בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / אושרה תוכנית להקמת בית חולים שיקומי בכרמיאל

אושרה תוכנית להקמת בית חולים שיקומי בכרמיאל

בפגישה  שהתקיימה היום (שני) בין  ראש  עיריית כרמיאל עדי אלדר עם שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, סוכם על הקמת בית חולים שיקומי וסיעודי בכרמיאל. בראיון עם אלדר בראש השנה חשף עיתון צפון 1- כרמיאל את הבשורה.

בית החולים השיקומי-סיעודי, יוקם על הגבעה הגובלת בכביש 85 ליד הכניסה המערבית (מאחורי תחנת הדלק פז), מקום נגיש לכל תושבי הצפון ללא הצורך להיכנס לתוך העיר. בימים הקרובים יתקיימו ישיבות עם הועדות המקצועיות העוסקות בנושא מטעם עיריית כרמיאל ומשרד הבריאות, לקידום הפרויקט ולאחר מכן יוצא הפרויקט למכרז.

עדי אלדר, ושר הבריאות  יעקב ליצמן (צילום: אלכס הובר)
עדי אלדר, ושר הבריאות יעקב ליצמן (צילום: אלכס הובר)

 

זה מספר שנים שאלדר פועל לקידום בית חולים שיקומי וסיעודי בכרמיאל ומאחר ועל פי תקני משרד הבריאות לא ניתן להקים בית חולים רגיל בעיר בשל הקרבה הגאוגרפית לשני בתי החולים בצפת ובנהריה.

ליצמן: "אני מנסה כל השנים לקדם בעיר את תחום הבריאות. היו ניסיונות להקים בית חולים אך מהר מאוד הבנתי שלא נקבל בית חולים רגיל שכן מדיניות הממשלה היא להמשיך להפנות את תושבי כרמיאל והסביבה לבתי החולים צפת ונהריה. משכך הצעתי כי בכרמיאל יוקם בית חולים, מוסד שיקומי דוגמת בית לוינשטיין , אזורי שישרת את כל האוכלוסייה בצפון לרבות המשך שיקום מבתי החולים האמורים. ההצעה התקבלה ובית החולים אמור לקום בכניסה המערבית בגבעה שמעל תחנת הדלק פז."

אלדר: "אני מלא הערכה לשר הבריאות הרב יעקב ליצמן על ההבנה שלו לצרכים של אזור הצפון כולו,  בבית חולים שיקומי וסיעודי ועל קבלת ההחלטה היום, על הקמתו בכרמיאל. דבר זה יסייע רבות לתושבי כרמיאל והצפון כולו, שלא יצטרכו להרחיק יותר עד מרכז הארץ".

בדוק גם

צביקה גרינגולד (7) רפרודוקציה אלכס הובר

"מישהו שכח שיום כיפור ובטעות פתח רדיו, ואז הוא שומע שיש מלחמה"

  יום הכיפורים מסמל לרבים מאיתנו את המלחמה ההיא שפרצה ביום המקודש ליהדות. מלחמת יום …

במהלך האליפות גברה הקבוצה בשלב הבתים על אלופת רומניה 1:3, סיימה בתיקו 3:3 עם אלופת בוסניה, נוצחה 3:2 על ידי אלופת הונגריה וגברה על אלופת אזרבייג'ן 3:4. בשלב רבע הגמר גברה "און גל יונדאי" על אלופת צ'כיה 0:2. במשחק חצי הגמר התמודדה הקבוצה מול אלופת שוויץ. המשחק הסתיים בתיקו 2:2 והוכרע בפנדלים 7:6 לזכות שוויץ. במשחק על המקום השלישי הביסה קבוצתו של נחמני את אלופת בולגריה 2:9. סגל הקבוצה כלל את: אבי נחמני, אופיר טובול, מוטי קדוש, קיקו עמרה, קיקו כהן, עומר לוינזון, מאור לוי, יניב הראל, אלירן אלקובי, רפאל ביטון. כולם מהקריות. ביטון סיים את הטורניר כמלך השערים של הקבוצה, עם 9 שערים. עומר לוינזון 7, מוטי קדוש 6, קיקו עמרה 3, אבי נחמני וקיקו כהן 1 כ"א, השלימו את מכסת השערים. בתום הטורניר קיבלה הקבוצה גביע מטעם הליגה האירופית.

כדורגל 6X6: מקום 3 ל"און גל יונדאי" בליגת האלופות

70 קבוצות השתתפו בסלובניה באליפות אירופה בכדורגל 6X6 דרג שני. קבוצתו של אבי נחמני מקרית ביאליק עשתה הישג ענק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *