בית / דעות / "עובדי התעשייה הם כבר מזמן לא פועלים פשוטים"

"עובדי התעשייה הם כבר מזמן לא פועלים פשוטים"

"האמא היהודייה רוצה בן רופא, אבל יא  חייבת לזכור כי גם בתעשייה כבר מזמן לא מדובר ב"פועלים פשוטים", אלא בצעירים מוכשרים שיידעו להפעיל את מערכות הייצור החדישות והטכנולוגיות המתקדמות בעולם.

מיכאל בן דיין (קרדיט :ראובן קופיצ'ינסקי)
מיכאל דיין (קרדיט :ראובן קופיצ'ינסקי)

התעשייה המסורתית כיום היא הייטק לכל דבר, נדרשים בה מיומנויות גבוהות והעובדים בה נדרשים להכשרות ויכולות גבוהות. חלקם יתקדמו בעתיד להנהלות ודרגי הביניים, בעוד אחרים יגיעו עד לרמות הגבוהות ביותר ויזכו להערכה ולפרנסה בהפעלת המכשור המתוחכם שבמפעלי התעשייה ועדיין, מערך הייצור שלנו חייב להיות מבוסס על ידיים עובדות בעלות הכשרות טכנולוגיות מתקדמות.

לשם כך, על ממשלת ישראל לקבל החלטה כי ההכשרה המקצועית הטכנולוגית היא הבסיס של הכלכלה הישראלית. עליה לחזור להפעיל ולעודד את ההכשרות המקצועיות בחטיבות הביניים, בבתי הספר התיכוניים בהכשרות המקצועיות שאחרי הצבא ובאקדמיה ולהעניק לדור הצעיר כלי עידוד ללימוד מקצועות ותחומים התורמים ומפתחים תעשייה, אפשרויות השתכרות וקידום שיסייעו לא רק לקידום הכלכלה הישראלית ולהגשמת ציונות אמיתית, אלא גם לבניית עתידו המקצועי.

הממשלה חייבת, לשים דגש ומשאבים על חינוך טכנולוגי, לקדם תכניות חינוכיות והרצאות בתחום זה, ולעודד את אלה אשר בעבודתם החשובה מקדמים, יום יום ושעה שעה, את התעשייה ואת הכלכלה הישראלית קדימה אל העתיד".

הכותב: מיכאל דיין מנכ"ל טמבור ויו"ר התאחדות התעשיינים צפון

בדוק גם

amit 01

דרבי קריטי למכבי חיפה

ירוק עד / עמית פרוסנר משחק טוב מאוד ראינו בנתניה בשבת. מחצית ראשונה בשליטה של …

קצת שורשים יהודיים. גבאי (צילום: יח"צ)

ברק ורעם

אהוד ברק הוא מלך. הוא מסתובב בעולם הגדול וזוכה לכבוד מלכים. ראש ממשלה לשעבר, לוחם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *