יום שלישי , ספטמבר 25 2018
בית / דעות / משחק אותה קול

משחק אותה קול

כשהייתי ילד, גיבורי ילדותי היו שחקני קולנוע כמו סטיב מקווין וג'יימס דין. הם היו קולים עוד לפני שהמילה הזו הומצאה, קרעו על אופנועים כבדים, גידלו זיפים, עישנו סיגריות מרלבורו, בקיצור, גברים לעניין. עכשיו אני שומע ורואה מול העיניים גיבור תרבות חדש, רוני לייבוביץ', האופנובנק, בן אדם ששדד באופן סדרתי בנקים, סיכן בני אדם בשעת השוד, גנב כסף מאחרים וגרם למשטרה להתעסק איתו חודשים ארוכים במצוד חסר תקדים.

אופנוען
צילום אילוסטרציה: אתר פנתרמדיה

לייבוביץ' ישב שמונה שנים בכלא וכשהשתחרר התפרנס מהרצאות שעסקו בעלילותיו כשודד ובהישרדותו בכלא. עד כאן זה בסדר, אבל פה יש סוויץ' בעלילה. בימים אלה רצה בטלוויזיה פרסומת בכיכובו של האופנובנק, הוא הפרזנטור לחברה של רכב דו גלגלי. מבולבלים? אז זהו שיש פה טשטוש גבולות ברור בין המותר לאסור, ואם אתם לא התבלבלתם, בחורים צעירים בני תשחורת עלולים להסיק מסקנות לא נכונות.

החיים, המסך ותוכניות הריאליטי מתערבבים למשהו שאיזה ילדון עלול לקום בוקר אחד, לקחת את הקסדה והקטנוע שלו ולהתחיל להניע מהלך שיש בו הרבה עניין וזרימה מוגברת של ריגוש ואדרנלין, וכמובן, באופן מהיר ועצבני, כסף קל במזומן, תוך כמה דקות של פחד. זה יכול להיגמר במקרה הטוב במעצרו של הברנש ובמקרה הגרוע, בנפגעים תמימים על הדרך על לא עוול בכפם.

הטור של צ'רקס מחר ב"הד הקריות"

בדוק גם

להחתים "לכל החיים". מקסים פלקושצ'נקו צילומים: אדריאן הרבשטיין

חותמת סופית על קיץ מצויין

בגדול יואב כץ וניר קלינגר עשו עבודה טובה הקיץ. הבוס הצליח להשאיר את רוב השחקנים. את אלה שעזבו לא ניתן היה להשאיר, למעט אחד. קלינגר הביא מחליפים ראויים, שמביאים איכויות חדשות, אך גם חלקים שחסרים במשחק שלהם. כדי להשלים את הפאזל צריך להביא קיצוני קלאסי. שמו של מתן חוזז עלה בימים האחרונים ומדובר בדיוק בסוג השחקן הזה

התבקש להוציא בלם ולהכניס אותו. גילי ורמוט צילום: אדריאן הרבשטיין

הפעם קלינגר טעה

ניר קלינגר היה המאמן הטוב ביותר בכדורגל הישראלי בשנה האחרונה, בין היתר בזכות גמישות המערכים שהוא סיגל לקבוצה שלו. אבל אם יש ביקורת אחת שניתן היה לדבר עליה בעונה שעברה, זו החיבה היתרה שלו למערכים עם שלושה בלמים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *