יום שלישי , ספטמבר 25 2018
בית / דעות / עיר מחפשת מנהיג

עיר מחפשת מנהיג

ללא שחקן בית. מרכז השיט חיפה צילום: באדיבות מרכז השיט חיפה
ללא שחקן בית. מרכז השיט חיפה (צילום: באדיבות מרכז השיט חיפה)

יש אנשים שרק אחרי מותם מבינים כמה הם היו יחידים בדורם. אחד כזה היה רב חובל ראובן סדנאי, שהיה במשך שנים הספונסר והאבא הרוחני של מועדון השיטבחיפה. סדנאי היה רב חובל קשוח, בן אדם עם יכולת ביצועית מדהימה. הוא הגה, יזם וביצע יחד עם ניסים שמואלי, את פרויקט השיט בחוף השקט בבת גלים. הוא הביא גם כסף, מאות אלפי שקלים, חלקם מכיסו וגם מתורמים.

המועדון הכשיר אלופים ברמה ארצית ועולמית, לכן קשה לעכל שבאליפות העולם הקרובה בחודש אוקטובר, אליפות בדגם 470, אליפות שתנקז לחיפה את מיטב שייטי ישראל והעולם ותשים את חיפה על מפת הספורט הבינלאומית – לא יהיה ולו נציג אחד ממועדון השיט חיפה. זה בערך כמו שמכבי חיפה תשחק בליגת האלופות בכדורגל בלי אף שחקן בית אחד.

לחיפה כעיר יש ספורט ייצוגי מדהים – השיט, שעד היום הביא לישראל תארים יותר מהכדורגל, הכדורסל והאתלטיקה. מן הראוי שמישהו בעיר, בעל השראה, חובב שיט ובעל אמצעים כספיים, יתרום, אם לא מזמנו, לפחות מכיסו, לספורט המדהים הזה. חיפה זקוקה למנהיג ימי מהסוג שיענק'לה שחר מהווה לכדורגל. הכבוד, כמובן, עלינו והחינוך וההישגיות לתפארת העיר וחובבי עולם הים באשר הם.

בדוק גם

להחתים "לכל החיים". מקסים פלקושצ'נקו צילומים: אדריאן הרבשטיין

חותמת סופית על קיץ מצויין

בגדול יואב כץ וניר קלינגר עשו עבודה טובה הקיץ. הבוס הצליח להשאיר את רוב השחקנים. את אלה שעזבו לא ניתן היה להשאיר, למעט אחד. קלינגר הביא מחליפים ראויים, שמביאים איכויות חדשות, אך גם חלקים שחסרים במשחק שלהם. כדי להשלים את הפאזל צריך להביא קיצוני קלאסי. שמו של מתן חוזז עלה בימים האחרונים ומדובר בדיוק בסוג השחקן הזה

התבקש להוציא בלם ולהכניס אותו. גילי ורמוט צילום: אדריאן הרבשטיין

הפעם קלינגר טעה

ניר קלינגר היה המאמן הטוב ביותר בכדורגל הישראלי בשנה האחרונה, בין היתר בזכות גמישות המערכים שהוא סיגל לקבוצה שלו. אבל אם יש ביקורת אחת שניתן היה לדבר עליה בעונה שעברה, זו החיבה היתרה שלו למערכים עם שלושה בלמים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *