יום שלישי , דצמבר 11 2018
בית / הבית של העסקים / ככה אתם נראים: איך יוצרים מסחור חזותי נכון
צילום: פוטוליה
צילום: פוטוליה

ככה אתם נראים: איך יוצרים מסחור חזותי נכון

 

 

מאת: רוית גופמן

 

1. פונקציונאליות הפרטים בתכנון המבנה: התייחסו לכל הנתונים בשטח כדי לשמור על פונקציונאליות בתכנון המבנה, דוגמת מיקום ארונות ומתגי חשמל, ציוד כיבוי אש, נגישות נכים, שילוט חירום וכו'.

2. תאורה: בידקו את התאורה הטבעית של המקום ובהתאם הוסיפו הצללות, וילונות וחיפויים, השומרים על אווירה קלילה ונעימה ונותנים מענה לבעיות בשטח.

3. דיוק וירידה לשטח: עימדו בקשר ישיר עם איש מקצוע כדי לקבל מידות מדויקות וצאו לסיור מקדים איתו.

4. תוכנית מקדימה: הכינו תוכנית מקדימה שכוללת את השרטוטים, החומריות המוצעת לביצוע, הקונספט העיצובי והרעיונות הכללים והתפקודיים של כל אלמנט שימותג.

5. היזהרו מעומס: חיוני להשאיר חללים לבנים, בהירים ומאווררים, ולעיתים מספיק להשתמש באלמנט עיצובי אחד מעניין בשטח כגון גוף מואר, חומרי או מובלט בגודל בינוני, כדי לשוות למקום אווירה ייחודית המושכת תשומת לב.

רוית גופמן (צילום: יח"צ)
רוית גופמן (צילום: יח"צ)

6. שימוש נכון באלמנטים ויזואליים: כאשר משתמשים בתמונות מומלץ שלא יהיו מוגדלות מדי, כדי לא ליצור "איום חזותי" על הנוכחים בחלל. פרצוף או חפץ ענקיים עלולים להיראות מעט מטרידים כאשר עומדים בקרבתם.

7. שפת המותג: שימרו על שפת המותג בעיצוב החלל וחישבו על הערך המוסף בהתחשב בפונקציונאליות של החלל.

8. אלמנטים טיפוגרפיים: לרוב, שימוש בטיפוגרפיה עשוי להעשיר ולעניין את השפה הגרפית. בשימוש באלמנט טיפוגרפי הרווח כפול – הוא משמש אלמנט דקורטיבי ובמקביל טומן בחובו משמעות מילולית.

9. הפתיעו בעזרת נישות: נישות, עמודים והנמכות בתקרה עלולים להיראות כמכשול עיצובי, אך ניתן לגייס את האזורים הללו כאלמנטים מפתיעים וייחודיים, כאשר משלבים בהם אלמנטים בלתי צפויים ומקוריים.

10. חיתוך צורני: שימוש באלמנטים בחיתוך צורני מסייע בשבירת המראה השגרתי של החלל. שילובם בתוך חללי עבודה מרובי עובדים יכול "להקפיץ" מסרים שהלקוח מעוניין בהדגשתם.

 

© הכותבת היא הבעלים והמייסדת של משרד Gofman Creative ומומחית מיתוג

 

 

 

בדוק גם

בתיה וייסמן (צילום: יניב בן יהודה)

בעל עסק, שמור על התדמית שלך

בעולם שבו בעיה קטנה של לקוח עלולה להפוך לסערה גדולה ברשת, גם עסקים חייבים לעמוד על המשמר ולשמור על תדמיתם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *