'ן 3:4. בשלב רבע הגמר גברה "און גל יונדאי" על אלופת צ'כיה 0:2. במשחק חצי הגמר התמודדה הקבוצה מול אלופת שוויץ. המשחק הסתיים בתיקו 2:2 והוכרע בפנדלים 7:6 לזכות שוויץ. במשחק על המקום השלישי הביסה קבוצתו של נחמני את אלופת בולגריה 2:9. סגל הקבוצה כלל את: אבי נחמני, אופיר טובול, מוטי קדוש, קיקו עמרה, קיקו כהן, עומר לוינזון, מאור לוי, יניב הראל, אלירן אלקובי, רפאל ביטון. כולם מהקריות. ביטון סיים את הטורניר כמלך השערים של הקבוצה, עם 9 שערים. עומר לוינזון 7, מוטי קדוש 6, קיקו עמרה 3, אבי נחמני וקיקו כהן 1 כ"א, השלימו את מכסת השערים. בתום הטורניר קיבלה הקבוצה גביע מטעם הליגה האירופית.

כדורגל 6X6: מקום 3 ל"און גל יונדאי" בליגת האלופות

70 קבוצות השתתפו בסלובניה באליפות אירופה בכדורגל 6X6 דרג שני. קבוצתו של אבי נחמני מקרית ביאליק עשתה הישג ענק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *