יום רביעי , ספטמבר 26 2018
בית / דעות / הקרב על השלום

הקרב על השלום

מדאיגה מאוד הודעתו של נשיא ארה"ב ברק אובמה, לפיה בשנה הקרובה לא יהיה משא ומתן מדיני בין ישראל לרשות הפלסטינית, בגלל הרכב הממשלה בישראל ובשל דרישותיו הראשוניות של אבו מאזן עוד בטרם נפתח המשא ומתן.

הצהרה שכזו מפי האמריקאים היא הכשר לסטטוס קוו של אי עשייה מדינית, לשיתוק, לייאוש, לחוסר תקווה. באזור שאין בו תקווה צומחים עשבים שוטים שמחפשים פתרונות אינסטנט מהירים ולא רציונליים. שיתוק מדיני הוביל לאסונות נוסח יום כיפור, נוסח האינתיפאדה הראשונה. הצהרה כמו זו של ברק משאירה את הזירה לקיצוניים ומעודדת פריצת אלימות. טוב יעשה נתניהו אם ייתן הצהרה נגדית ויכריז על נכונותה של ישראל לחדש את המשא ומתן ללא תנאים מוקדמים.

ברק אובמה (צילום: פאנתרמדיה)
ברק אובמה (צילום: פאנתרמדיה)

הבעיה הגדולה היא שכאשר אתה שולט על חודו של מנדט, כל ח"כ קיצוני מהקואליציה יכול לטרפד את התחלת התהליך ולהכניס את הממשלה למצוקה קשה. קשה להאמין שנאום בר אילן חדש יהיה בהרכב הממשלה הנוכחי וזה מצב של אימפוטנציה מדינית מסוכנת.

בדוק גם

להחתים "לכל החיים". מקסים פלקושצ'נקו צילומים: אדריאן הרבשטיין

חותמת סופית על קיץ מצויין

בגדול יואב כץ וניר קלינגר עשו עבודה טובה הקיץ. הבוס הצליח להשאיר את רוב השחקנים. את אלה שעזבו לא ניתן היה להשאיר, למעט אחד. קלינגר הביא מחליפים ראויים, שמביאים איכויות חדשות, אך גם חלקים שחסרים במשחק שלהם. כדי להשלים את הפאזל צריך להביא קיצוני קלאסי. שמו של מתן חוזז עלה בימים האחרונים ומדובר בדיוק בסוג השחקן הזה

התבקש להוציא בלם ולהכניס אותו. גילי ורמוט צילום: אדריאן הרבשטיין

הפעם קלינגר טעה

ניר קלינגר היה המאמן הטוב ביותר בכדורגל הישראלי בשנה האחרונה, בין היתר בזכות גמישות המערכים שהוא סיגל לקבוצה שלו. אבל אם יש ביקורת אחת שניתן היה לדבר עליה בעונה שעברה, זו החיבה היתרה שלו למערכים עם שלושה בלמים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *