בית / דעות / כחול מזעזע

כחול מזעזע

ראיתי את הסרטון הלא מצונזר שצולם במועדון אלנבי 40 בתל אביב ובו נראית צעירה מקיימת יחסי מין על הבר. זהו סרטון תועבה לכל דבר ועניין, אך הקטע הקשה במיוחד הוא דווקא שוויון הנפש של המבלים במקום, שממשיכים לרקוד ולצחוק כאילו כל העניין לא נוגע להם, כאילו מדובר בסרט מבוים, בקטע מתוך איזו תוכנית ריאליטי.

מעבר למין בפרהסיה, הקלות הבלתי נתפסת של האירוע היא בכך שאין שם, לעניות דעתי, עניין של אונס, יש הרבה אלכוהול, שהוא בפני עצמו סוגיה קשה, ויש יחסי מין, שאם לא היו מצולמים, ייתכן והסיפור לא היה מתפרסם ועולם כמנהגו נוהג.

תפיסה חברתית מעוותת  צילום אילוסטרציה: פוטוליה
תפיסה חברתית מעוותת צילום אילוסטרציה: פוטוליה

דווקא בשל כך יש לחפש כל סעיף פלילי סביר נגד בעלי המקום ונגד אלו שלקחו חלק באירוע הקשה הזה, וייתכן שצריך לעשות להם שיימינג ולחשוף את פרצופם וקלונם ברבים, למען יראו וייראו. הבעיה היא שהתפיסה החברתית במועדון והאווירה ששררה בו כל כך מעוותות, שהאנשים הללו, גברים פוגעניים המנצלים את שיכרותה של בחורה אחת, עלולים להצטייר כסוג של גיבורי תרבות. מכאן אני מסיק שהבעיה הרבה יותר עמוקה ומטרידה מכפי שהיא משתקפת במבט ראשון, ודורשת התייחסות הסברתית גם מעבר לצד המשפטי.

ועוד דבר, מי שהפיץ את הסרטון הזה, גם הוא ראוי שישלם על כך, אם לא במאסר, אז לפחות בשלמונים לנפגעת העבירה עצמה.

בדוק גם

ברצלונה כמשל (צילום: פוטוליה)

משטרים דמוקרטיים מול מתקפות טרור

דעה / סמדר אדלר בשבוע שעבר שטף גל טרור נוסף את אירופה, כשבמרכזו מככבת ברצלונה, …

זכות בסיסית. אחת ההפגנות בפתח תקווה צילום: Danny Gershoni, ויקישיתוף, CC BY-SA 4.0

העם דורש צדק מוסרי

האיום הגדול על מדינת ישראל איננו איראן וגם לא החמאס והחיזבאללה. האויב הוא מבית. הריקבון הפנימי והשחיתות הם מקור הרע שלנו, וביום שלא נוכל להפגין ולדרוש לא לטייח דברים, נהיה כולנו אבודים

תגובה אחת

  1. לא ברור

    לא ברור אם יש אלכוהול ויש יחסים אז יש אונס במועדון. מי אחראי עליו? קודם הבעלים. אחכ המבקרים ואז בסוף צריך לבחון את הגברים והאישה…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *