בית / דעות / רוח הקודש

רוח הקודש

 

מיקי זוהר (צילום: אתר הכנסת)
מיקי זוהר (צילום: אתר הכנסת)

אין ספק שגיבור השבוע בתקשורת הוא ח"כ מיקי זוהר מהליכוד, שמבקש להכיל חוקי כפייה דתית על אוכלוסייה גדולה במדינת ישראל. מעל כל דוכן ואולפן טלוויזיה, הוא דוחף את האג'נדה שלו, אג'נדה מסוכנת שתגרום רק נזק לרקמת היחסים שבין חילוניים ודתיים בארץ. אבל מה אכפת למיקי זוהר. הוא מקדם את עצמו, לומד ממוריו הבוגרים, מקוסמים דוגמת השרה מירי רגב. לא חשוב מה תעשה, חשוב שתיראה ותישמע ושידברו עליך, עד לפריימריס, וכל הדרך לפריימריס. בקיצור, פרובוקציה שווה יותר ממדיניות וחבל שכך.

בעידן כל כך מסוכן וקיומי לכולנו, הדבר האחרון הוא צורך במלחמות דת ושבירת הקונצנזוס. לא המחוקק הוא שיקבע האם נלך לים או לבית התפילה. זוהי החלטה אישית ופרטית שבין אדם לעצמו, בין אדם לאמונתו, והמחוקק – עדיף שיתערב כמה שפחות באורחות החיים של ציבור כזה או אחר. מיקי זוהר עשה סיבוב על כולנו. הגיע הזמן שהאזרחים יעמידו את השלטון במקומו, כי אחרת, במדרון החלקלק הזה, עוד ייכנסו לכולנו לתוך הצלחת, לתוך המקרר, ולך תדע, אם השלטון ייכנס הביתה, גם חדר המיטות יהווה מטרה עבורו.

בדוק גם

זכות בסיסית. אחת ההפגנות בפתח תקווה צילום: Danny Gershoni, ויקישיתוף, CC BY-SA 4.0

העם דורש צדק מוסרי

האיום הגדול על מדינת ישראל איננו איראן וגם לא החמאס והחיזבאללה. האויב הוא מבית. הריקבון הפנימי והשחיתות הם מקור הרע שלנו, וביום שלא נוכל להפגין ולדרוש לא לטייח דברים, נהיה כולנו אבודים

שיתוף פעולה אזורי. אילן שדה. צילום: מועצה אזורית מנשה

מנשה: פארק עירון יוצא לדרך

המועצה האזורית מנשה השלימה את תכנון פארק התעשייה עירון, לאחר אישור כל הגורמים ובכלל זה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *