יום ראשון , ספטמבר 23 2018
בית / דעות / יומולדת לרונץ'

יומולדת לרונץ'

רונצו' שרק אתמול הגיחה ממני תוך שאני באחד ממצבי הרוח הטובים שלי, עניין חריג ביותר, שכן ילדתי אותה בחודש ינואר, זאת אומרת בחורף, ובחורף קשה לי תמיד לדמיין את עצמי במצב רוח טוב. אבל זה קרה, יום אחד, רגע אחד, ורוני שלי נולדה בדיוק ברגע הזה. הרגע הזה השפיע עליה, כמובן, הרבה יותר ממה שהוא השפיע עלי, כי האנרגיות בחדר הלידה באותו היום כנראה הפכו אותה לילדה שמחה, קלילה וזורמת בזרימה הטובה והמתחבבת על החיים. שנייה אחרי שהסתיימה מסיבת יום הולדת 5 שלה, היא כבר התחילה לתכנן את מסיבת יום הולדת 6, ובחודש האחרון זה הפך להיות כמעט הדבר היחיד שהיא מדברת עליו, וזה, איך לומר בעדינות, קצת מתיש.

סיגלית ורוני שגב
סיגלית ורוני שגב (צילום: עצמי)

התחלנו בישיבת מחתרת משפחתית להתחמק ממנה. בכל פעם שהיא מתחילה לדבר על יום ההולדת שלה, בהדרגה, באיטיות בלתי נתפסת ובכישורי צ'יטות, לא פחות, תוך שנייה ורבע כולם נעלמים. היא, כמובן, לא שמה לב, וגם אם היתה שמה לב זה לא היה מפריע לה, כי מה שטוב בילדים הקלילים והזורמים האלה הוא שהם לא צריכים אף אחד חוץ מאת עצמם וזה כולל גם את נושא השיחות. הם בהחלט לא חייבים שיהיה מישהו מולם על מנת לנהל שיחה, הם יכולים לעשות זאת לגמרי לבד, עם עצמם.

היא כבר בחרה שמלה, נעליים ועוגה, מתנות כמובן, ואפילו את הציורים והברכות שכל אחד יברך אותה. היא בחרה את צבע הבלונים, המפה והמפיות וגם מה כל אחד יגיד ואיך הוא ינשום בזמן שהוא מתקיים במסיבת יום ההולדת שלה. היא כבר חודש, אם לא יותר, נותנת הוראות גם לגננת וגם למטפלות על איך היא בדיוק רוצה שיארגנו את יום ההולדת שלה ואני מבטיחה לכם עם כמות החפירה שהיא חופרת, אף אחד לא יפספס שום פרט. פתאום אני שמה לב שיכול להיות שהילדה הזאת באמת קצת דומה לי.

גיל 6 הוא גיל המעבר בין הגיל הרך לילדות. הילדה שלי כבר מזמן גברת ומדברת אלי תמיד בגובה העיניים על דברים ברומו של עולם, כך שמבחינתה, יום ההולדת הקרוב הוא סתם עניין טכני. עם זאת, עדיף לי והאמת היא, שגם עדיף לכל הסובבים אותה, שהטכניקה הזאת תסתיים במהירות האפשרית כדי לפנות לה זמן לדבר האמיתי – לתכנן את יום הולדת 7.

מזל טוב, אהובה שלי.

 

בדוק גם

התבקש להוציא בלם ולהכניס אותו. גילי ורמוט צילום: אדריאן הרבשטיין

הפעם קלינגר טעה

ניר קלינגר היה המאמן הטוב ביותר בכדורגל הישראלי בשנה האחרונה, בין היתר בזכות גמישות המערכים שהוא סיגל לקבוצה שלו. אבל אם יש ביקורת אחת שניתן היה לדבר עליה בעונה שעברה, זו החיבה היתרה שלו למערכים עם שלושה בלמים

שני שערים ושני בישולים. נס זמיר מול דני עמוס צילום אדריאן הרבשטיין

נס זמיר היה פה

הפועל חיפה עלתה בשבת למשחק הליגה הראשון לעונה זו נגד מכבי נתניה כשאיש מאוהדי הקבוצה לא ידע למה לצפות. אחרי הפציעה של אלמוג בוזגלו וההרחקה של פאפא בדרבי, רבים חששו שהפועל לא תצליח להבקיע, אבל אז שלף ניר קלינגר את האס שלו – זמיר, ויצא לו נס גדול. נגמר 0:5, עם צמד של נס ושני בישולים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *