יום שישי , ספטמבר 21 2018
בית / חדשות / חמשת הפגים שנולדו בנפאל הוחזרו לארץ בהטסה רפואית

חמשת הפגים שנולדו בנפאל הוחזרו לארץ בהטסה רפואית

שמחה גדולה בנמל התעופה שדה דב. בשעה 12:00 בצהריים נחת מטוס ישראלי ראשון שחזר מקטמדנו ועליו חמישה ילודים חדשים, שלושה תינוקות והוריהם. עם הנחיתה קיבלו את פניהם של הנוסעים בני משפחה רבים, גורמים ממשרד החוץ וכוחות מד"א שפגשו במקום גם את מנכ"ל מד"א אלי בין שהגיע בטיסה ביחד עם ההורים והתינוקות. בנוסף לצוותי מד"א, הגיעו למקום גם מתנדבים רבים של מד"א והעניקו להורים הטריים חבילת שי הכוללת בגדים, צעצועים ,חיתולים, חיתולי בד, מזון לתינוקות ומגבונים.

מתנדבי מד"א מקבלים את המשפחות שחזרו מקטמנדו (צילום: דוברות מד"א)
מתנדבי מד"א מקבלים את המשפחות שחזרו מקטמנדו (צילום: דוברות מד"א)

אמש בשעות הערב, נחת בקטמנדו מטוס עם משלחת מיוחדת של מד"א במטרה לסייע לישראלים הנמצאים במדינה ולכוחות ההצלה המקומיים. במקביל לפעילות של צוותי מד"א, שהחלה מיד עם הגעת המשלחת לקטמנדו, החליט מנכ"ל מד"א, אלי בין שיש צורך מידי בהחזרת התינוקות הנמצאים בקטמנדו לישראל וכי יש לעשות זאת באמצעות המטוס שהביא את משלחת הסיוע של מד"א למקום.

מנכ"ל מד"א יצר קשר מידי עם משרד החוץ ועם שר הפנים גלעד ארדן ובשיתוף פעולה עם חברות הביטוח הראל והפניקס הועברו חמשת הילודים ביחד עם הוריהם ושלושה אחים נוספים לילודים החדשים בטיסה ישירה מקטמנדו לנמל התעופה שדה דב בתל אביב.

מנכ"ל מד"א אלי בין: ״אני שמח שהצלחנו להחזיר בשלום את ההורים וילדיהם ומקווה שגם מי שנותר בקטמנדו ישוב לישראל בהקדם. משלחת מד"א הנמצאת בקטמנדו עושה לילות כימים על מנת לסייע לישראלים ולכוחות המקומיים במשימת הסיוע לנפגעים הרבים במדינה ואני רוצה להודות למשרד החוץ, לשר הפנים גלעד ארדן ולצה"ל על שיתוף הפעולה ועל ההתגייסות המידית לטובת סיוע לישראלים השוהים בקטמנדו ולתושבים המקומיים".

כמה טוב שבאתם הביתה. הפגים נחתו בארץ מקטמנדו (צילום דוברות מדא)
כמה טוב שבאתם הביתה. הפגים נחתו בארץ מקטמנדו (צילום דוברות מדא)

 

בדוק גם

הכלבה האבודה (צילום עצמי)

איך הגיעה הכלבה מנצרת עילית לביתה שבקריית מוצקין?

עמי ביטון תושב קריית מוצקין, רצה שמישהו ישגיח על כלבתו האהובה, בזמן שהוא ואשתו מצפים ללידה. הוא לקח את הכלבה העונה לשם 'כתם' להשגחה בבית הוריו המתגוררים בנצרת עילית. אבל הכלבה הצליחה לברוח מן הביתה ונמצאה על ידי תושב העיר משוטטת

"המראות באסון השיטפון היו לא פשוטים ואפילו קשים"

רס"ר דותן שרף, מדריך חילוץ ממים זורמים לוחם היחידה לחילוצים מיוחדים מתחנת גליל גולן השתתף …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *