בית / חדשות / רשויות מקומיות יקבלו מענק כספי על תחזוקת חופים נקיים

רשויות מקומיות יקבלו מענק כספי על תחזוקת חופים נקיים

חוף קרית ים
חוף ים (צילום: רותם כבסה)

המשרד להגנת הסביבה הודיע לרשויות המקומיות כי יעניק השנה תמיכה כספית לפעולות ניקיון ופיקוח בחופים. כעת ממתין המשרד לקבלת תוכניות מהרשויות ולאחר מכן יודיע מה היקף התמיכה הכספית שתקבל כל רשות. מטרת התכנית היא לשמור על נקיונם של החופים הבלתי מוכרזים והפתוחים בישראל לאורך הים התיכון ואילת. במידה ותוצאות מדד 'חוף נקי' לחודש מסוים יהיו נמוכות, ייגרע תקציב הסיוע החודשי של אותה רשות. זאת על מנת לוודא כי הרשויות עומדות בהתחייבותן.

על אף שהרשות המקומית היא זו שמחובתה לדאוג לניקיון החוף, החליט השר להגנת הסביבה, ח"כ עמיר פרץ, להירתם למאבק על החופים הנקיים ולתמוך כספית בפעולות הניקיון. מלבד פעולות ניקיון, כוללת התוכנית גם פעולות חינוך בבתי הספר, פעילות הסברתית ואכיפה. מניתוח ארצי של מצב הניקיון בחופים לשנת 2013 עולה כי החופים במחצית מהרשויות המקומיות הגיעו לתוצאה בינונית עד 'מלוכלך מאוד' בשליש מהבדיקות. בארבע רשויות מתוכן נרשם הציון הגרוע ביותר: גן רווה, חוף אשקלון, טירת הכרמל ונהריה. תכנית 'חוף נקי' מופעלת על ידי אגף ים וחופים של המשרד להגנת הסביבה מאז שנת 2005. תופעת הפסולת הימית הינה בעיה סביבתית עולמית המתגברת בכל העולם ובשנת 2013 החליטו מדינות הים התיכון ובהן ישראל, לפעול בצורה נמרצת להפחתת הבעיה.

בדוק גם

"המראות באסון השיטפון היו לא פשוטים ואפילו קשים"

רס"ר דותן שרף, מדריך חילוץ ממים זורמים לוחם היחידה לחילוצים מיוחדים מתחנת גליל גולן השתתף …

תוקפים את השריפה. לוחמי האש בפעולה (צילום: עידן חן)

יש לכודים בקומה התשיעית

רב קומות בקרית מוצקין, שטרם אוכלס, שימש השבוע בסיס לתרגיל של לוחמי האש, שדימה שריפה, חילוץ לכודים במנוף גבהים והפעלת מערכות מתקדמות. קצין ההדרכה ל"בלינקר": "הסטטיסטיקה מדברת בעד עצמה, איפה שאנחנו מתאמנים קורים אירועים"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *