יום שני , ספטמבר 24 2018
בית / דעות / מלחמת המפרץ

מלחמת המפרץ

מי שרוצה לבנות פה מפעלי זיקוק על חשבון האוויר והבריאות של הציבור, צריך לדעת שפה, במפרץ חיפה, תפרוץ מלחמה. יש גזירות שהציבור לא יכול לעמוד בהן, הזכות לנשום אוויר נקי היא זכות בסיסית ששום כסף לא יכול להוות גורם בעל משקל.

אל תאמינו שיוצרים פה מקומות עבודה. יוצרים פה עוד כסף לקצה הפירמידה על חשבון הכלואים שבתחתית. גם המדינה מפסידה פה עקב תחלואת הציבור, כך שהסיפור הזה הוא לא כלכלי ובעיקר לא מוסרי. מי שרוצה להרוויח מזיקוק דלק, שיחפש שטחים פתוחים.

בכייה לדורות. הפגנת הירוקים בלב המפרץ (צילום ארכיון: אפרת פראנק-אלסטר)
בכייה לדורות. הפגנת הירוקים בלב המפרץ (צילום ארכיון: אפרת פראנק-אלסטר)

אי אפשר להרוג ילדים קטנים חפים מפשע בשם הקדמה והפיתוח. זהו עוול ובכייה לדורות וזהו מבחנם של ראשי הערים בסביבה, שצריכים להילחם למען הציבור ולוותר על ליטרת הבשר של ארנונה מוגדלת ממשרפות הגז. והציבור, אסור לו בשום פנים ואופן לוותר, הוא חייב לתרום מכספו, ממרצו, מזמנו ולתת כתף ורוח גבית חזקה לגופים הירוקים במאבק חסר פשרות.

אם הדבר לא יעשה, כולנו צפויים במוקדם או במאוחר לקטסטרופה ממשמשת ובאה. זהו מאבק ללא פשרות במשהו שהוא הרבה יותר מוחשי ולא פחות קטלני מאשר הפצצה האיראנית.

בדוק גם

התבקש להוציא בלם ולהכניס אותו. גילי ורמוט צילום: אדריאן הרבשטיין

הפעם קלינגר טעה

ניר קלינגר היה המאמן הטוב ביותר בכדורגל הישראלי בשנה האחרונה, בין היתר בזכות גמישות המערכים שהוא סיגל לקבוצה שלו. אבל אם יש ביקורת אחת שניתן היה לדבר עליה בעונה שעברה, זו החיבה היתרה שלו למערכים עם שלושה בלמים

שני שערים ושני בישולים. נס זמיר מול דני עמוס צילום אדריאן הרבשטיין

נס זמיר היה פה

הפועל חיפה עלתה בשבת למשחק הליגה הראשון לעונה זו נגד מכבי נתניה כשאיש מאוהדי הקבוצה לא ידע למה לצפות. אחרי הפציעה של אלמוג בוזגלו וההרחקה של פאפא בדרבי, רבים חששו שהפועל לא תצליח להבקיע, אבל אז שלף ניר קלינגר את האס שלו – זמיר, ויצא לו נס גדול. נגמר 0:5, עם צמד של נס ושני בישולים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *