יום רביעי , ספטמבר 26 2018
בית / דעות / מצב רוח קרבי

מצב רוח קרבי

צ'רקס
צ'רקס

במלחמת ששת הימים דחף המטה הכללי של צה"ל את הממשלה לפתוח במכת מנע ולפרוץ לתוך סיני בכל הכוח ההתקפי בואכה תעלת סואץ. היום דומה שהציבור הישראלי רוצה יותר כוח אש ויותר כיבוש שטח מאשר הממשלה, שמתנהלת בזהירות ובשיקול דעת, אבל נתפסת בעיני רבים כהססנית, שלא לומר פחדנית משהו.

בסוציאליזציה האגרסיבית שעוברת החברה הישראלית תוך כדי ימי הלחימה, יש צדדים יפים של התנדבות, עזרה לזולת, הפגנת תמיכה המונית בהלוויות של חיילים בודדים, אך ישנה גם סכנה לתפיסת מציאות מעוותת, שבסוף המבצע, כשהאש תיפסק, אנשים רבים יחוו אכזבה ביחס למה שציפו ומה שקיבלו. מצב שכזה גם יכול להביל להקצנה במערכת הבחירות הבאה ולחיזוק כוחות בחברה ובפוליטיקה, שמדברים בקול תקיף, צלול וברור, ואין להם שום הסתייגות והתלבטות בנושאים הקשורים בהפעלת הכוח הצבאי של מדינת ישראל.

מהמבצע הזה אני דווקא למד שצה"ל יודע להיות זהיר וכירורגי בגישתו הקרבית, אבל ביום פקודה, כשהחרב תונח על צווארה של מדינת ישראל בחזית אחת או יותר, הדאחייה וסג'עייה יהיו רק קדימון לכוח ההרסני של צה"ל. אני כולי תקווה שיום כזה לא יגיע. יש לי תחושה שמה שאני מבין מבינים היטב גם כמה מאויבנו הגדולים, שכרגע מעדיפים לנצור את האש, וטוב שכך.

בדוק גם

להחתים "לכל החיים". מקסים פלקושצ'נקו צילומים: אדריאן הרבשטיין

חותמת סופית על קיץ מצויין

בגדול יואב כץ וניר קלינגר עשו עבודה טובה הקיץ. הבוס הצליח להשאיר את רוב השחקנים. את אלה שעזבו לא ניתן היה להשאיר, למעט אחד. קלינגר הביא מחליפים ראויים, שמביאים איכויות חדשות, אך גם חלקים שחסרים במשחק שלהם. כדי להשלים את הפאזל צריך להביא קיצוני קלאסי. שמו של מתן חוזז עלה בימים האחרונים ומדובר בדיוק בסוג השחקן הזה

התבקש להוציא בלם ולהכניס אותו. גילי ורמוט צילום: אדריאן הרבשטיין

הפעם קלינגר טעה

ניר קלינגר היה המאמן הטוב ביותר בכדורגל הישראלי בשנה האחרונה, בין היתר בזכות גמישות המערכים שהוא סיגל לקבוצה שלו. אבל אם יש ביקורת אחת שניתן היה לדבר עליה בעונה שעברה, זו החיבה היתרה שלו למערכים עם שלושה בלמים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *