יום חמישי , אוקטובר 18 2018
בית / הבית של העסקים / שנה טובה היא הזדמנות עסקית חדשה
איור: פוטוליה
איור: פוטוליה

שנה טובה היא הזדמנות עסקית חדשה

הנוהג לשלוח כרטיסי ברכה לשנה החדשה הוא נוהג יפה, מכובד ומנומס. לצד הנימוס והנחמדות, שימוש מושכל בכלי זה יכול להפוך לפלטפורמה שיווקית  שתסייע לנו לתזכר את לקוחותינו בהווה ובעבר ולקוחות פוטנציאליים, לגבי השירותים והמוצרים שהם יכולים לרכוש מאיתנו. לנו זה יסייע בלהגדיל את סעיף ההכנסות בחודש שבימי העבודה בחגים הופך ל"בעייתי".

אופיר שפיגל (צילום: פרטי)
אופיר שפיגל (צילום: פרטי)

אם תשלחו שנה טובה רגילה הכוללת צילום, איור, תמונה בנאלית וכיתוב בנאלי, אנשים אולי יקדישו לנושא שניות אחדות והגלויה או הדואר ייעלמו כחלק מעשרות המיילים שאנו מקבלים כל יום – ואז תפספסו את המטרה ואת ההזדמנות.

ברכה חדשנית, יצירתית, הנותנת ערך מוסף יכולה לתפוס את העין של הלקוח, לרענן את זיכרונו לגבי משרדכם והשירותים או המוצרים שיש בידיכם להציע.

בהפצת ברכה חשוב לזכור את התיקון לחוק הבזק (חוק הספאם), ואם שולחים אותה לרשימות תפוצה שאגרתם במשך שנים רבות, חשוב לזכור כי הרשימות והברכות יעמדו בתיקון לחוק. איש מאיתנו לא רוצה להתחיל את השנה עם תביעה קטנה ומרגיזה.

כלי נוסף שניתן להשתמש בו כיום הוא סרטון וידאו. כולם מדברים על ויראלי וכולם כבר ראו את התולעים החמודות שרות "שנה טובה" בפייסבוק או בווטסאפ. כולם מאוד רוצים להיות ויראליים ולמרבה הצער לא כולם מצליחים, אבל לדעתי לא כולנו חייבים להגיע למיליוני צפיות. לפעמים גם כמה עשרות צפיות שמגיעות לקהלי היעד שלנו יכולות לתת מענה מצוין ולהביא עוד לקוחות.

סרטון קצר, פשוט, חכם ומשעשע המדבר אל קהל היעד יכול להוות כלי שיווקי נהדר, וגם אם הוא עולה כמה שקלים, הרי שהיכולת שלו להביא לקוחות ולתזכר אותם על שירותינו הטובים – יכולה להיות חשובה, חכמה ונכונה.

אז שתהיה לכולנו שנה טובה, הרבה בריאות והצלחה בעסקים, ושתמיד תזכרו לנצל הזדמנויות עסקיות טובות בצורה יצירתית.

© הכותב אופיר שפיגל, מנהל משרד יחסי ציבור, תקשורת וקשרי ממשל

 

 

בדוק גם

דני אסולין (צילום חגאג רחאל)

דני אסולין ויתר על חברות בהנהלת ההתאחדות לכדורגל לטובת מיכאל ויסמן

אסולין: "קיחלה הוא חבר אמיתי, אנחנו עובדים ביחד כבר עשרות שנים, כל בקשה שאני מבקש ממנו הוא מסייע לי ולמועדון מכל הלב, בכלל לא הייתה לי בעיה לוותר למענו"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *