יום רביעי , ספטמבר 26 2018
בית / חדשות / יד 2: מחירי אייפון S5 צפויים לרדת בכ- 30 אחוז תוך שנה

יד 2: מחירי אייפון S5 צפויים לרדת בכ- 30 אחוז תוך שנה

שוק מכשירי הסלולר המשומשים עומד להיות מושפע מהשקת אייפון 6. על פי ההערכות שביצעו באתר יד2 מחיר האייפון 5 על דגמיו השונים צפוי לרדת תוך שנה בשיעורים הנעים סביב כ- 30 אחוז. 

באתר יד 2 בחנו את השפעת ההשקה של אייפון 5 על מחירו של אייפון S4 ומצאו שמחירו הממוצע ירד בכ- 18 אחוז תוך חצי שנה מאז השקת אייפון 5S ו 5C ובכ- 35 אחוז תוך שנה מהשקתו. גם מחירו של אייפון 5 ירד מאז ההשקה של אייפון 5S בכ- 30 אחוז.

בחינת התנהגות המחירים של הדגמים השונים של אייפון 5 מעלה כי אייפון 5C הוא הדגם שהמחיר שלו ירד תוך שנה בשיעור הגבוה ביותר (45%) והוא מוצע היום במחיר ממוצע של 1950 שקלים בזמן שאייפון 5 מוצע ב- 1790 שקלים בממוצע ואייפון 5S בכ- 2450 שקלים. מבחינת היצע המכשירים ניתן לראות כי באתר מוצעים למכירה כ- 1580 מכשירי אייפון 4 ו-920 אייפון S4, כ- 880 מכשירי אייפון 5 ו-841 אייפון 5S ורק כ- 130 מכשירי אייפון 5C

עוד מעריכים באתר כי מיד עם השקתו של המכשיר בארה"ב הוא יוצע למכירה באתר. בספטמבר 2013 בעת השקת אייפון 5S הוצעו למכירה עשרות מכשירים תוך ימים ספורים עם זאת מציינים באתר שהמכשירים הראשונים מוצעים במחירים גבוהים ומיד לאחר חודש או חודשיים המחירים יורדים. כך לדוגמא בעת ההשקה הוצע אייפון 5S במחיר של 4468 וחודשיים לאחר מכן כבר עמוד המחיר הממוצע על 3500 שקלים.

גל עופרים , סמנכ"לית שיווק ביד2 מציינת כי בעבר שהושק דגם חדש של אייפון בארה"ב ניתן היה לרכוש אותו באתר באופן מיידי ובדרך המהירה ביותר מבלי להמתין להשקתו בישראל . גם עתה אנו מעריכים כי מיד עם השקתו יופיעו מודעות ראשונות באתר. מחד , יש באתר הזדמנות להתחדש ראשונים בדגם החדש , ומאידך, מי שדוגל בצרכנות נבונה יוכל להמתין תקופה קצרה ולקנות את הדגם הקודם במחירים מוזלים באופן משמעותי.

 

בדוק גם

הכלבה האבודה (צילום עצמי)

איך הגיעה הכלבה מנצרת עילית לביתה שבקריית מוצקין?

עמי ביטון תושב קריית מוצקין, רצה שמישהו ישגיח על כלבתו האהובה, בזמן שהוא ואשתו מצפים ללידה. הוא לקח את הכלבה העונה לשם 'כתם' להשגחה בבית הוריו המתגוררים בנצרת עילית. אבל הכלבה הצליחה לברוח מן הביתה ונמצאה על ידי תושב העיר משוטטת

"המראות באסון השיטפון היו לא פשוטים ואפילו קשים"

רס"ר דותן שרף, מדריך חילוץ ממים זורמים לוחם היחידה לחילוצים מיוחדים מתחנת גליל גולן השתתף …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *