יום ראשון , ספטמבר 23 2018
בית / טיפים לעסקים / איך תגנו על המחשבים בבית העסק שלכם?

איך תגנו על המחשבים בבית העסק שלכם?

באחרונה אנו עדים לגל פריצות שמבצעים האקרים למחשבי חברות הפועלות ברחבי חיפה והקריות. כתוצאה מגל פריצות המחשבים הנוכחי נגרמו נזקים כספיים חמורים לחברות ונגרמו קשיים תפעוליים עד שהסדר הושב על כנו. באחד המקרים, חדר וירוס למחשב של אחד המפעלים שבאזור הקריות והפך את המידע שהיה טמון במחשבי המפעל לבלתי שמיש. מנהלי המפעל נדרשו לשלם כופר לכותבי הווירוס בתמורה לשחרור המידע.

עומר אור צילום: שגיא מורן
עומר אור צילום: שגיא מורן

איך תוכלו למנוע פריצות או לפחות למזער את נזקי פריצות למחשבי חברתכם?
1. רכשו אנטי וירוס מחברה מוכרת. נכון, קיימים הרבה אנטי וירוסים חינמיים בשוק. יתרונה המובהק של רכישת אנטי וירוס מתבטאת בעת צרה: במקרה פריצה של מערכת הממוגנת בתוכנת אנטי וירוס קנויה, יכולים טכנאי המחשבים להיעזר באנשי חברת האנטי וירוס בפתרון התקלה. אחת לתקופה, מומלץ לעדכן את המערכת באופן יזום, כדי לוודא שהמערכת מעודכנת.

2. צרו גיבויים למידע העסקי שלכם. כל המידע הזה, בין אם מדובר במידע תפעולי, כספי ושיווקי, חייב להיות מגובה. גיבויי מידע עדכניים יקלו על שחזור ואתחול מערכות בזמן קצר יותר ויצמצמו את היקף הנזק הנגרם כתוצאה מווירוס או פריצה למחשבי החברה שלכם. חברות קטנות יכולות להיעזר בגיבויי ענן חינמיים. אלו גיבויים מוגבלים. בנוסף, מומלץ לבצע גיבויים בעזרת דיסקים חיצוניים שעלותם היא זניחה.

3. התקנת פיירוול. קיימת גרסה המגיעה ביחד עם ה-Windows, אך זוהי גרסה בעלת רמת אבטחה זניחה עבור עסק. רכישת פיירוול מחברה מוכרת היא הוצאה כספית שעלותה כ-2000 שקלים. מדובר במעין נתב "חכם" למערכות המחשבים המשמש כחסם להתקפות.

4. הטמעת הוראות בטיחות. לא לפתוח אימיילים ממקור לא מוכר, לא להקליק על באנר פופ אפ לא מוכר המופיע בגלישה באתרים לא מוכרים. כיום מופצים וירוסים גם באמצעות השתלטות על חשבונות פייסבוק של גולשים תמימים. הקלקה על אותה אפליקציה מכניסה את הווירוסים אל מחשבי החברה.

5. ניטור וניהול מערכות המחשבים. בשוק קיימות תוכנות שמנטרות חום, מצב דיסק קשיח בזמן אמת ופעילות חשודה בתוך רשת המחשבים. ברגע שאנחנו מנהלים ומנטרים את מצב המחשבים בזמן אמת, אנחנו יכולים להקדים תרופה למכה.

המשיב הוא עומר אור, מנכ"ל אור טק מחשבים וחבר פורום מנהיגות העתיד: omer@orrtech.co.il

בדוק גם

מאיר רפאל ביטון (צילום: דורון גולן)

הסוף למונופול על הכשרות?

יותר ויותר עסקים בעיר נוטשים את ההשגחה של הרבנות הראשית ועוברים להשגחת בד"ץ. המוביל של מגמה זו הוא מאיר רפאל~ביטון שאמר ל"צפון~1": "הבד"ץ בנהריה מאוד מתפתח וזה פופולארי בכל רחבי הארץ. בעלי עסקים מקבלים את אותו השירות ואפילו מחמיר יותר בשליש מחיר. רב העיר ישעיהו מייטליס בתגובה: "אלו גופים קיקיוניים שעובדים על אנשים

"אסור לחיות את הפחדים, וזה מה שאנו מעבירים בפורום". שמואל מאיס [צילום: סבינה]

זה הזמן לרוץ

הצפון נמצא עכשיו במקום טוב, אומר שמואל מאיס, יו"ר הפורום למנהיגות העתיד. המצב הביטחוני רגוע, והכבישים החדשים מחברים אותנו בקלות למרכז הארץ, ואת המומנטום הזה צריך לנצל, ועכשיו, כדי להפריח את העסק. הפורום, שחוגג בימים אלה שלוש שנים להיווסדו, יביא אלינו ממש בקרוב נבחרת מנצחת של מנטורים ומרצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *