יום שלישי , ספטמבר 25 2018
בית / דעות / ואז הגיע יניב

ואז הגיע יניב

 יניב אויזרץ
האהבה מעבר לפינה? יניב אויזרץ צילום: גיא כושי ויריב פיין

איני נוהג לצפות בתוכניות ריאליטי וביום ראשון בשעה שרובכם צופים ב"אח הגדול", אני מעדיף לשקוע מול התוכנית המעולה "הסיפור האמיתי" בערוץ הראשון. ביום ראשון האחרון יצא לי לצפות עם בני הצעיר בפרק מוקלט של "האח הגדול", ומה אני אגיד לכם? משעמם. מצאתי את עצמי מנקר יותר מפעם אחת אל מול המרקע. שנייה לפני שהתייאשתי נחשפתי לסצנה שקרעה את ליבי וגרמה לי להרהר עליה בימים שלאחר השידור. אחד המתמודדים, יניב אויזרץ שמו, בחור נחמד בן 32, חסר כל כישורים חברתיים וגם רחמנא ליצלן בתול, קיבל אפשרות לצפות בפרק מתוך העונה הנוכחית בו הוא מככב. בסצנה המדוברת יושב יניב אל מול המרקע וצופה בדמותו הטלוויזיונית בשעה שהיא מושפלת, בוכה, מתייאשת והופכת אט אט למושא ללעג וצחוק על ידי שאר דיירי הבית.

נדירות ההזדמנויות בחייו של אדם בהן הוא מקבל מראה אמיתית ואותנטית שמציגה בפניו את פרצופו האמיתי ללא מסכות והגנות. עוד יותר נדירה ההזדמנות שלנו לצפות באדם כזה כאשר מראה מונחת אל מול פרצופו. הצפייה בסצנה גרמה לי לתמהיל של מבוכה, סקרנות ובעתה. קצת כמו לראות תאונת דרכים בצד הדרך ולעצור להסתכל למרות הידיעה שאסור.

מעטים בוגרי הריאליטי שמצליחים לתפוס את הרכבת ולעלות על דרך המלך שכוללת תהילה, כסף ופרסום. רובם יסיימו את 15 דקות התהילה שלהם במפח נפש ויחזרו אט אט לאלמוניות ממנה באו, אבל יש גם כאלה שיפספסו את הרכבת ויתרסקו חזיתית בצידי הדרך. אלה הם הקורבנות האמיתיים של ז'אנר הריאליטי. כולי תקווה בשביל אותו עלם חמודות שיצליח להשיג את משאת נפשו וימצא במהרה את אהבת חייו.

בדוק גם

להחתים "לכל החיים". מקסים פלקושצ'נקו צילומים: אדריאן הרבשטיין

חותמת סופית על קיץ מצויין

בגדול יואב כץ וניר קלינגר עשו עבודה טובה הקיץ. הבוס הצליח להשאיר את רוב השחקנים. את אלה שעזבו לא ניתן היה להשאיר, למעט אחד. קלינגר הביא מחליפים ראויים, שמביאים איכויות חדשות, אך גם חלקים שחסרים במשחק שלהם. כדי להשלים את הפאזל צריך להביא קיצוני קלאסי. שמו של מתן חוזז עלה בימים האחרונים ומדובר בדיוק בסוג השחקן הזה

התבקש להוציא בלם ולהכניס אותו. גילי ורמוט צילום: אדריאן הרבשטיין

הפעם קלינגר טעה

ניר קלינגר היה המאמן הטוב ביותר בכדורגל הישראלי בשנה האחרונה, בין היתר בזכות גמישות המערכים שהוא סיגל לקבוצה שלו. אבל אם יש ביקורת אחת שניתן היה לדבר עליה בעונה שעברה, זו החיבה היתרה שלו למערכים עם שלושה בלמים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *