מבזקים
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / אושרה תוכנית להקמת בית חולים שיקומי בכרמיאל

אושרה תוכנית להקמת בית חולים שיקומי בכרמיאל

בפגישה  שהתקיימה היום (שני) בין  ראש  עיריית כרמיאל עדי אלדר עם שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, סוכם על הקמת בית חולים שיקומי וסיעודי בכרמיאל. בראיון עם אלדר בראש השנה חשף עיתון צפון 1- כרמיאל את הבשורה.

בית החולים השיקומי-סיעודי, יוקם על הגבעה הגובלת בכביש 85 ליד הכניסה המערבית (מאחורי תחנת הדלק פז), מקום נגיש לכל תושבי הצפון ללא הצורך להיכנס לתוך העיר. בימים הקרובים יתקיימו ישיבות עם הועדות המקצועיות העוסקות בנושא מטעם עיריית כרמיאל ומשרד הבריאות, לקידום הפרויקט ולאחר מכן יוצא הפרויקט למכרז.

עדי אלדר, ושר הבריאות  יעקב ליצמן (צילום: אלכס הובר)
עדי אלדר, ושר הבריאות יעקב ליצמן (צילום: אלכס הובר)

 

זה מספר שנים שאלדר פועל לקידום בית חולים שיקומי וסיעודי בכרמיאל ומאחר ועל פי תקני משרד הבריאות לא ניתן להקים בית חולים רגיל בעיר בשל הקרבה הגאוגרפית לשני בתי החולים בצפת ובנהריה.

ליצמן: "אני מנסה כל השנים לקדם בעיר את תחום הבריאות. היו ניסיונות להקים בית חולים אך מהר מאוד הבנתי שלא נקבל בית חולים רגיל שכן מדיניות הממשלה היא להמשיך להפנות את תושבי כרמיאל והסביבה לבתי החולים צפת ונהריה. משכך הצעתי כי בכרמיאל יוקם בית חולים, מוסד שיקומי דוגמת בית לוינשטיין , אזורי שישרת את כל האוכלוסייה בצפון לרבות המשך שיקום מבתי החולים האמורים. ההצעה התקבלה ובית החולים אמור לקום בכניסה המערבית בגבעה שמעל תחנת הדלק פז."

אלדר: "אני מלא הערכה לשר הבריאות הרב יעקב ליצמן על ההבנה שלו לצרכים של אזור הצפון כולו,  בבית חולים שיקומי וסיעודי ועל קבלת ההחלטה היום, על הקמתו בכרמיאל. דבר זה יסייע רבות לתושבי כרמיאל והצפון כולו, שלא יצטרכו להרחיק יותר עד מרכז הארץ".

בדוק גם

hanit_leybovitch-7

לצמוח מן הקושי

חייה של חנית מזרחי לייבוביץ התנהלו על מי מנוחות לצד בעלה דורון ושני ילדיה עד לפני כשש שנים. דורון, מאבטח אישים בעברו, לקה באירוע מוחי, והפך לסיעודי. במקום לשקוע, היא הקימה קליניקה לרפואה אלטרנטיבית, תוך שהיא מטפלת בשבר הגדול שנוצר במשפחתה, והצליחה להפוך את הטראומה לאבן שואבת

unnamed (1)

נסיכת הרשת

חשבון האינסטגרם שפתחה בטעות ו- 48 אלף עוקבים שבאו בעקבותיו. הילדות בעכו, הבלונד והתואר במשפטים. החלום להצליח בבוורלי הילס, ההזמנה משאנל, הפרידה הכואבת מסבתא ועל היחסים עם חלי ממן. הבלוגרית עדן- מארי חביב ארזה מזוודה וטסה לעשות את הוליווד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *