בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / אושרה תוכנית להקמת בית חולים שיקומי בכרמיאל

אושרה תוכנית להקמת בית חולים שיקומי בכרמיאל

בפגישה  שהתקיימה היום (שני) בין  ראש  עיריית כרמיאל עדי אלדר עם שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, סוכם על הקמת בית חולים שיקומי וסיעודי בכרמיאל. בראיון עם אלדר בראש השנה חשף עיתון צפון 1- כרמיאל את הבשורה.

בית החולים השיקומי-סיעודי, יוקם על הגבעה הגובלת בכביש 85 ליד הכניסה המערבית (מאחורי תחנת הדלק פז), מקום נגיש לכל תושבי הצפון ללא הצורך להיכנס לתוך העיר. בימים הקרובים יתקיימו ישיבות עם הועדות המקצועיות העוסקות בנושא מטעם עיריית כרמיאל ומשרד הבריאות, לקידום הפרויקט ולאחר מכן יוצא הפרויקט למכרז.

עדי אלדר, ושר הבריאות  יעקב ליצמן (צילום: אלכס הובר)
עדי אלדר, ושר הבריאות יעקב ליצמן (צילום: אלכס הובר)

 

זה מספר שנים שאלדר פועל לקידום בית חולים שיקומי וסיעודי בכרמיאל ומאחר ועל פי תקני משרד הבריאות לא ניתן להקים בית חולים רגיל בעיר בשל הקרבה הגאוגרפית לשני בתי החולים בצפת ובנהריה.

ליצמן: "אני מנסה כל השנים לקדם בעיר את תחום הבריאות. היו ניסיונות להקים בית חולים אך מהר מאוד הבנתי שלא נקבל בית חולים רגיל שכן מדיניות הממשלה היא להמשיך להפנות את תושבי כרמיאל והסביבה לבתי החולים צפת ונהריה. משכך הצעתי כי בכרמיאל יוקם בית חולים, מוסד שיקומי דוגמת בית לוינשטיין , אזורי שישרת את כל האוכלוסייה בצפון לרבות המשך שיקום מבתי החולים האמורים. ההצעה התקבלה ובית החולים אמור לקום בכניסה המערבית בגבעה שמעל תחנת הדלק פז."

אלדר: "אני מלא הערכה לשר הבריאות הרב יעקב ליצמן על ההבנה שלו לצרכים של אזור הצפון כולו,  בבית חולים שיקומי וסיעודי ועל קבלת ההחלטה היום, על הקמתו בכרמיאל. דבר זה יסייע רבות לתושבי כרמיאל והצפון כולו, שלא יצטרכו להרחיק יותר עד מרכז הארץ".

בדוק גם

פרידה מסנדרין הופרט. צילום: ניר שטיינברג

אחרי 15 שנה בקרית מוצקין, השוטרת הקהילתית עוברת לקרית חיים

ברחבת השיטור העירוני בקריית מוצקין הייתה השבוע פרידה מרגשת ורבת משתתפים מהשוטרת הקהילתית של מוצקין ב-15 השנים האחרונות, …

הדמיית הקאנטרי באור ים. קרדיט-האדריכל מרק מימרם

לראשונה באור עקיבא: בריכה עירונית וקאנטרי קלאב

עיריית אור עקיבא תשקיע כ-30 מיליון שקל בהקמת קאנטרי חדש בעיר שיכלול בריכה אולימפית, מגרשי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *